Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Masini made in China

Recommended Posts

da' ce-are? Mie dintr-o singura poza mi se pare ok, la fel de stearsa ca multe alte masini europenesti.µ

 

Pare sa fie Chery A3 hatchback. Motor 1.6, si 87CP, cam ca loganul...

http://www.cheryinternational.com/en/a32-overview

Edited by mr_

Share this post


Link to post

Eh...e destul sa analizezi interiorul si robustetea constructiei. Am vazut pe viu una si nu stiam cum sa plec mai repede sa nu ma intrebe posesorul ce parere am. :mrgreen:

Share this post


Link to post

Mie-mi place, chiar mai mult ca Geely.

Share this post


Link to post

 

GWM au reprezentanta. E una deschisa de curand pe Calea Mosilor.

 

s-a inchis deja...

Share this post


Link to post

Mai e destul de penibila...

Da, fata de geely e ceva mai bine, si se apropie ca uratenie si degringolada a designului de unele europene.

 

M-am uitat si in interior cand am ajuns langa ea - bordul parea acceptabil. Se vede ca progreseaza galbejitii.

 

@mr - da, am vazut-o si din fatza cand am trecut de ea - si A3 este, judecand dupa linkul pus de tine.

 

Sunt singurul care vede similitudinea intre comanda luminilor si comanda geamurilor de la chery asta si Golf 4/5 ?

 

edit nr2: Cum poti macar sa te gandesti sa iei o masina de genul asta, dupa ce citesti descrierile de pe site... Parca sunt de pe jucarii chinezesti :(

Edited by madkat

Share this post


Link to post

Pare sa fie Chery A3 hatchback. Motor 1.6, si 87CP, cam ca loganul...

http://www.cheryinte...en/a32-overview

 

La mine apare asa ceva " The powers of 1.6 L A3 hatchback are 87.5 kW and 97 kW respectively."

Vreo 120 si 130 de cai... face loganu :mrgreen:

Share this post


Link to post

La specificatii nu e decat ala de 120.

Sunt exprimari tari pe acolo: "The uniquely hidden rear door handle and effect of imitating two-door hatchback follow the European fashion closely." =))

Share this post


Link to post

Lista de optionale incliude:

Steer wheel (upward and downward)

Brake system (Front / Rear) ventilation discs / discs

Hydraulic-assistant steering

Central locking with remote keyless entry and windows auto close feature (bine ca isi da singura shutdown!)

Color-keyed anti-scraping bar (ce o fi aia numai un chinez poate sti)

 

In plus are 120cp si vmax 174 :) ) .

 

Vreau si eu una, sau poate astept pana va fi 1+1 gratis!

 

PS: Are 5 stele la crashtest (chinezesc) :) )

Share this post


Link to post

Oare de ce nu apare pe site-ul euroncap daca tot au testat-o si au decretat 5 stele?

 

Eu unu' nu dau banii pe masina chinezeasca. Prefer un Logan in aceiasi bani, chit ca e mai din topor. La Logan gasesti piese pe toate drumurile, la cireasa s-ar putea sa umbli vreo 2-3 luni cu punga-n geam daca ti-o sparge cineva.

 

Mai am o poza cu un Cherry misto, noroc ca eram cu stomacul gol cand am vazut Matizul asta sedan. Am mai vazut si Cherry Amulet, din pacate nu am poze, oricum e plina Ucraina de ele. Si de Daewoo-uri, Matiz 2, Nexia 1, Nexia 2.

 

post-79-094490100 1295536315_thumb.jpgpost-79-001575800 1295536325_thumb.jpg

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Oare de ce nu apare pe site-ul euroncap daca tot au testat-o si au decretat 5 stele?

 

Pentru ca virgula China nu e in Europa. :rolleyes:

Share this post


Link to post

EuroNCAP

 

"Geely EC7 şi MG6 au obţinut patru stele la impactul frontal, un rezultat ce confirmă faptul că producătorii chinezi au investit în siguranţă după rezultatele slabe obţinute anterior. "

http://www.automarket.ro/tv/crash-teste/geely-emgrand-ec7-crash-test-euroncap-2212.html

 

Uite ca a venit si ziua asta. :)

 

http://www.automarket.ro/stiri/feature-15-masini-noi-testate-de-euroncap-doar-8-au-primit-cinci-stele-41894.html

Edited by Miste_R

Share this post


Link to post

Noi modele de la GWM. Au baieti buni la marketing astia, o sa se umple de SUVuri ieftine pentru mangaiat mandria celor ce nu-si permit una "de firma". Abia astept prima poza cu un SUV GWM + sigle de Mercedes =))

Share this post


Link to post

Brilliance BS6 arata foarte bine.Iar preturile in Germania am vazut ca pot ajunge si la 8000 euro pt una second din 2008.As renunta la Nubira 2 oricand pt un Brilliance BS6 din 2008.

Share this post


Link to post

@Tommy stiu ca in 2007 Brilliance au intarit structura lui BS6.Dupa ar fi luat 3 stele la impact.

Share this post


Link to post

Da? Au fixat si problema cu volanul care a ajuns in capul manechinului desi avea airbag?

As putea sa pariez ca vedem doar ceea ce vrem sa vedem.

Share this post


Link to post

Eu atat am retinut... :)

Masinile chinezesti vor avea mereu piese originale!

:mrgreen:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...