Jump to content
Sign in to follow this  
MadaTudor

Merita Un Cielo 4500?

Recommended Posts

Salut,

Am gasit un Cielo de 96, Korea, 68.000 de km reali, e al unui prieten de familie, in care am toata increderea, unic proprietar, am condus masina, nu bate nimic nu scartie nimic, sistem de sunet Kenwood pe el, full options. Cere 4500 de euro nenegociabil. Ce ziceti, merita?

Share this post


Link to post

Eu am dat pe unul din 96 cu 15000 km la bord, anul trecut 5000Euro si sunt super multumit. Gandeste ce masina pot sa-ti iei cu banii astia si apoi hotarasti daca merita sau nu.

Share this post


Link to post

mada, merita categoric .

un coleg si-a luat teapa cu un cielo ...din 96 kilometrajul umblat la el ...a dat 4600 pe el dar e varza ..trebuie sa bage o groaza de bani in el .

 

si daca zici ca tu esti prieten de familie cu cel care are masina eu zic s-o iei

Share this post


Link to post

Merita clar masina, daca o iei de la cineva de incredere. Cu banii astia nu poti sa-ti iei altceva asemanator ca dotari si comfort...parerea mea. Si eu am cumparat-o de la un prieten de familie in care am incredere si nu am bagat bani deloc in ea pana acum...doar ce am tinut eu mortis sa schimb gen amortizoare care mai mergeau, consumabile, filtre...etc

Share this post


Link to post

Nu ezita iaooooooooooooooooooooooooo nu mai sta pe ganduri.

Share this post


Link to post

Daca nu a fost lovita merita! Mai ales ca il cunosti ... ia-l cu ochii inchisi!

Share this post


Link to post

Si eu am dat cielo cu 4500..tot asa la un prieten bun care cunostea bine masina. Daca te uiti pe net/in ziar ai sa vezi ca e plin de cielo pe la 4500 din 96-98 dar nu stii ce-s cu ele. MErita! O masina care ofera multe si cere f putin!

Share this post


Link to post

da da, de aia ai dat-o :)

glumeam, si eu zic ca merita daca acei km sunt reali,

slabe alternative in banii astia

Share this post


Link to post

Am dat cielo pentru ca stateam cu doua masini mari care consumau amandoua. Plus cielo incepea sa imbatraneasca. Daca aveam numai cielo era alta treaba.. NU o sa uit nicodata cielo!

Share this post


Link to post

asa este BAD_MF, dar presupun ca masina nu avea 70.000 km,nu? :dizzy:

Share this post


Link to post

Nu, avea fix 110 k reali. Prietenul meu stia exact ce a fost schimbat la ea cum s-a mers cu ea etc. Plus ca ii schimbasem toata suspensia cu 3 luni inainte.

Share this post


Link to post

Gata, am luat-o, merge impecabil, are doar un pic spoilerul din spate zgariat intr-un colt, daca aveti vreo idee ce sa-i fac fara sa mai ajung in service, as fi recunoscator. In rest, nimic de reprosat, numai ca inca nu m-am prea prins cum se umbla la linia lui audio de 300 de euro. :) ))

Mersi mult pt parerile voastre.

Share this post


Link to post

O colega a mea de servici vinde un Cielo(are in jur de 80.000 km reali) fara aer conditionat!Ea ar vrea 4500,eu i-am spus ca,fara aer,sa mai lase...daca mai lasa va spun ce si cat?

ps :o tine numai in garaj si este verde canteburry

Share this post


Link to post
Gata, am luat-o, merge impecabil...

Felicitari, si nu uita sa iti actualizezi profilul.

Share this post


Link to post
Am dat cielo pentru ca stateam cu doua masini mari care consumau amandoua.

TOTAL :o fftopic: ...cea de -a doua era golanul? :-?

Share this post


Link to post

Da, loganul. Ambele consumau in oras, cielo 10-11, logan 9-10. Acum cu fordul imi ia 7 in oras :banana:

Share this post


Link to post

mai vedem dupa ceva km si revizii cum e cu cheltuiala

sper sa ne tii la curent ;)

Share this post


Link to post

Eu am vandut cielo-ul anul trecut cu 5000 E fara probleme. Masina avea 72000 km reali, iar vre-o 3 ani a stat in garaj fara a fi folosita. In rest o foloseam o data pe saptamana, iar prietenul care a cumparat-o, cand a auzit ca o vand mi-a dat banii in 24 H. Daca masina e bine intretinuta merita banii.

Share this post


Link to post

Am si eu o intrebare: as avea posibilitatea sa cumpar un Cielo coreean din 1997, cu 120000 km, full options, la 4000 de euro. Primul proprietar, persoana de incredere (il stiu mai de mult), masina arata bine de tot. Se merita?

Share this post


Link to post

Sigur se merita. Nu sta pe ganduri, actioneaza pana nu se baga altii in fata :D

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...