Jump to content
Sign in to follow this  
Frankie_Carbone

Povestiri Din Trafic

Recommended Posts

Salutare,

Precum spune si numele thread-ului, vom povesti intamplarile noastre in care nervii si-au pus amprenta. Ati fost vreodata nervosi si ati coborat la partenerul de trafic? A coborat celalalt la tine?

 

Am sa incep eu cu doua povestiri;

 

1. S-a intamplat chiar ieri, veneam dinspre Pache Protopopescu, eram cu prietena mea in dreapta. O data ajuns la rondul acela de la Izvorul Rece, eu am prioritate, iar cei care vin dupa strada paralela au cedeaza. Nu numai ca nu mi s-a cedat trecerea de catre o Solenza si am franat de la 50km/h la 10 km/h dar eu faceam si dreapta pe prima strada ... si m-am oprit paralel cu el ... claxonand si dand flash-uri ... nu a semnalizat, nimic. L-am lasat pe el in fata, nu aveam cum sa ma bag, decat sa il lovesc. Dupa aceea urmau inca doua stradute laturalnice, pe care el a facut stanga pe prima si dreapta pe a doua, evident fara semnal. Mergand in spatele lui cu 10km/h ... se trage el pe dreapta si deschide geamul. Ma pun paralel cu el si deschid geamul din dreapta pt a-i spune ca acolo este cedeaza. Deschid geamul, ii spun, extrem de calm ca acolo este cedeaza si alta data sa fie mai atent, poate da de unul care nu franeaza. Erau doi in masina, iar cel din dreapta era unul mai gras si impunator wannabe. Soferul mi-a raspuns sec "Si ce p#^% mea te $@#% grija, merg cum vrea %$#@ mea, care-i problema?" Cel din dreapta: "Da' de ce te-ai oprit ma smechere? Ce? Te dai smardoi? Hai, i-ati p&$@^ asta cu care umblii si continua-ti drumul. Hai, sa te vad cum pleci. Mars!". In acel moment, evident ca nu am putut sa ma abtin si sa las de la mine, asa este, poate daca imi spunea doar mie, injuram si eu si plecam. I found myself coborand din masina, cu niste nervi ... de neconceput, CHIAR SIMTEAM nevoia sa iau un pumn, mai bine zis, nu imi era frica daca coboarau si ei si poate mancam bataie, totusi erau 2. Am ocolit masina, am ajuns la sofer, nu a coborat nici unul dintre ei intre timp, si m-am dus la sofer hotarat sa il scot din masina, chiar daca imi jignise prietena .. celalalt. Nu stiu de ce, dar primul lucru care mi-a venit in cap in clipa aia a fost sa ii iau caciula din cap, era una alba cu ciucuri, era ... o penibilitate de caciula, am luat-o si i-am aruncat-o pe jos, timp in care au plecat in tromba, eu ramanand cu caciula in mana.

 

2. Eram pe Mosilor, acolo locuiesc si este o strada ... chiar la intersectia cu Popa Petre, strada care vine dinspre Maria Rosetti. Eu stau chiar acolo, la intersectie, dar vis a vis de Popa Petre ca sa zic asa. Straduta de unde ies eu are semafor, ca si Popa Petre. Cei de pe Popa Petre trebuie sa imi acorde mie prioritate dreapta, dar niciodata nu se intampla asta. Eram cu bunicul meu in dreapta, il duceam acasa. Unul cu o Fabia albastra nu mi-a acordat prioritate, am cedat repede, l-am lasat. Dupa aceea i-am dat un claxon, mai lung ... de vreo 5 secunde. La semafor, a coborat din masina spunandu-mi mie ca de ce il claxonez, cum imi permit, trece pe verde si il claxonex eu. Intre timp, in partea dreapta a mea se opreste un tico alb ... de firma, ceva distributie papetarie, tipand la mine : "N-ai dreptate fraiereeeee, asta a avut semafor ... am vazut toata faza, invata regulile de circulatie, da-te-n $#^@ mea d-aici". Cand s-a apropiat mai mult cel nervos din Fabia spre masina mea, l-am intrebat daca stia ca eu am semafor? Si a spus "Ai sau nu ai semafor ... ce conteaza aveai cedeaza ....". Nu aveam ce sa fac, s-a pus verde, am dat a-ntaia si am plecat.

 

Mai sunt intamplari, dar mai las si pe altii sa si le prezinte.

 

PS: Am cautat foarte mult un topic asemanator unde sa povestesc aceste lucruri si nu am gasit decat ceva de genul "Accidente suferite sau vazute" ... unde am considerat ca nu isi are locul. Daca nu am fost destul de priceput in a cauta, imi cer scuze anticipat si rog un moderator sa mute acest topic acolo.

Multumesc.

Share this post


Link to post

Pune o poza cu caciula aia...

Share this post


Link to post

Frankie, daca ai sa iei vreun par in cap vreodata, ai sa stii si de ce

Share this post


Link to post

Nu, Frankie a vrut sa faca un bine in prima poveste, eu asa am inteles si sa il avertizeze pe smecher ca are cedeaza, pentru viitor. Insa vezi ca nu stiid e cine dai, oricum marfa faza, m-a bufnit rasul si eu personal ii admir curajul chiar daca de kamikaze la prima vedere...

 

In ultima vreme am cam renuntat mai ales prin oras sa ma agit la lipsa de respect sau lipsa de talent a altor soferi, asa ca nici nu ma mai obosesc sa claxonez, ma multumesc daca evit accidentul...

Share this post


Link to post

Te doare capul de cat de idioti sunt unii !

Un dobitoc cu un micobuz blocase o strada punand perpendicular masina pe strada ca sa descarce marfa din masina la o firma .Cand am claxonat a inceput sa injure si sa zica ca nu a vrut muschiul lui sa parcheze normal ,ca de ce sa care el 10 metrii marfa !

Eu am chemat politia si in momentul respectiv smecherul s-a suit la volan si a taiat-o !

Chesti intamplata anul trecut in vara !

Share this post


Link to post

Tommy .. poate ca trebuie sa imi cer scuze din cauza ca am scris cam mult si poate ai obosit pe la jumate si nu ai citit tot. De multe ori, ma opresc daca am ocazia langa cineva care a gresit fata de mine cumva, si ii spun, foarte calm, ca o recomandare, NICIODATA nu am deschis geamul si sa injur pe cineva, NICIODATA, am facut-o in schimb in masina, ".... I-a uite ce bou ....". In schimb doar de 2 ori mi s-a intamplat sa obtin un "Aaaa, chiar nu mi-am dat seama, credeam ca ... aveam prioritate ... bla bla, nici o problema, o zi buna" ... aceasta atitudine am primit-o de la soferi care aveau peste 40 de ani. Pustiul clasic care considera ca masina pe care o are este rege pe sosea de abia asteapta prilejiul sa injure si sa para mai smecher decat este, probabil din cauza sentimentului de siguranta pe care ti-l ofera cabina masinii si posibilitatea de a parasi confruntarea ORICAND. Tocmai de aceea exista aceasta cacealma ... pana la proba contrarie. Din nou, Tommy, nu stiu, nu ma pronunt, daca ai momentan prietena, esti casatorit, etc ... dar SUNT SIGUR ca intelegi postura in care am fost, si tu ai fi reactionat la fel in locul meu, nu ai fi permis sa iti jigneasca cineva in halul asta prietena. Sper ca de data asta m-am facut inteles.

 

Referitor la poza cu caciula ... john, iti spun ca nu am luat caciula acasa si nici nu am considerat in acel moment ca o poza ... ar fi ce imi trebuie. In acele momente, dupa ce au plecat cei doi aveam atata adrenalina in mine incat imi tremurau mainile, de abia am putit sa dau semnal. Daca comentariul tau este ironic ... , nu ma crezi, asta este, rolul acestui topic este de a povesti fiecare intamplari de acest gen, daca au fost, nu de a verifica veridicitatea acestora prin probe de detectiv .. gen poze ...

Share this post


Link to post

Sunt convins ca nu ti-a cerut poza cu intentia de a te verifica. Adevaru ca si pe mine m-ai facut curios. Si mie imi plac caciulile comice. Am boala pe astia :D

Nu te ataca asa usor ca pe daewooclub chir nu sunt motive :) Bafta!

Share this post


Link to post

Nu ma atac, Doamne Fereste!, dar au fost deja 8 posturi si doar o povestire inafara de a mea. Eu stau si pe computergames ... si crede-ma ca acolo sunt motive, am simtit diferenta pe acest forum din prima zi cand m-am inregistrat ...

Share this post


Link to post

la un moment dat aveam si eu boala asta, sa cer cartile pe fata si cred ca in 99% din cazuri e cacealma, exact din aceleasi motive: siguranta cabinei si posibilitatea de a o intinde oricand, dar mi s-a intamplat si mie ca pe greseala altuia ala sa fie tot el tupeist si sa se dea jos la un prieten de-al meu, moment la care eu am coborat jos, iar un tzaran spurcat din dreapta s-a dat jos cu un fel de sabie ninja, moment in care am speculat agfilitatea matizului deoarece eu nu aveam decat bata de baseball in masina si nu prea aveam baza: prietenul ala al meu are 55 de kg imbracat si in dreapta era prietena lui, iar de pe drum am sunat la politie cand ala inca incerca sa ma prinda si ma trimeteau de la unii la altii pana i-am bagat in p***a masii si am vrut sa-l conduc pana in jumatatea mea de berceni dar a avut destula minte sa nu vina tin sa va spun ca si acum ii tin minte numarul B 32 NOS si daca ii vad masina in piata de langa mine, fiindca presupun ca e taran pietar, il "TOC" efectiv si ii si "profanez" masina...

acum sunt mai "batran" si parca nu mai am cheful ala nebun de alta data, acum si eu ma multumesc sa evit accidentul si sa ii las sa citeasca pe buze cam ceea ce cred despre ei...

Share this post


Link to post

Frankie: Din nou, Tommy, nu stiu, nu ma pronunt, daca ai momentan prietena, esti casatorit, etc ... dar SUNT SIGUR ca intelegi postura in care am fost, si tu ai fi reactionat la fel in locul meu, nu ai fi permis sa iti jigneasca cineva in halul asta prietena. Sper ca de data asta m-am facut inteles.

 

dragul meu, nu te supara, nu ti-am zis deloc cu rautate!

 

mai ales ca erai cu amica ta, trebuia sa eviti scandalul ala la maxim!!!!

e postura in care tu ai pus-o, nu ei, indiferent ca iti convine sau nu asta

 

majoritatea conflictelor din trafic se pot evita, eu sunt de parere ca e mult mai bine sa iti vezi de treaba,

nu conteaza ca iesi invingator din macel sau pierzator, oricum nu se castiga nimic din astea

 

si inca ceva, la bataie nu se stie niciodata cine, cum, iese

Share this post


Link to post

Dimineata, pe magheru sensul de mers spre universitate dupa iesirea din pasaj exact in dreptul bisericii Sf Gheorghe un destept s-a trezit ca pacaleste el coloana bagandu-se prin dreapta (exista un spatiu unde sa opreasca autobuzul in statie) si a incercat revenirea pe banda exact in fata mea. Cum eu nu sunt emotiv din fire si pe jos era ud, domnul s-a trezit ca a lovit bordura in franare (cred ca s-a ales cu ceva stricaciuni la trenul de rulare fata). Aviz amatorilor! Nu am nimic cu cei care schimba banda, chiar si cei care o schimba extrem de des, dar cu cei care ma iau de fraier...

Share this post


Link to post

bulevardul ala nu e cumva IC Bratianu, care urca de la Unirii spre Universitate? Din umilele mele cunostinte Magheru incepe cam de la Lido pina la Romana

Edited by sebian

Share this post


Link to post

e Balcescu bre... ce amanuntit trebe sa scriu... :D

Share this post


Link to post

Balcescu e de la Lido pina la Universitate...IC Bratianu incepe de la Universitate :P

Share this post


Link to post

Am patit-o si eu odata cam acum 2 veri cand s-a dat jos la mine un talentat dupa ce imi taiase calea si eu l-am claxonat si i-ad dat un flash. Am stat linistit in masina pana a ajuns in dreptul usii si atunci am deschis usa destul de rapid pocnindu-l cu ea peste genunchi. A urmat apoi o cearta mica si cateva injuraturi si la un moment dat m-am plictisit i-am zis ca nu are rost sa ma mai cert cu el am urcat in masina si am plecat, asta ramanand in spate uitandu-se lung dupa mine. Cert este ca l-am urmarit ducandu-se la masina si ca schiopata de piciorul drept. Si acum stau si ma mir ca nu a reactionat violent la faza cu usa...nu a facut decat un mic AUUU. Acum am cu mine un pepper spray (il tin in usa) si daca mai e nevoie procedez la fel ca atunci usa pe genunchi si eventual daca e nevoie si un mic fas.

Share this post


Link to post

Mamaaa, ce de viteji p-acilea! Uite asa se scriu stirile de la ora 5!

 

Ce facem aici? Ne dam mari ca l-am injurat pe unu sau pe altu. Chiar sunt curios care-i ala care o sa scrie "Frate, i-am taiat fata lu unu si s-a dat ala jos la mine, m-a scuipat, m-a injurat, m-a tras de perciuni si m-a pus sa ma si tund!" :) )

 

Auzi tu...

Pune o poza cu caciula aia...

=))

Asta e cea mai tare replica in ultima vreme =))

Share this post


Link to post

Pai intr-o zi m-a dat unu jos din masina in suturi, m-a apucat de ambii perciuni, si mi-a dat o palma la fund, ca am luat-o la vale cu masina pe strada lu' bunica-mea, era taica-miu. :P aa si aveam 7 ani.

 

O data mergeam pe un drum cu sens unic si ingust, si un cretin cu maxitaxi, dupa ce ca merge super incet, 10-20 km/h mai oprea sa mai ia si pasageri, si eu fiind in spatele lui ma umpleam de spume in masina, mai rau ca o sticla de pepsii de 75 litri, si cand am prins ocazia sa ajung in fatza dubitei de maxi taxi am inceput si eu sa merg ca ochiu mortului fix pe mijloc ca sa nu ma poata depasii, si cum mergeam eu asa mi-a venit ideea sa ma si opresc vreo 2 min, numai asa sa-l vad pe ala cum ma fleshuieste si ma claxoneaza, vreau sa spun ca putea sa zica de tot neamul meu si de toata lumea din masina ce vroia, ca eu ma simteam asa de bine cand il vedeam cum se agita ca un handicapat in masina, aproape ca eram in extaz, dupa care am plecat in tromba cu degetul misclociu afara din masina, si susususus de tot :) . Si acum ma simt bine cand scriu de intamplarea asta. Asa ar merita sa le fac la toti si daca se poate sa stau 30 min nu doar 2-3 min.

 

Am mai avut altercatii cu unu tot cu un maxi-taxii, care gonea ca nebunu pe Bd. 1 Mai, in constanta, si undeva a vrut sa faca o schimbare brusca de benzi, probabil pt. un nou pasager, numai ca eu eram chiar langa el, si l-am claxonat lung, in fine a bruscat masina inapoi pe banda lui, si apoi il vedeam cum vine ca trenu spre mine, nu a mai oprit acolo pt. pasager, sau ce vroia el sa faca, in schimb la semaforul de la gara am prins rosu, s-a oprit langa mine, a coborat la mine, mi-a deschis usa, eu deja eram cu mana pe bata si a inceput sa urle, fara sa fie violent, ca eu nu vad ce fac, eu nu vad ca el cara oameni. :-? Mi-am bagat si eu ceva, mi-am inchis usa si am plecat, nu avea rost sa ma cert cu el mai mult de atat. Stupid om.

 

Alte povesti pe mai incolo, mai am una buna cu un procuror, dar sa nu va plictisesc.

 

Bafta!!

Share this post


Link to post

Adevarul ca e plin de fraieri la volan, am momente imi vine sa-i omor!! Oricum nu sunt genul sa claxonez/injur aiuea, sunt chiar foarte calm. Sotia moare langa mine cand vede ca nu claxonez sau ca las pe altul sa se bage in fata mea . Ma enervez cand sunt constient ca daca nu eram f atent intra in mine sau ceva de genul.

Share this post


Link to post

Si eu am stilul asta calm de condus, si mereu cand cineva vrea sa intre il las, evident daca m-a calcat pe basici nu mai intra nici dracu in fatza mea. Doar ca atunci cand vrea un taximetrist sau un maxitaximetrist sa intre in fatza mea am o ezitare de moment, dar las pana la urma ca nu moare nimeni. Cel mai tare ma enerveaza aia care nu lasa sa se bage unu in fatza lui si merge pe principiul, eu am prioritate, el sa astepte, astia se cred in orasul cu traficul perfect, cu toate ca este cat se poate de imperfect. Chestii ideale ca la scoala de soferi pe care au facuto acum 10 mii de ani.

Share this post


Link to post

Pe mine ma bate mama la cap ca de ce-i las sa se bage... :)

Referitor la faze d'astea n-am avut parte de prea multe, in general incerc sa evit scandaluri, dar cateodat ma enervez si ii mai injur sau ii fac sa se ia dupa mine daca e trafic lejer si incerc sa-i fac sa greseasca. Ii bag pe banda de stanga, incerc sa-i bag in curu la o masina care deabia se taraie, etc.

O singura data m-am dat jos din masina cand a trecut un idot pe rosu noaptea si era sa ne trosnim, insa ala a taiat-o repejor.

Edited by Pedala

Share this post


Link to post

@frankie: stiu foarte bine locurile descrise, exact pe acolo merg in fiecare zi spre/dinspre servici, care este pe la foisor (apropo, poate ne intalnim o data ;) .

 

ai dreptate cu amandoua, la straduta aia mica din cazul 2 si eu am fost foarte surprins sa constat ca are semafor (eu vin din partea opusa si fac stanga pe mosilor). asta dupa ce tot asa, unu a iesit de acolo si l-a claxonat indelung pe unul din fata mea care nu i-a dat prioritate si au inceput sa se certe.

 

sa povestesc si eu singura faza cand m-am dat jos si m-am dus la soferul care m-a enervat. bine, impropriu zis "m-am dat jos", pentru ca eram jos deja :D .

 

Eram pe traian, in fata firmei, vroiam sa "parchez". in fata mea, o toyota, cu avarii si becul de marsarier aprins. vad ca in dreapta e un loc liber, asa ca ma dau putin in spate ca sa-i fac loc si astept. si astept, si astept. ala nimic. asa ca ma enervez, plec in tromba, il depasesc, dar mi se agata cauciucul la linia de tramvai si cad. va dati seama daca inainte eram nervos, cat de nervos eram acum. pun motorul pe cric si ma duc val-vartej la ala care intre timp parcase masina sa-l intreb ce naiba facea de nu se misca. la care ala imi raspunde tacticos ca el nu stie sa parcheze cu fata, ci doar cu spatele. animalul astepta de fapt sa se elibereze si sensul opus, ca sa parcheze "din 2 miscari" (prima miscare, s-a pus perpendicular pe strada, a 2-a miscare, a dat cu spatele) 8-}

 

de atunci imi impun sa fiu mult mai calm in trafic. nu se merita sa-mi scurtez viata din cauza altora.

Edited by ticolino

Share this post


Link to post

@NFS: hai sa iti fac ziua:

prinsesem suzuki-ul pe o zi cu inundatii si eram cred ca singurul nebun care goneam cu 140 pe vitan, cand, ofuscat un vectra negru cu geamuri si toate cele se ia dupa mine. buuuun. evident ca nu avea nici o sansa sa ma depaseasca, faceam slalom printre cei care mergeau ca mortii pe 1 si pe 2 uneori o luam si pe contrasens, asta pana la intersectia cu oltenitei, unde ditamai balta de vreo 50 de centimetri se facuse cumva pe dreapta, langa luk oil, moment la care u ma sui cu ambele picioare pe frana iar ala cu vectra, bucuros ca ma depaseste venea tot in tromba si ala din dreapta ( un colorat ) isi lasa geamul jos, sa savureze " victoria ", moment in care eu intru cu vreo 100 kmh in balta si l-am facut tot de apa din aceea spurcata, si ala mai era si imbracat in alb. de-abia am apucat sa urlu pe geam " scuza-ma frate, n-am vrut!!!!" si nu mai nimeream a 1-a sa o intind. si acum am particica din cartier pe care nu o frecventez deloc pe jos, desi asta se intampla acum 1 an si jumatate...

Share this post


Link to post

Trebuie sa recunosc ca eu sunt putin mai pasnic in trafic. Acum ... pentru ca in trecut ... am facut si eu ceva acte de vitejie.

 

Cele mai nasoale faze le-am avut cu carutele. Pana acum am aruncat doua in sant ... la propriu.

In ambele cazuri au iesit de pe drumuri laterale si mi-au taiat calea de parca nici nu existam pe sosea, in conditiile in care merg cu faza scurta aprinsa de cand ma stiu ... chiar si pe Dacia veche ... si claxonez de-mi sare capota-n sus cand vad o caruta sau un tractor care se apropie din lateral.

Solutia: frana cu scartait de roti (pe vremea Tico si Matiz ... ca acu' nu mai pot sa scartai :( ) ... langa cal, claxon pana la fund ... si tras de volan dreapta (nu prea mult ca se suia calu' pe mine daca se speria in directia gresita :D ). In final ... in ambele cazuri caii s-au speriat si au tras spre dreapta ... in sant!

 

Mai nasol este ca desi am mai patit chestii dintr-astea cu carutele ... acu' nu mai am scartait la frana (mama lui de ABS :D ) ... dar incerc pe cat posibil sa evit situatiile de acest gen.

 

Am mai avut o altercatie cu niste baieti de baieti ... cu un Cielo (hello ... sunteti pe aici??? :D ). Mi-au taiat calea la o trecere de cale ferata. Asa ca le-am facut semn cu farurile si am claxonat. Baietii suparati nevoie mare ca le-am stricat vitejia si au scazut in ochii fufelor care aplaudau de zor ... s-au dat jos la mine cu o bata. I-am last sa se apropie si am plecat cu scartzait de roti spre unul dintre ei ... noroc ca mi-a tinut frana ca era sa-l iau pe capota. Cand au vazut ca nu-s cu toti boii acasa ... au lasat-o balta de vitejie si au plecat in drumul lor. Atunci mi-a fost cu adevarat frica ... da' oricum aveam un paralizant la mine (inca in garantie pe atunci ... il mai am si acum da' e expirat de vreo 4-5 ani asa ca-l tin de bibelou la mine in birou :D ).

Share this post


Link to post

Misto, misto, asa le trebuie la tartani.

 

Noiembrie anul trecut. Seara, tocmai avusesem o inmormantare si voiam sa ma relaxez putin la volan prin zona GL-BR. Opresc la benzinarie, alimentez, intre timp vine si un lOGAN in spatele meu. Ma duc sa platesc aud eu ca ma striga cineva pe drum ("da-l in masa, poate nu pe mine"). Platesc si ma intorc. Ala cu Loganu: "de ce n-ai eliberat pompa ca sa alimentez si eu?, M-ai pus sa astept""Pentru ca pompa nu se poate folosi de urmatorul pana nu platesti""Ca ha ca %^$#^ mea ca misca si nushce." N-aveam chef in seara aia sa ma iau la cearta dar ar fi trebuit. M-am suit in masina si am plecat. Asta e daca am clio si n-am lOGAN.

A doua oara faza identica vreo 3 saptamani mai tarziu, numa ca era matiz de firma. Ma asteapta ala sa fac eu plinul si apoi eu platesc. La fel incepe si asta sa-mi zica de ce n-am mutat masina. "pai pentru ca..." "hai ca-ti f** una peste ochelari""dute-n P... m..tii" a fost raspunsul meu si am plecat fara sa ma uit in urma. Eu de-abia facusem plinul, el sigur n-avea plinul, sa vina sa ma urmareasca :tongue:

Vineri dupa-amiaza, Bucuresti. Veneam dinspre Victoriei pe Stefan cel Mare si ma pregateam sa fac stanga spre Floreasca. Ca de obicei, acolo astepti mult si bine pana poti sa faci la stanga, etc. Cand in sfarsit dau eu sa plec ma trezesc cu un concert de claxoane. IN stanga mea, un cazan de lOGAN cu doi colorati rapanosi voia sa mearga inainte si ma claxonau ca de ce le tai fata (ei erau de-acu pe contrasens). Am vrut sa nu le dau voie, dar eram cu passat-ul lui unchi-miu (la al nostru n-aveam RCA) si nu stiam daca aia nu voiau cumva sa-si repare kazanul de masina mea si numa de stat la politie n-aveam timp.

Mai sunt si alte experiente dintr-astea, dar pe astea mi le amintesc cel mai bine, ca-s mai recente.

Share this post


Link to post

Daca pe alte topicuri rad cu gura pana la urechi, aici chiar m-am intristat si m-am enervat.

Din pacate intamplarile descrise au darul de a confirma cultul romanului pentru a incalca legea, pentru a-i sfida pe ceilalti sau pentru a epata o situatie sau o stare.

Nu stiu daca ar trebui sa mai continuam sa ne masuram dupa lungimea batei din masina sau dupa varietatea vocabularului. Si eu imi ies din fire, dar nu m-as risca sa-mi masor puterile cu un anonim, pentru ca fiecare nas isi are nasul si poate celalt nu are nimic de pierdut...

Cred ca oricine a trecut prin evenimente de genul asta, e imposibil sa le eviti, dar de la cateva replici pana la a te da jos din masina cu bata, sabia sau chiar cu mainile goale...totusi nu putem sa ne facem singuri dreptate, ne pretindem oameni civilizati.

Imi cer scuze nu vreau sa fiu lupul moralist.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...