Jump to content
Sign in to follow this  
ToPser

Forumul Incarca Greu

Recommended Posts

Probleme tehnice. Maine incercam remedierea lor, vor fi niste perioade de offline asadar.

Share this post


Link to post

Desăvârşitule, nu stiu ce ai facut matale aseara la forum insa acum merge cum trebuie chat-ul si pe IE, nu mai prestez tot timpul la cookies :osanale:

Share this post


Link to post

Mda, din pacate ceea ce trebuia sa se repare prin interventia de azi nu s-a intamplat. Astazi vor urma iar niste lucrari deci, cu perioadele corespunzatoare de offline.

Share this post


Link to post

Desavarsitule, calauzitor in cele cu Espero, tot aiurea merge... Ba nu se vad posturile noi, ba nu incarca anumite posturi, nu se poate raspunde ...

 

La logare se asteapta mult de tot, cam 5 minute.

 

Cu stima,

Costel

Share this post


Link to post

Azi de la servici (unde de vreo 2 saptamani nu imi gasea forumul, am scris mai sus), imi dadea un mesaj un romaneste (!) cum ca sunt probleme tehnice, sa revin, ceea ce m-a mirat, fiindca dupa 2 saptamani in sfarsit incercarea de deschidere a paginii www.daewooclub.ro avea o finalitate... chiar daca nu era cea pe care mi-o doream. Interesant este ca de acasa tot timpul merge brici, foarte rar am probleme.

Share this post


Link to post

Intr-adevar, serverul a avut un atac de cord. Asta este, avand in vedere cat platim noi pentru host (aaaa... aaaaa... aaaaa... nimic + bannerul de pe prima pagina) si faptul ca visteria este goala si nu ne permitem nici macar sa cumpar hdd-uri ca lumea, serverul merge destul de bine. Deci eu zic sa observam si cand merge bine si sa ii multumim lui Vaxxi.

Share this post


Link to post

Atunci multumim Desăvârşitului calauzitor de biti :osanale: pentru maiestria sa... :mrgreen:

 

PS. Rastafariene, vad ca mai sunt ceva roni la pusculita...daca e asa de critica povestea cu hdd, hai sa punem picior de la mina si sa stringem un banutz in plus...zi cat trebuie...

Edited by Sebian

Share this post


Link to post

Banutz in plus inseamna un server intreg, cam greu asta.

 

In cele din urma se pare ca in sfarsit i-am dat de cap, nu ar trebui sa mai fie anomalii.

 

A, si in caz ca nu stiati: http://www.sysadminday.com/ :P

Share this post


Link to post

Faza cu hdd este mai veche. Acum aceea nu ne poate salva iar mii de euro nu avem. Sa speram ca merge :D

Share this post


Link to post

Daca nu e cu suparare, pune la baiatu pe PM neste detalii tehnice despre server, sa vedem poate gasesc prin debara niste HDD-uri potrivite cu scopul si misiunea. Binenteles free of charge daca ezista compatibilitate.

Share this post


Link to post

Problema nu e de HDD in sine, ci de faptul ca nu mai e loc in server pentru ele, fiind slim (1U).

Share this post


Link to post

Oricum, Prea-Desavarsitule, acum e alta viata. :osanale: :osanale: Si apropo, LMA! :drinkers:

 

Oare o circulara de atentionare a membrilor de a-si arhiva mesaje si alte cele nu ar mai elibera ceva?

 

Zic si eu...

 

Cu stima,

Costel

Share this post


Link to post

Nu, astea nu sunt o problema :) daca va fi nevoie, o sa zic eu.

Share this post


Link to post

Spun si eu "saru'mana !" Desavarsitului nostru :osanale: Fiindca de azi imi merge din nou si la birou. :thumbl:

Share this post


Link to post

Topicul asta e pentru probleme de conectivitate, nu pentru cele legate de functionare (vezi aici).

Share this post


Link to post

Aseara, 27.10, dupa ora 22 cand am ajuns acasa nu m-am putut conecta deloc ( vreo 10 incercari ). Zicea ceva de prea multe conectari ... ( o fi fost vreun record de accesari?)

Au mai avut si altii aceasta problema sau eram eu prea "obosit" si calculatorul prea sictirit ? (Alte site-uri mergeau, dar destul de greu).

Share this post


Link to post

N-are nimic calculatorul tau.. :) Asa a facut si la mine..probabil probleme cu server-ul.

Share this post


Link to post

Aseara si la mine alte situri le accesam dar pe forum nu am putut intra. In jur de ora 20.

Share this post


Link to post

In sfarsit pot intra pe forum :banana: .A vrut cineva sa ne saboteze? :D

Share this post


Link to post

:( credeam ca si-a dat duhul

Share this post


Link to post

Ar vrea dusmanii asta :) )

 

L-am oprit pentru backups.

Share this post


Link to post

Pai bine mai VAXXI, asa fara sa ne anunti,...ne dai palpitatii degeaba? :( . Dar totul e bine cand se termina cu bine.

Share this post


Link to post

Da, a fost inopinat, recunosc. Gata.

Share this post


Link to post

IPB WARNING [2] mysql_connect(): Too many connections (Line: 131 of /ips_kernel/class_db_mysql.php)

:-?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...