Jump to content
Sign in to follow this  
ciorap

Terminarea Contractului De Leasing

Recommended Posts

Salut.

 

Banuiesc ca multi proprietari de matiz au aceasta intrebare. De aceea am mai postat-o si in forumul "Diverse".

 

Ce se intampla cand se termina contractul de leasing cu Daewoo ? Am un matiz din 2003, cumparat in leasing cu un contract ce a expirat in 24 dec. 2005. Masina are numere normale da' proprietarul din talon e Daewoo Auto Romania. Cand se termina contractul presupun ca daewoo imi va da o hartie cu care s-o pot radia. Sau o radiaza ei ?

 

Pe scurt, eu vreau sa vand acest matiz. Da' nu stiu in cat timp am sa-l dau. Cat dureaza hartzogaraia cu daewoo si care e "procedura" ?

 

Un an nou fericit tuturor.

Share this post


Link to post

Masina o radiezi tu, dar iti trebuie de la DWAR o hartiuta care sa ateste ca ai platit toate ratele si parca o imputernicire (de asta nu sunt sigur).

Pentru asta trebuie sa mergi la centrul zonal din zona in care locuiesti.

Daca iti completezi locatia poate iti mai dau cateva sfaturi.

Bafta.

Edited by Caucazianu'

Share this post


Link to post

masina o radiaza proprietarul, du-te frumos si vb cu ei, ia o ciocalata si da-le fetelor de-acolo si insista ca-si misca greu fundul

ii spui daca vrei sa tii numerele sau nu, si-ti spun ei toata procedura,(militia pt numere provizorii daca le schimbi), RAR, administratia financiara, ITP, militia

daca te misti original in 4-5 zile esti gata

vezi ca la RAR e cu programare

 

bafta si sa fii iubit de soacra

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...