Jump to content
Sign in to follow this  
BAD_MF

Ce Masina Pot Sa Cumpar Cu 5500-6000 Euro

Recommended Posts

asta preda un leasing, precis...

 

in alta ordine de idei... numai un neinitiat in ale masinilor ar cumpara un fiat... mai ales sh...

Share this post


Link to post

BAD MF , daca doresti informatii despre Opel (preturi auto, tarife service/piese/diagnoza) te pot ajuta. Am sa vb cu colegii de la vanzari, poate cunosc vreun client cu Opel Agila sau Corsa SH de vanzare (vazusem luna trecuta in parcare un Agila SH, la cca. 6000 euro). O Corsa 1.3 CDTi in 5 usi as vrea si eu (consum urban 5,7, extra-urban 3,8), dar abia am luat Woo-ul... :wallbanger:

Share this post


Link to post

Cristaky..dau o bere, doua beri!! :D M-ai ajuta foarte mult!

Share this post


Link to post
in alta ordine de idei... numai un neinitiat in ale masinilor ar cumpara un fiat... mai ales sh...

 

Calitatea si designul la FIAT a crescut foarte mult incepand cu STILO .. nu te mai lua dupa aberatiile unora sau altora.

 

P.S. Sa nu uitam ca FIAT produce motoare ptr GM, si daca nu ma-nsel Suzuki foloseste ptr a lui Jimmy, motorul de 1.5 diesel tot de la fiat ;)

Edited by Lucian79

Share this post


Link to post

Asa este calitatea la Fiat a crescut in ultimi ani si mai ales au un motor cu care se pot lauda ...adica 1.3L MultiJet care este foarte rafinat si consuma chiar putin DAR piesele de Fiat sunt inca scumpe comparativ cu Opel .

Fiat Punto este o masina accesibila care inglobeaza multa tehnogie moderna si aici ma refer la modul city care te ajuta mult sa manevrezi volanul in oras.

Share this post


Link to post

Asa e punto chiar chiar e tentant.

 

Am gasit acum o oferta fff tentanta, un polo in 2 usi, din 2001, 60 000 km, motor 1l benzina, a/c 4 airbag comp de bord totul electric, volan piele etc cu 5700 euro. defapt 6000 neg dar deja de la telefon a lasat omul 100-200. A spus ca accepta orice testare, totusi parca e cam mic pretul!

Share this post


Link to post
Asa este calitatea la Fiat a crescut in ultimi ani si mai ales au un motor cu care se pot lauda ...adica 1.3L MultiJet care este foarte rafinat si consuma chiar putin DAR piesele de Fiat sunt inca scumpe comparativ cu Opel .

Fiat Punto este o masina accesibila care inglobeaza multa tehnogie moderna si aici ma refer la modul city care te ajuta mult sa manevrezi volanul in oras.

 

O masina accesibila la care caseta de directie este considerata consumabil , costa 2000 RON , se aduce pe comanda si se strica dupa 50 000 - 60 000 km in functie de cum dai in gropi.

pentru service te programezi 1-2 saptamini etc

Cine are nevoie de bataie de cap cea mai eficienta metoda se cheama " FIAT "

Edited by tete

Share this post


Link to post

Ce parere aveti de oferta de mai sus, cu polo? Oare sa fie cu bube..

Share this post


Link to post

nup. alea sunt preturile. eu zic sa te duci sa il vezi. :)

Share this post


Link to post

Masina am vazut-o arata foarte bine, numai ca nu am apucat sa vorbesc fata in fata cu proprietarul.

Share this post


Link to post

Da interesanta oferta cu kalosul dar nu vreau rate. Azi ma duc sa dau o raita pe la firmele care aduc masini din Iasi, sa vad ce gasesc.

Share this post


Link to post

Am gasit un ca, de la o cunostinta, adus din Germaniam din 2001 80 000 de km carte de service, airbag, a/c servo geamuri electrice , jante aliaj etc, arata si merge impecabil cu 5600-5700(sa vad cum il scot). Are un design bestial masinuta. Astept pana maine sa vad daca mai are vreo oferta in Germania daca nu maine cred ca il iau. Ce parere aveti, sunt bune ca??

Share this post


Link to post

e urat spatele cu draci, si pretul e mult prea mare

Share this post


Link to post

Mie imi place si spatele, am auzit ca stau bine la stabilitate.. Faza e ca stiu ca masina e buna, nu e ca si cum as lua-o din ziar, de aia sunt dispus sa dau 100-200 peste pretul normal.

Share this post


Link to post

Cred ca vorbesti despre Ford ca ?

Pretul este cam mare eu zic sa mai cauti ,un ca de prin 2001 este 3500e in Germania drumul si vama nu depasesc 1500e deci 5000e este pretul corect .

Edited by BogdanG

Share this post


Link to post

e mult prea scumpa omule, fa ce vrei

mie imi aducea cineva din franta una din 2003 sub 4000 eur acasa

e drept, se cumparau mai multe

ford fac masini bune, fara indoiala, dar destul de scumpe la intretinere

Share this post


Link to post

O sa vad maine, sa trag de pret cat se poate.

Share this post


Link to post

sfatul meu: cauta una sub 50 mii km, nu te grabi ca nu-ti fura nimeni banii,

stai si asteapta ca asa se face cand vrei sa prinzi ceva bun :)

Share this post


Link to post

Multi bani ... putina satisfactie ca-ul asta

 

@tete

Problemele la FIAT erau de ordin electric si nu caseta... poate la brava sau alte vechituri.

Edited by Lucian79

Share this post


Link to post

CaT consuma ca in oras?

Share this post


Link to post

mi-as lua un matiz nou decat sa dau atatia bani pe dracia aia la 80 mii km

Share this post


Link to post

Daca are 80.000 km, uita-te sa nu cumva sa fi "uitat" sa ii schimbe placutzele de frana (cu tot cu manopera de la service te duce undeva la 5-600 de euro lejer). Se schimba pe la 70-75.000 cel mult, dar poate a mai "tras" de ele. De-asemenea uita-te cum se comporta intr-o curba luata ceva mai tarisor, pentru ca fordurile se cam plang de defectiuni la bara antiruliu. Vezi sa nu troncane, bocane, etc. In rest...daca zici ca are reviziile facute la timp si ca are dotarile pe care spui ca le are...mi se pare un pret decent (pentru ro), fiindca reviziile de la ford sunt destul de piperate.

 

P.S. de consumat, din cate stiu eu, consuma in jur de 6.5% in oras, iarna.

 

Bafta ;)

Edited by Brainiac

Share this post


Link to post

Doar e FORD, 80 000 km nu e un capat de tara. Nu a fost rulata in RO decat de la vama pana in Iasi, si asta conteaza! Nu trancane deloc ,plasticile si scaunele arata foarte bine, motorul la fel. Consumul e super daca e pana in 7 in oras!

 

Si oricum sotia va merge sub 5000 de km pe an.

Edited by BAD_MF

Share this post


Link to post

bad_mf, tu/sotia neaparat vreti o masina mai funky, corect?

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...