Jump to content
Sign in to follow this  
CT_ZDB

Navigatie GPS Pentru Romania Si Sud Estul Europei

Recommended Posts

Cine poate sa imi dea si mie pe mess: garmin sau tom tom sau doar harta romaniei pt road66? (Nokia e50)

Din ce am dat jos de pe net nu am reusit sa instalez.Multumesc.

Share this post


Link to post
Stie careva daca a aparut vreun up-date pentru MIO harta Romania care sa cuprinda si centura Pitesti-ului ca ma streseaza GPS-ul de fiecare data cand merg in Craiova ca ma arata prin balarii. Am cautat pe site la Mio pentru Mio 720b si nu am gasit nmic.

 

Merci. :)

 

Daca nu ai gasit inca, iti pot trimite eu harta cu centura Craiovei, testata de mine pe Mio A702.(Mio Map V3.2

Share this post


Link to post

Merci mult, dar nu centura Craiovei ma intereseaza... ma intereseaza centura Pitestiului (iesirea de pe A1).

 

Centura Craiovei o am si eu... :)

Share this post


Link to post

Am un Mio C320 cu Mio Map v3.3. Vreau sa updatez hartile. Cineva m-a sfatuit sa pastrez actualul soft si sa actualizez doar hartile. Pe mine ma batea gandul sa pun Igo 2008 sau Mio Map 2008. Mio Map 2008 am inteles ca e nu e bun deloc. Ma poate ajuta cineva cu informatii privind updatarea hartilor?

Share this post


Link to post

Lista cu camere o s-o pun dupa ce updatez hartile.

Share this post


Link to post

Daca ai V3.3 nu ai nevoie de nici un update, mai ales ca...nu exista. Singurul update disponibil este la harta Ungariei, asa ca nu ai ce up-date sa mai faci, din pacate, decat daca tii mortis sa-ti ocupi timpul cu ceva si nu ai cu ce... :) )

 

A se observa informatiile de pe site-ul oficial Mio pentru lamurire . ( daca mai este nevoie)

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

Daca eu am hartile din 2007 (chiar primele harti din 2007) si am hartile din 2008 pe hard cum sa nu fac update la harti? Unele harti sunt in urma rau de asta trebuie updatat.

Si update pentru soft am facut de pe site-ul Mio. Acum ma chiniu sa pun hartile din 2008.

Edited by Laurycã

Share this post


Link to post
Stie careva daca a aparut vreun up-date pentru MIO harta Romania care sa cuprinda si centura Pitesti-ului ca ma streseaza GPS-ul de fiecare data cand merg in Craiova ca ma arata prin balarii.

 

Salut, nu a aparut inca. Am un Mio C 720 b 36 de harti cu licenta cu varianta 3.3. si m-am lovit de aceiasi problema. Totusi daca ai calatorit macar odata in zona disconfortul este minim. :)

Mai sunt puncte in tara unde softul are problema, iar ritmul in care se fac actualizari pentru harti este mult mai redus.

Edited by safari hunter

Share this post


Link to post

Merci de raspuns.

 

Deci drumul ala il fac de cel putin 2 ori pe luna, dar de fiecare data uit de breteaua aia. =))

 

De regula cand pun gps-ul pe masina nu prea mai suntatent la indicatoarele de orientare. :)

Share this post


Link to post
Daca eu am hartile din 2007 (chiar primele harti din 2007) si am hartile din 2008 pe hard cum sa nu fac update la harti? Unele harti sunt in urma rau de asta trebuie updatat.

Si update pentru soft am facut de pe site-ul Mio. Acum ma chiniu sa pun hartile din 2008.

 

Daca ai hartile din 2008, atunci up-date-ul se face banal de simplu. Intri de pe calc. in meniul GPS-ului, ajungi la submeniul "maps", dai delete pur si simplu la toate hartile, apoi copy paste la hartile noi. Asta in cazul in care GPS-ul te lasa sa intri peste tot in el. De ex, la c270b, ORICE este la dispozitia ta, poti schimba ORICE. Daca nu te lasa, atunci se foloseste un program mic de hack care te lasa apoi sa faci orice modificare in interior.

 

Apropo, de unde ai hartile pe 2008?

Share this post


Link to post

@Englishman Imi trebuie un nou fisier license.db pentru ca daca le copii pur si simpu in director si le sterg pe alea vechi imi apar cu cheita. Unde gasesc un fisier license.db ca sa pot folosi ultimele harti din 2008 pentru Mio Map v 3.3. Pe site la Mio sunt numai din 2007. Hartile le-am gasit aici: http://gpsunderground.com/forums/showthread.php?p=42976 . Am gasit o versiune de miomap.exe crackuita+fisierul license db. si mergea cu hartile astea, dar imi dadea "FFUIERROR" cand voiam sa introduc o adresa.

Edited by Laurycã

Share this post


Link to post

Am luat license.db din link-ul tau si imi da Hardware Id Error. Trebuie sa caut un crack.

Share this post


Link to post
@Englishman Imi trebuie un nou fisier license.db

 

 

Contacteaza Mio suport. Intai creaza-ti un cont si poti prmi direct ceea ce soliciti. Initial am avut vocea lui Marcel, un gay din NV si care ma scotea din ritm. :spumelagura:

Am e-mailat si am primit ceea ce am cerut. Am vazut si eu ca update-urile nu sunt disponibile inca, dar poate ai noroc. Cere si poate ti se va da.

Share this post


Link to post

Poate cineva sa-mi faca o arhiva cu ultimele harti si mi-o trimita pe mess, ca sa nu mai stau sa ma chinui sa downloadez harta cu harta de pe site-uri gen rapidshare sau filefactory cu limitarile lor de rigoare. N-am gasit hartile pe torrente si alta metoda decat sa la iau de la cineva pe toate odata n-am gasit.

Share this post


Link to post
De regula cand pun gps-ul pe masina nu prea mai suntatent la indicatoarele de orientare. :)

 

Daca mergi dupa acest principiu sunt sanse sa-ti bucuri familia cu o vacanta la mare in statiunea Cobadin. Sa nu amintesc cateva exit-uri de pe autostrazi care au 2-3 alternative imediate, iar Ioana va spune suav: pe urmatoarea strada virati la dreapta ...INTOARCETI unde aveti posibilitatea =))

Edited by safari hunter

Share this post


Link to post

Mesajul anterior nu mai e de actualitate. Le-am download-at una cate una. Deci daca le vrea cineva(hartile pt. MioMap v3.3) pe toate odata sa zica.

Share this post


Link to post

Harta romaniei(detaliata, actualizata) pentru garmin?

Share this post


Link to post
Daca mergi dupa acest principiu sunt sanse sa-ti bucuri familia cu o vacanta la mare in statiunea Cobadin. Sa nu amintesc cateva exit-uri de pe autostrazi care au 2-3 alternative imediate, iar Ioana va spune suav: pe urmatoarea strada virati la dreapta ...INTOARCETI unde aveti posibilitatea =))

...sau: "Continuati 5 km, dupa aceea intoarceti."

 

Harta romaniei(detaliata, actualizata) pentru garmin?

RO.A.D 2008

Share this post


Link to post

Nu pot deloc sa activez avertizarea pentru radarele fixe. La mine in meniu lipseste cu desavarsire aceasta optiune. Poza e din manual si inconjurata e optiunea lipsa din GPS-ul meu. E vorba de un Mio C320.

post-4049-1235901312_thumb.jpg

Edited by Laurycã

Share this post


Link to post
Nu pot deloc sa activez avertizarea pentru radarele fixe. La mine in meniu lipseste cu desavarsire aceasta optiune. Poza e din manual si inconjurata e optiunea lipsa din GPS-ul meu. E vorba de un Mio C320.

 

 

Poate lipseste fisierul cu informatiile despre acestea?

Share this post


Link to post

Vanatorule, tu ce varianta de soft ai pe 720? iar hartile de cand le ai, din 2007 sau 2008?

 

Laurica, optiunea lipsea si inainte de updatare?

Edited by Englishman

Share this post


Link to post
Nu pot deloc sa activez avertizarea pentru radarele fixe. ...

 

Asta tine de skinul folosit. Sub unele skinuri nu poti activa avertizarile.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...