Jump to content
Sign in to follow this  
dinoc

Faruri Nubira 2

Recommended Posts

Salve,

 

Are careva din voi pe Nubira 2 faruri de genul asta ? Am vazut ca in unele tari (nu stiu la noi) s-au comercializat Nubirele cu faruri de genul asta ... Vinde unul in Canada la vreo 280 $ perechea ... m-ar interesa sa le schimb ... daca stiti in alta parte va rog sa-mi spuneti.

 

Merci,

Dinu

 

PS> are si pentru Nubira 1 - vezi poza

post-485-1134126776_thumb.jpg

post-485-1134128662_thumb.jpg

Edited by dinoc

Share this post


Link to post

Sunt noi, sau de la dezmembrări? Eu am mai postat ceva despre chestia asta, parcă. Oricum, dacă sunt noi, m-ar interesa o pereche de astea. Poate mai sunt amatori şă face şi omu' un discaunt, ceva.

Share this post


Link to post

Da sunt noi, sunt de la o firma din Canada 360 Dynamics- le-am trimis un mesaj (astept raspuns) - sa vedem ce si cum, care-i procedura de plata, transport ...

Acum nu stiu exact de unde le aduc ei ... ar fi interesant daca am gasi pe undeva mai pe aproape ... da nu stiu exact unde sa caut sau sa intreb ...

Share this post


Link to post

Sincer, farurile normale bat foarte bine, eu unul nu am întâlnit faruri cu lupă care să bată foarte bine, excepţie făcând Xenoanele.

 

 

 

P.S. Părerea mea. ;)

Share this post


Link to post
Părerea mea. ;)

Gresita...

Ex: Leganza are lupe si fara Xenoane si bat bine, bine.

:drinkers:

Share this post


Link to post

M-as mira sa fie asa (cum ca farurile cu lupa ar lumina mai prost) ... oricum ai avea macar avantajul ca poti sa-ti pui bec xenon (la farul cu lupa) a.i. sa nu-i deranjeze pe ceilalti conducatori auto ... 'ovi_jer' stie :)

Eu cred ca la noi in tara n-au pus faruri din astea la masina asta din cauza costruilor (cred ca sunt mai scumpe).

Edited by dinoc

Share this post


Link to post

Eu am faruri din alea si sunt cred de serie. O sa ma interesez cat costa si aici cu prima ocazie, ca oricum m-a mai rugat cineva. In ianuarie voi face probabil revizia de 90.000 si intreb atunci. Bat destul de bine, insa nu am idee daca bat mai bine sau nu decat celelalte.

Share this post


Link to post

Pt Nubi 1 ( am pus poza in primul post - poza 2) - au tot cei de la 360 Dynamics si costa cam la fel.

Deocamdata vad ca pt Nubi 2 au din astea pe negru (interiorul negru) vad ca-i o moda cu asta prin nord America .. io vroiam cu oglinda.

 

mr_@ te rog intreaba la ce pret le gasesti in Belgia ( ca piese de schimb ). merci!

post-485-1134143749_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Farul respectiv pe negru e super...mie chiar imi place...muuuuuullttttt...Ma intreb cum ara arata masinuta mea cu asa ceva echipata :-? .

Edited by andreib

Share this post


Link to post

Cica nu-i pe negru, mi-a zis tipul de acolo - reflexia de negru ii data de tricolul lui cand l-a fotografiat :P

N-am vazut la el pt Cieleo, dar cred c-ar trebui sa existe ... parca Milosh polonezu' (sau ceh) isi postase la noi pe forum, poze cu Nexia lui avand faruri din acestea cu lupa, da-i un mail sa vezi daca poate sa-ti comande ...

Am vazut faruri cu lupa chiar si pt Aveo (kalos).

 

Ideea este ca ei de la 360 Dynamics le comanda de undeva din Coreea, si-au facut deja un renume din asta ... au tot felul de elemente de tuning de la Cielo(Nexia), Lanos, Nubira (1,2,3), Lacetti - Aveo (f.misto body-kit-uri) ... si toate aduse din Coreea.

Va dati seama ca pretul produselor contin si transport de genul Coreea-Canada ... de aceea zic c-ar trebui poate sa gadim mai ieftin prin apropiere.

Ar fi fain ca o firma de la noi sa importe asa ceva (la cate masini Daewoo sunt aici asa ar trebui ...) o firma poate ca autodaewoo.ro sau alta, macar sa ai de unde sa inlocuiesti piesa in caz de ...Doamne fereste.

Share this post


Link to post

Cand va hotarati de unde le luam,treceti-ma si pe mine pe lista.

O pereche pt Nubira 2.

Share this post


Link to post

Am găsit o firmă din Coreea care vinde faruri de astea. Am cerut preţ per lampă şi au zis 100 USD, am cerut preţ per lampă la 10 buc. şi au zis 80 USD. Iată ce mai zice ei:

 

Shipping charge is 350 USD by post office express

it usually takes under 5 days,

80X 10ea = 800 USD

total cost is 1150 USD

if you agree

please email back,

Regards

 

Cine se bagă?

Edited by Florinut

Share this post


Link to post

Salut Florin,

 

Pai ma bag eu !

Intai m-ar interesa sa stiu cine sunt ? Sunt cei de la asianproducts de care-mi spuneai ieri ?

 

Eventual sa-ti trimita o fotografie cu produsul, ca sa avem certitudinea ca platim ceea ce trebuie.

 

Cum facem cu plata daca ne strangem mai multi ? Ce modalitati de plata vor ?

 

Dinu

Edited by dinoc

Share this post


Link to post

Cele 10 buc. sunt 5 de stg si 5 de dreapta ...banuiesc,nu?

 

Pt Nubira 2:

1)@dinoc

2)@Sharpe(2 buc: una stg,una dr) :D

Edited by Sharpe

Share this post


Link to post

Si sa nu-l uitam pe Florinut : deci in total 6 bucati pana acum.

 

Ne mai trebuie inca 2 doritori (nubiristi).

 

Vis a vis de Cielo,Espero banuiesc ca Florinut nu are inca un raspuns - defapt nici nu stim daca exista - aprops ati vazut modele de astfel de masini cu faruri lupa ?

Edited by dinoc

Share this post


Link to post

Mai aştept ceva informatii de la ei şi după aia dau totul în vileag. Pot fi şi mai mult de 10 buc. Cifra am ales-o eu aleator în discuţia cu ei.

 

edit:

 

Am întrebat ulterior despre faruri cu lupă şi pt. Espero, Cielo, Nexia şi Nubira1. Răspunsul a fost:

 

"Dear sir

 

this are not OEM parts

this parts maybe made by aftermarket manufacturer and I can not see this parts in korea, Nubira1, Cielo, and Espero have not projection lamp, only nubira 2 has projection lamp

 

Regards"

 

Sunt în vorbe cu el. Până la noi veşti, vreau listă cu doritorii pentru Nubira2.

Edited by Florinut

Share this post


Link to post

Deci lista pt Nubira 2 ii deocamdata asa:

 

- Florinut

- Sharpe

- dinoc

 

In total 6 bucati pana acum.

 

Altii ?

Share this post


Link to post

E marfa, pretul pe pereche iese la 160 USD,iar cei 350 USD pt transport se impart in functie de nr doritorilor.

Cu cat suntem mai multi,ne revine mai putin transportul...

Share this post


Link to post

Eu unul am vazut faruri cu lupe pe o Nubira 2 intr-un pliant luat de la GrandGarage de pe Valea Vascadelor,poate au ei.

Share this post


Link to post

Pliantele erau probabil facute/copiate dupa unele de afara ... din cate stiu masina asta n-a fost comercializata in RO cu faruri de genul asta.

Share this post


Link to post

Maine o sa ma duc eu sa intreb ca e la 3 strazi de mine GrandGarage...o sa postez aici

Share this post


Link to post

Sa puneti pe lista cheltuielilor si modificarea instalatiei electrice :D

La astea tip proiector faza scurta ramane aprinsa si pe faza lunga si daca nu ma insel si instalatia de leveling sar putea sa difere electric.

Share this post


Link to post

Oare nu ar fi mai bine sa pui direct xenon pe cele normale :-? .

 

PS: Ovi cum arata instalatia de xenon H4 fara lupa (nu am vazut niciodata xenon fara lupa :-? )

Edited by andreib

Share this post


Link to post

Cam asa arata diferenta pe un far normal cu bec H4.

H4.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...