Jump to content
Sign in to follow this  
iso

Coltul Cinefilului

Recommended Posts

Se gasesc de cumparat la amazon. Fiecare sezon are 3 DVD-uri DL.

post-556-1208930334_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Multumesc...acum tre sa-mi mai iau inca un hdd pe care sa le stochez :spumelagura:

Share this post


Link to post

http://www.amazon.com/M-Martinis-Medicine-...8624&sr=8-1

 

 

176 USD mi se pare mai mult decat rezonabil si e cam la pretul unui hdd ;)

 

Eu cred ca am platit mult mai mult pe ele (in medie 20-30 usd / sezon) deoarece le cumparam separat pentru ca nu existau inca la vanzare. De multe ori am facut pre-order si asteptam cate 6 luni pentru livrare. Dar a meritat.

 

 

Edit: se pare ca primesti in plus si:

 

Disc 34: M*A*S*H (The Movie)

 

Disc 35: M*A*S*H: Televisions Serious Sit-Com Bloopers My Favorite M*A*S*H Cast Interviews Last Day of Filming Jocularity PSA's Saxophone Promo Just the FAQs - Game

 

Disc 36: M*A*S*H: 30th Anniversary Reunion Fan Base Memories of M*A*S*H Script from never made episode

Edited by hawkeye

Share this post


Link to post
Multumesc...acum tre sa-mi mai iau inca un hdd pe care sa le stochez :spumelagura:

...si o viata de om ca sa le vad...

 

 

 

Informativ, cam cate episoade are un sezon? :rolleyes:

Edited by andrei_xxl

Share this post


Link to post

Conform amazon: Run Time: 6695 minutes

 

Sunt 24 episoade / sezon, 8 episoade / disc.

Share this post


Link to post
LE: A vazut cineva Walk.Hard.The.Dewey.Cox.Story? Zice-se ca'i bun, e aici, gata sa-mi mai elibereze niste spatiu, doar ca, ma gandesc... in timpul asta as vedea 3 episoade ;)

 

Asta e un fel de parodie dupa Ray si Walk the Line. Daca nu le-ai vazut pe alea inainte, nu prea ai de unde sa intelegi de unde vin unele faze. Daca le-ai vazut, e haios, dar departe de exceptional. Daca nu ai nimic mai bun, merge.

 

@Immortal: Studio 60 are o singura serie si apoi l-au abandonat?

Share this post


Link to post
@Immortal: Studio 60 are o singura serie si apoi l-au abandonat?

 

Dap, asa se pare. N-a prins :(

 

Sorry, n-am ce updata. Tot cu Seinfeld.. :)

Share this post


Link to post

Nu stiu daca lumea de aici are gusturi de genu asta dar cautand un film, am dat din geseala de altul, "the beast of war". Filmu e facut in 88 si e despre razboiul din afganistan. Este facut de americani deci e fara final tragic (in comparatie cu "9'th company"). So, daca va plac filmele de razboi, asta nu trebe sa lipseasca de la colectie :D

 

http://www.imdb.com/title/tt0094716/plotsummary

 

 

Si un mic "trailer" despre film http://www.youtube.com/watch?v=qtgRNri-S8g

Edited by Apocalips

Share this post


Link to post

Bulletproof Monk

Isi merita nota dpdv artistic 5

Dpdv funny la o floricea si o bere = 8.

Una peste alta, merita vazut daca in respectiva seara nu esti deloc pretentios.

Share this post


Link to post
Are cineva idee de pe unde as putea lua episoadele din M.A.S.H. ?

 

 

Vezi ca au inceput sa apara pe bittorrents.ro

Share this post


Link to post

Untraceable

Dragutel daca lasi la o parte erorile de scenariu cand afla unul o veste si pe masura ce o povesteste fiecare vine cu elemente in completare de parca ar fi aflat si ei acelasi lucru sub alt aspect si deasemenea cum la sfarsit colegul politist care NU fusese niciodata la ea in pivnita / casa, recunoaste pivnita cum ca ar fi a ei.

Foarte subit si sec sfarsitul.

 

Bun de urmarit datorita temei actuale !

 

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

XXXXXXXXXX

 

The Golden Compass

Un film pt copii dar nici un copil nu o sa il inteleaga.

Un scenariu scris de un om beat.

Prea putine trucaje pt genul lui de film.

O poveste obositoare.

O tentativa proasta de Narnia, mult inferioara.

NU merita vazut la nici o varsta nici macar daca puradelul are o atractie fata de ursi, in tot filmul apare ursul in prim plan cam 2 minute.

Prost.

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post
The music of chance (a fost aseara de la 22:30 pe Tvr2). Excelent film (dupa parerea mea). :)

Share this post


Link to post

National Treasure: Book of Secrets (2007)

 

Un film bine facut vizual dar de minima calitate artistica si cu un scenariu scris intr-o doara.

Ca-l vedeti sau ca nu il vedeti, nu conteaza, nu ramane decat gustul ca ati mai trecut o ora si jumatate uitandu-va la televizor cand nu aveati ceva mai bun de facut.

Nota generala : 4

Share this post


Link to post

99 francs.

Un film franţuzesc... dement. Şi deştept.

Foarte ciudat la început. Însă cu răbdare... merită.

Cât despre final... după gust, care este!

Share this post


Link to post

Definately, Maybe - o distributie siropoasa si niscaiva reviewuri intrigante m-au facut sa-l urmaresc. In concluzie, una din cele mai bune si mai 'altfel' (in the good way) comedii romantice... de fapt n-as exagera sa afirm ca e cea mai buna comedie romantica (cu exceptia lui Dream for an Insomniac) pe care am vazut-o in ultimii 2-3ani. Chiar si pentru cei mai putin plangaciosi, eventual casatoriti...definately worths viewing.

 

LE: Si parca-parca mi-a redeschis apetitul pentru 'lung metraje'... :)

Edited by Immortal

Share this post


Link to post
LE: Si parca-parca mi-a redeschis apetitul pentru 'lung metraje'... :)

Poate pentru.. romante =))

 

Ia si asta atunci: 50 First Dates (2004) http://www.imdb.com/title/tt0343660/

Share this post


Link to post
Write &Wrong. Vazut aseara. Kirstie Alley intr-o dispozitie de zile mari. La noi a aparut pe torrente cu titlul "And she was".

Share this post


Link to post
Poate pentru.. romante =))

 

Ia si asta atunci: 50 First Dates (2004) http://www.imdb.com/title/tt0343660/

 

In mod cert nu pentru actiuni :D Pe '50 First Dates' l-am vazut la HBO, si nu l-as pune chiar asa de 'sus'... :)

Share this post


Link to post

The Painted Veil, inca nu l-am vazut pana la capat, un doctoras se duce cu nevasta-sa sa scape un sat de holera. Are unele secvente demne de jocul PainKiller (care il stiti).

Share this post


Link to post

In Bruges, parca inspirat din niscaiva jocuri pe computer, soundtrack pe masura si o originalitate debordanta. Vesnicul 'rlandez, Colin Farrell, si-un 9 mare cat casa. Fara numar :D

 

LE: Numa' bun pentru "dupa miezul noptii" :)

Edited by Immortal

Share this post


Link to post

Ultimul film vazut: Chaos Theory absolut simpatic. Un 8 de la mine, si se cam potriveste cu apetitul lui @Immortal pentru filme (a se citi romante :P )

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...