Jump to content
Sign in to follow this  
iso

Coltul Cinefilului

Recommended Posts

Ah, am uitat sa mentionez ca's de cate "41" minute, si nu 'filmulete de 20'... :D

 

 

 

LE: A vazut cineva Walk.Hard.The.Dewey.Cox.Story? Zice-se ca'i bun, e aici, gata sa-mi mai elibereze niste spatiu, doar ca, ma gandesc... in timpul asta as vedea 3 episoade ;)

 

Parca n-am zis ca NU recomand Step up 2, nu? E pentru Step up cam ce-a fost NFS Underground pt Porsche. E drept, nu ca StepUp s-ar ridica chiar atat de sus.

Edited by Immortal

Share this post


Link to post

Parerea mea e ca actorul din asta Walk Hard: The Dewey Cox Story http://www.imdb.com/title/tt0841046/ nu are cum sa faca filme bune, pur si simplu nu poate. Nici fi-mea nu rade la glumele lui !

Share this post


Link to post

Cu ploaia de afara nu prea am avut chef de multa munca, asa ca am mai vazut saptamana asta si A Good Woman. Replici de la foarte bune in sus. Dintre ele:

"Undying love is like the ghost in your villa. Everybody talks about it, but try and find one person who has seen it. "

sau

"-Women inspire us to great things.

-Then somehow prevent us from doing any of them. "

 

Filmul e o adaptare dupa o comedie de-a lui Oscar Wilde, si chiar cred ca merita vazut.

Share this post


Link to post

Wuaaa, ce distributie...

 

Vezi ca dureaza doo ore. Te strang de gat daca nu'i bun :D

Share this post


Link to post

93 de minute nu face doo ore decat daca pui la socoteala si timpul pentru pregatirea popcornului :P

Mie mi-a placut, si la un moment dat intriga chiar s-a complicat intr-un mod neasteptat, dar frumos. Finalul cam "cheesy", dar merge. :D

 

Repet, replicile fac 90% din filmul asta.

Edited by andrew

Share this post


Link to post

Contractor

 

NU va pierdeti timpul cu el, nu merita. Nota 3-4 !

Share this post


Link to post

The Bourne Ultimatum http://www.imdb.com/title/tt0440963/ , i-as da o nota 7. OK de vazul pt genul lui.

Se pot vedea in film : Chrysler 300m si Dacia Logan ( CIA respectiv Politia de nu mai stiu unde, Maroc parca )

Share this post


Link to post
The Great Global Warming Swindle ca raspuns la An Inconvenient Truth. Ofera o teorie care contrazice ceea ce s-a dezvoltat ca fiind o certitudine, si anume teoria incalzirii globale datorata CO2 produs de om. Surprinzatoare pentru mine a fost aparitia in acest film a unui co-fondator Greenpeace. De vazut.

Share this post


Link to post

Am vazut zilele astea Zeitgeist. Detalii interesante, dar spuse intr-un mod... americanesc sa ii zicem. Oricum, si asta merita vazut.

Share this post


Link to post

10 Items or Less:

Spun doar Morgan Freeman şi ar trebui să fie de ajuns.

Mă rog, nici cu Paz Vega nu mi-e ruşine.

Una peste alta, un film atipic, foarte reuşit.

 

Mai mult decât orice, m-a dat pe spate coloana sonoră. Am căutat vreo juma' de oră până am găsit piesa de mai jos, care mi s-a părut criminală.

Recomand atât filmul, cât şi piesa.

 

 

PS: Şi dacă tot am amintit de Paz Vega, recomand cu căldură, ca film de duminică pe la prânz, şi Spanglish.

Pentru duminică seara, dar ceva mai spre noapte :) , recomand (şi nu prea) Lucía y el sexo.

Share this post


Link to post

Crank, vazut a 2-a oara.

Un film nu de oscar sau ceva dar bun pentru baietii cu minti mai dilii / rebele eventual cu ceva sechele si care candva vroiau sa se faca baieti rai .

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

Pai atunci vezi si Shoot'em Up. Bestial.

Share this post


Link to post

Vazut :P , tot de 2 ori

Share this post


Link to post

Cloverfield ( un fel de Gojira dar mai realistic facut )

http://www.apple.com/trailers/paramount/cloverfield/

:

 

Nota 9 pentru originalitate si pt faptul ca pe fundal NU e muzica hollywoodiana si mai ales ca NU are sfarsit fericit ( specific americanelor )

Nota 10 pentru ideea de a il face asa.

Nota 6 pt atentia la detalii ( cand o scoate pe aia din teapa, evient hemoragia ar fi omorat-o + nimeni in tot filmul NU s-a gandit sa mearga cu o ranga in mana + prea prompta interventia armatei )

 

Una peste alta, un film de vazut dar atentie : aveti rabdare primele 15 minute, NU il abandonati in primele 15 minute si atunci o sa va placa.

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post
Inca doua seriale: Pushing Daisies, un fel de 'Quantum Leap' mai modern, cu Kristin Chenoweth, muza (genialu)lui Aaron Sorkin - creatorul lui Studio 60 on the Sunset Strip. Zice-se ca personajul 'Harriet Hayes' din Studio60 este (mai mult sau mai putin) exact frumusica de Kristin in 'real-life' :)

 

Ambele sunt doua comedii dramatice, Studio60 avand ca target oarecum oameni mai mondeni si cultivati (motiv pentru care probabil l-au si stopat) si este de departe cel mai bun serial "general" (fiind o comedie dramatica ce nu uimeste prin 'volumul' de replici, ci prin spontaneitatea lor) pe care l-am vazut...well, cred ca de la duo'ul Seinfeld/Friends (deci cam cel mai bun in genul lui). Chiar daca nu se intinde decat pe perioada unui sezon, se termina 'asa cum trebuie'. Ii dau 10 fara discutii si ma mai trag putin de par.

 

Pushing Daisies e mai 'haios', mai rapid parca, cu putin Sci-Fi si inca nu m-a prins asa cum as fi vrut, dar sunt d-abia la al 3lea episod si...inca nu dorm. :) Se 'scalda' intr-un 8 indecis momentan...

 

 

PS: Studio60 a fost si pe HBO si mai nimeni din cei pe care i-am intrebat nu l-au urmarit. Im a total freak! :(

 

Pushing daisies nu a reusit sa ma tina mai mult de un episod, poate o sa-i mai dau o sansa insa mi s-a parut prea "tipic american".

 

Studio 60 in schimb mi s-a parut exceptional, iar ultimule 4 episoade au fost foarte reusite. M-as mai fi uitat la inca cel putin 5 sezoane. Il recomand! 10 si de la mine.

Share this post


Link to post

@hawkeye: ditto, l'am abandonat pe 'Pushing Daisies' cam dupa 6-7 episoade. Si nu pentru ca "l-am regasit pe Seinfeld", si pentru ca...well.

 

Am planuri pentru "weekendul" meu: 10items or less si A good woman. Revenim...

Share this post


Link to post

Ce bine ca nu am mai irosit inca cateva ore cu el.

 

Alte seriale ati mai gasit?

Share this post


Link to post

Niste filme "ROMANCE",imi poate recomanda careva???

Share this post


Link to post

Are cineva idee cum poti intra in posesia episoadelor din 17?

Share this post


Link to post

Sunt pe reactorul de impartit, ca sa zic asa :)

Share this post


Link to post

PM cu adresa exact, please?

Share this post


Link to post

Are cineva idee de pe unde as putea lua episoadele din M.A.S.H. ?

Share this post


Link to post
Are cineva idee de pe unde as putea lua episoadele din M.A.S.H. ?

www.torrentz.com

Dai "mash" la search et voila :thumbl: !

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...