Jump to content
Sign in to follow this  
iso

Coltul Cinefilului

Recommended Posts

Ce filme noi care v-au placut ati vazut ? 8)

Share this post


Link to post

Kill Bill, ambele serii.

Share this post


Link to post

Am vazut acum doua zile o comedie relaxanta, bineinteles luat de pe oDC. ii spune 50 First Dates (ceva cu prima intilnire) si mi-a placut. nu aveam stare de ceva mai complex atunci...

 

 

Laur, suntem tari...am postat amindoi in acelasi timp despre acelasi film...numai ca eu am fost cu 6 secunde mai rapid...hihihi

Share this post


Link to post

50 First Dates. Comedie romantica. L-am vazut acum cateva luni. merita vazut

Share this post


Link to post

Shrek 2... Super!

Share this post


Link to post

'Dragonul Rosu' ultimul film din seria 'Tacerea Mieilor', 'Hanibal'. Descoperit din intimplare intr-un magazin de inchiriat dvd-uri. Nici nu stiam ca au scos seria-III-a! E cam crap dar merge. :shock:

Share this post


Link to post

Eu am revazut "Cel care danseaza cu lupii" a 9-a oara. Ultimele 3 dati le-am vazut cu baietelul meu, Andrei (5 ani), care ma obliga sa-i explic filmul de la cap la coada! Nu ma supar, da' filmul are 3 ore în cap! Ca si "Stalker" sau "Solaris" ale lui Tarkovski, "Cel care danseaza cu lupii" l-as revedea de 'nspe ori...

Share this post


Link to post

...Orasul Zeilor (Cidade de Deus). O mahala din Rio de Janeiro...

Mi-a placut mult...

 

...si as vrea sa vad Solaris...

Share this post


Link to post

Imi permit sa spun si de niste filme "mai vechi" dar care mi-au placut:

Original Sin(Banderas si A.Jolie)

Rockstar(Mark Walhnberg)

Ce zice-ti?

Share this post


Link to post
...Orasul Zeilor (Cidade de Deus). O mahala din Rio de Janeiro...  

Mi-a placut mult...

 

...si as vrea sa vad Solaris...

 

sprite, eshti tare.. super film, indeed..

solaris banuiesc ca vrei sa'l vezi pe cel vechi, nu pe asta cu clooney, care e o porcarie..

Share this post


Link to post

Eu ramin la febletea mea: "The ring"

Share this post


Link to post

ba! ia zii shi mie care e duda cu filmul asta?? il am pe dvd, l'am vazut intr'o noapte dupa discoteca, de la 3 la 5 dimineatza (cu force-feedback'ul neveste'mii care reactziona la fiecare faza mai dura.. :lol: )

apoi l'am dezbatut chiori de somn shi matolitzi inca doo ore..

zii shi mie care'i duda, ca filmul se termina cam "brusc" shi incert, parerea mea..

oare sa ashteptam un The ring II??

Share this post


Link to post
ba! ia zii shi mie care e duda cu filmul asta??

 

...pai gagica voia doar sa i se faca auzita povestea, nu sa fie gasita! Ori pustiul facuse o copie la caseta (de fapt maica-sa cu mana lui :wink: ), deci o "ajutase", multiplicandu-i "sursa"!

 

Recunosc, filmul m-a tinut in scaun... :D

Share this post


Link to post

geee...in sfarshit o parere pertinenta... MULTZUMESC!!

Share this post


Link to post

Aşa, deci am făcut un mic movie rampage zilele astea, hehe...

 

Insomnia cu Al Pacino - bunicel, Al Pacino joacă bine rolul de insomniac. Cam predictibil.

 

The Life Of David Gale - foarte mişto, ideea şi subiect noi şi foarte controversate, cu Kevin Spacey din American Beauty.

 

Dorm Daze - comedie uşoară cu studenţi, acţiunea într-un cămin.. nu mai trebuie să zic nimic :lol: bunicică pentru relaxare şi "easy laughs".

 

The Ladykillers - remake după un film vechi din '55, Tom Hanks face toţi banii; unele poante şi Marlon Wayans (a jucat în Scary Movie) nu prea şi-ar avea locul în film, dar ... per total e bun.

 

Bad Boys 2 - dezamăgire. Filmul tipic de Hollywood: efecte speciale, curse cu maşini, împuşcături, explozii. Poante slăbuţe pentru echipa "greilor" Martin Lawrence şi Will Smith.

 

Anger Management - demenţial :rotfl: Nicholson excepţional, Sandler joacă bine ca de obicei, situaţii explozive.

 

12 Angry Men- un film genial, vechi (alb/negru) cu Henry Fonda şi un subiect strălucit. Cred că cel mai bun raport calitate/buget întâlnit la un film: toată acţiunea se desfăşoară într-o cameră (iniţial, s-a vrut ca întregul film să fie filmat dintr-o mişcare, fără întrerupere, dar nu au rezistat actorii).

 

Animatrix - un "prequel" şi în acelaşi timp un "sequel" al seriei Matrix. Este animaţie, dar nu-i pentru copii. Bun-bun, cine a savurat Matrix va savura şi Animatrix. Coloana sonoră la fel ca cea a seriei, foarte bună.

 

Airplane I, Airplane II - comedii super (primul parcă mai bun decât al doilea, aşa cum se întâmplă de obicei), mult umor de limbaj - ar fi bine să ştiţi engleză bine spre foarte bine, nu am văzut nici o subtitrare care să exprime corect toate glumele :twisted:

Share this post


Link to post

Eu sunt fan horror, insa horror facut cu cap:

 

1. "The Blair Witch Project" (partea 1)

2. "IT"

3. "Joyride" si "The Wrong Turn"

Share this post


Link to post

The Texas Chainsaw Massacre ai văzut ? ăsta nou am înţeles că-i mai prost decât cel vechi, dar pe cel vechi nu-l găsesc :(

 

A, şi Final Destination (ambele) mi-au plăcut :twisted:

Share this post


Link to post

Masacrul cu drujba a fost parca pe HBO (daca nu confund cu altceva), anul trecut ... Dar nu cred ca e cine stie ce mind twisting. Asta cu zborul 800 nu l-am vazut, dar promit sa-l vad.

Share this post


Link to post

Am vazut azi Chronicles of Riddrick si I Robot...merita vazute de pasionatii de SF-uri. I Robot te cam pune pe ganduri, ceva de genul "ma chiar este posibil".

Share this post


Link to post

da, dar Riddick este ridicol. another action movie with an omnipotent hero!

Share this post


Link to post

am vazut aseara "Terminalul", cu tom hancks shi ro-zeta jones.. :lol:

un film dragutz shi sensibil.. merita sa'l vedetzi, daca nu avetzi ce face.. :)

Share this post


Link to post
Am vazut azi Chronicles of Riddrick si I Robot...merita vazute de pasionatii de SF-uri. I Robot te cam pune pe ganduri, ceva de genul "ma chiar este posibil".

 

Cronica lui Ridiche e jenibila...n-am inteles nimic din el, in afara de mujchii lui Vin Diesel...din cate m-a lamurit cineva, ca sa intelegi ceva trebe intai sa vezi prima parte, Pitch Black...

 

I Robot mi-a placut si mie... :lol:

Share this post


Link to post
am vazut aseara "Terminalul", cu tom hancks shi ro-zeta jones.. :lol:  

un film dragutz shi sensibil.. merita sa'l vedetzi, daca nu avetzi ce face.. :)

 

Subscriu,.....

 

Terminalul cu Tom Hanks este super fain. Pe mine m-a destins filmul asta.

...si chiar sa mai si intimplat in realitate ce a patit TomHanks in film.

Share this post


Link to post

The Girl Next Door este simpatic, usor, film cu adolescenti dar macar cat de cat original. :)

Share this post


Link to post

The butterfly effect. L-am vazut aseara si mi-a placut. Pe IMDB are 7.5 stele, scor mare pentru cine stie.

Desi sunt pareri cum ca Ashton Kutcher nu ar fi potrivit pentru rolul respectiv, mie mi-a placut cum a jucat. Iar ideea filmului desi nu este chiar originala este foarte interesanta. Merita vazut.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...