Jump to content
Sign in to follow this  
florinbad

Sigla Chevrolet Vs. Sigla Daewoo

Recommended Posts

faceti si sigla cu dacia? pliiiiiiiz...

Share this post


Link to post

Eu nu prea vad unde-i problema... sincer sa fiu... Florine, tu daca maine iti cumperi o alta masina, nu mai vii pe-aici? Ca nu mai ai nevoie de informatii? Eu am gasit aici o comunitate de oameni care m-au ajutat in multe ocazii si mi-au oferit si mie oportunitatea de a ajuta pe altii. Am dat telefoane si m-am intalnit cu oameni pe care nu-i cunosteam.

Satori a fost primul om de aici pe care l-am cunoscut. A plecat de la munca pentru a se intalni cu mine sa-mi dea un autocolant. Apoi m-a sunat de pe telefonul lui sa-mi spuna cum sa ajung la intalnirea saptamanala... acolo m-a introdus in grup... Nu stiu daca chiar merita sa-l atacati pentru o sigla... Cati dintre noi stiu oare ce inseamna efectiv crearea unui forum si administrarea lui... Eu am fost (si mai sunt inca) membru pe alte 2 forumuri auto, dar aici ma simt cel mai bine... si chiar daca o sa apara acolo sigla GM si chiar daca o sa-mi cumpar Logan (Doamne fereste!)

Share this post


Link to post

Pana la urma nu face nimeni un sondaj,sa votam si noi ca lumea???sa vedem cati sunt sau nu sunt de acord.

Mircea,acest forum a fost creat ca DaewooClub.ro acum intreb si eu...Nu e normal sa ramana asa???

Edited by Alezz

Share this post


Link to post

Facem si sondaj, dar cum consideram ca e ok sondajul? Ar trebui sa voteze cati pentru a fi luat in considerare? Sunt aproape 2000 membrii...

Share this post


Link to post

haide-ti ca nu aste e problema...

sa lasam asa ca este chioar interesant..

problema adevarata de dezbate pe topicul cu preluiarea uzinei de la craiova...

ca daewoo mai este sau nu,... la mama lui se numeste acum chevy.. io zic ca sare mai bine la ochi care subiect este nou..

Share this post


Link to post

Mai e o chestiune de discutat: cati pana acum sunt deranjati de "problema" in cauza? 4? 5? Pentru 4-5 oameni suparati trebuie schimbat un sistem intreg care (inca, sau deloc) nu deranjeaza pe ceilalti? Hmmm...

Share this post


Link to post
Facem si sondaj, dar cum consideram ca e ok sondajul? Ar trebui sa voteze cati pentru a fi luat in considerare? Sunt aproape 2000 membrii...

 

Daca doar asta e problema, e simplu: sondajul se inchide la acumularea unui numar prestabilit de voturi, astfel incat sa "apuce" sa-si exprime parerea cei care "trec" cu adevarat pe la forum, dar nu mai putin de un timp si el prestabilit, atfel incat sa acoperim si ziua si noaptea si eventual... un pic mai mult.

Share this post


Link to post
Facem si sondaj, dar cum consideram ca e ok sondajul? Ar trebui sa voteze cati pentru a fi luat in considerare? Sunt aproape 2000 membrii...

Ca idee ma,nu am dat in capul nimanui...fiind vorba doar de membrii activi care nu cred ca sunt mai multi de 100 :D .

Share this post


Link to post
Pana la urma nu face nimeni un sondaj,sa votam si noi ca lumea???sa vedem cati sunt sau nu sunt de acord.

Mircea,acest forum a fost creat ca DaewooClub.ro acum intreb si eu...Nu e normal sa ramana asa???

 

Si pe tine te-a facut mama ta de 50cm. Nu e normal sa ramai asa?

Evolutia naturala a unui forum este data de cantitatea si calitatea membrilor sai si este canalizata intr-o directie sau alta de catre cei care il conduc. Capisci?

Share this post


Link to post

Si eu ce sa inteleg ca de acum sunt propietarul unui Chevrolet Cielo??? =)) .

Share this post


Link to post

Cu capace de Opel. Da.

Share this post


Link to post

sau nexia..

nu conteaza numele/marca daca e acelasi produs in acelasi loc

Share this post


Link to post

:) ) ..eu am ramas tampit cand am vazut chestia cu sigla ..de ce ??? ptr ca la mine nu a aparut niciodata siglele astea ... si daca va-ntrebati cum ... well eu folosesc de la upgradarea forumului skinul TOWER ...ca-mi place mai mult decat celalalt :D

Share this post


Link to post

Tot Tower folosesc si eu :D .

Share this post


Link to post

voua va trebuia o iesire la Moeciu baieti...prea sunteti incordati!..

Share this post


Link to post

Satori, observ ca te-ai straduit destul de mult…N-am raspuns mesajului privat de amenintare deoarece exista si optiunea “Ignore User”. Iarta-ma, o sa-ti raspund cât de curând.

Ii rog pe ceilalti colegi sa ma ierte ca nu am intrat mai repede pe forum, nu din lasitate ci, pur si simplu, datorita faptului ca (astazi) s-a nimerit sa am putina treaba. A bientot!

 

PS: ma deranjeaza mai putin sigla Chevrolet pusa in topicurile masinilor produse la Craiova cât chestia cu “membru fondator” al unui site creat prin februarie-martie 2004 iar Satori s-a inscris prin august sau septembrie parca…

De la bunul simt pana la obraznicie este o cale taaaaareee lunga! “Traiesc” pe acest forum înca de la crearea lui (bashca 2-3 saptamâni mai înainte, când asistam la razboiul baietilor cu cei de pe DaciaClub) si nu m-am inscris atunci deoarece … nu aveam masina. Bunul simt m-a oprit s-o fac!

M-am inscris pe forum exact in ziua in care am devenit proprietarul masinii (este si ziua mea de nastere, ziua Bunei Vestiri).

Citesc aproape toate forumurile (mai putin cel cu Cielo-Espero-Leganta) de aceea ma “orientez” foarte rapid in subiecte, cand un membru nou solicita o informatie. Deci chestia cu citirea foarte rara a forumului cade de la sine. Am trait cu totii si bucuriile dar si certurile si dezamagirile din interiorul acestui site. Faptul ca fiecare dintre noi ne conectam imediat la prima ora (este cazul meu; nu am net acasa, la tzaranoaia) la acest site explica multe.

Pur si simplu am simtit ca forumul ne este furat. Este opinia mea si nu cer nimanui sa se ralieze la ea, oricum eu sunt in minoritate aici (vorba lui Viper, doar 3-4 insi care sunt Gica-contra; ba nu, Viper, doar unul, eu; nu doresc sa-i implic si pe ceilalti). Nu am contributii substantiale la forum (nici macar financiare), doar pe ici, pe colo, câteva sfaturi. Stiu ca sunt singur in aceasta “batalie” deci imi iau asupra mea tot ce am spus mai inainte. Voi sunteti uniti (cei din Bucuresti, mai ales), va cunoasteti intre voi si stiti mai bine ce si cum.

Nu raspund pe privat deoarece un admin ma poate bana fara ca ceilalti membrii sa stie de ce am primit ban, doar datorita injuraturilor care pot circula pe PM din partea adminului!

Deci, reformulez propunerile unui membru simplu:

1. primele doua forumuri sa poarte sigla Daewoo

2. sa dispara denumirea de “membru fondator ChevroletClub”, forum care exista dar lipseste cu desavarsire

Se poate?

Voi reveni imediat ce voi avea mai mult timp la dispozitie. Daca voi mai avea voie între timp…

Share this post


Link to post

Pana in momentul de fata ai putea sa primesti warn pentru atragerea atentiei moderatorilor in public precum si pentru atac asupra unui alt membru al forumului, lucru ce (inca) nu s-a intamplat. Asa ca nu termina cu aberatiile privind amenintarile si alte asemenea. Daca vrei, poti sa publici si MP dar iti sugerez sa citesti inca o data regulamentul forumului inainte de a o face. Poate te mai luminezi nitel, desi ma indoiesc cum ca acest lucru ar fi posibil.

 

 

Asteptam cu interes momentul in care urma sa recunosti ca pana la urma este o rafuiala personala.

Draga florinbad, nu am sa ma cobor la nivelul tau, am sa te las sa aiurezi in continuare. Daca ai ceva de vorbit cu mine, iti sugerez sa folosesti MP. Daca ai ceva de vorbit cu administratorii forumului, ar trebui sa faci la fel.

 

Succes.

 

 

PS: nu m-am straduit. Asteptam raspuns la mesajul privat pe care ti l-am trimis. Te-am supraevaluat si nu imi pare rau.

PPS: acest topic va fi sters dupa un timp.

Share this post


Link to post

No offence, dar traiesti pe acest forum! Satori chiar s-a implicat in functionalitatea lui...

Spui "forumul ne este furat"... pai e al nostru? nu Noi suntem un grup de oameni care ne-am asociat.

Forumul este al celui sau celor care l-au infiintat si un picut al celor care mai platesc contributii la el...sau se mai implica in functionalitatea lui, fie ei admini sau moderatori sau simpli membrii...

Forumul este ceva unde intri, citesti, raspunzi si pleci sau ceva unde intri si te implici. Eu am ales cate putin din fiecare. Contributia mea la bunul mers al forumului este insignifianta, am facut o lista si am trimis un teanc de autocolante prin posta userilor... altii sunt cei care aleg doar sa citeasca, sa raspunda si sa dea log off. Problema este ca cei din urma fac cel mai mult scandal. A fost si Maximus, care dupa 3 saptamani pe forum si o gramada de probleme vroia sa devina moderator, acum tu, te deranjeaza un custom name... si maine altul... Pe bune daca mai inteleg...

Share this post


Link to post

Mai baieti, si fete,

 

Eu vad situatia destul de simplu. Clubul Daewoo ii gazduieste si pe Chevroletisti de mult. E un lucru unanim acceptat ca cel putin Kalos, Lacetti, Evanda si Spark sunt evolutii directe din Daewoo. Asadar Chevrolet Club este doar o alta denumire a aceluiasi club. Clubul este unul si singur. Faptul ca s-a oficializat si denumirea de Chevrolet Club vine pentru a ajuta utilizatorii noi care isi cumpara Chewoo-uri. Mi se pare normala si fireasca evolutia Daewoo Club in Daewoo and Chevrolet Club. Mi se pare destul de inteligent aleasa ideea cu sigla Chevy si sigla Daewoo... nou si vechi. Nu ma deranjeaza cu nimic.

 

In ceea ce priveste rafuiala celor doi eu sustin ideea de a se trece pe privata, pe messenger, pe email, pe telefoane... pe orice numai in public sa nu se mai desfasoare.

 

Acestea fiind scrise va recomand inchiderea acestui topic si revenirea la lucruri mai serioase... mici, bere, vin, copane etc.

Share this post


Link to post

Sunt total de acord cu florinbad!

Inteleg ca s-a schimbat proprietarul la WOO dar asta nu inseamna ca vechile semne sa fie schimbate.

Eu unul am pe masina semnul WOO si sunt mandru de el, basca am si colant cu DaewooClub de care sunt si mai mandru.

Consider ca aceste shimbari cu Chevy ne fac sa ne simtim straini de ceea ce avem ca masini si nostalgici fata de ceea ce a fost.

Mentionez ca este doar o opinie personala, iar subiectele precum si membrii imi vor capta atentia in continuare chiar daca va fi sigla Chevy si usor definitiva, mai spun in plus ca nu este fair play fata de cei cu WOO :)

Share this post


Link to post

Maxx, ai citit tot topicul?

Pentru ca sigla aceia chevy se schimba cu woo in momentul in care citesti toate subiectele.

In al doilea rand, uite ce a zis FlorinBad mai sus

ma deranjeaza mai putin sigla Chevrolet pusa in topicurile masinilor produse la Craiova cât chestia cu “membru fondator” al unui site creat prin februarie-martie 2004 iar Satori s-a inscris prin august sau septembrie parca…

De la bunul simt pana la obraznicie este o cale taaaaareee lunga! “Traiesc” pe acest forum înca de la crearea lui (bashca 2-3 saptamâni mai înainte, când asistam la razboiul baietilor cu cei de pe DaciaClub) si nu m-am inscris atunci deoarece … nu aveam masina. Bunul simt m-a oprit s-o fac!

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

bai nene mie faza mi s-a parut chiar ingenios descoperita.. ce naiba va **cati pe voi atata?

bre sato, da-le bre sigla cu deiuu si gata, terminati cu sporovaiala...

Share this post


Link to post

Gata, am revenit! Am timp pana la ora 16.00 de discutat.

PS: i-am trimis un PM lui Satori pentru a se rezolva, cumva, problema.

Share this post


Link to post

Pai cam asa trebuia sa faceti de la inceput! Pe bune acum, sa zicem ca x se inscrie acum pe forum si da o dupa subiectele noi si ii apare acest topic, o adevarata masina de spalat rufe in public. Si macar nu e automata...

Florinbad, parerea mea este ca ai gresit cand ai disimulat topicul in sigla x vs sigla y, cand de fapt pe tine de deranja custom name-ul lui Satori.

Share this post


Link to post

Pacat ca se intampla chestii de astea si pe aici :(

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...