Jump to content
Sign in to follow this  
remix

Topicuri Moarte

Recommended Posts

Am vazut in ultima vreme o multime de topicuri care si-au avut viata lor acum 1 an sau mai mult si care sunt readuse in atentia lumii in mod total neoportun. E drept ca sunt unele statistici la care poti participa oricand dar totusi, au fost statistici reinviate dupa muuuulte luni de zile. Mai nou am vazut topicul "Discutii cu Mongoose" care fusese terminat acum 1 an de zile. Un user, nu l-am retinut, l-a redeschis cu o cu totul alta discutie. Nu vreau sa arat acum cu degetul intr-o directie sau alta, in schimb cred ca ar trebui introdusa o regula care sa guverneze redeschiderea unor discutii mult prea vechi.

Momentan avem eternul indemn "foloseste functia Search" care este util pana la un anumit prag. Trecerea peste acesta duce la invierea unor discutii, mai ales de natura diversa, care chiar nu-si mai au rostul.

 

Alte forumuri au regula de a nu invia un subiect vechi. La noi intr-adevar nu se poate aplica in mod universal pentru ca sunt anumite probleme strict auto care pot fi intalnite la 1 an distanta. Totusi sunt discutii de la cafenea, diverse, poate chiar si statistici care chiar nu mai sunt de actualitate.

 

 

Va rog luati aminte de aceasta mica problema si gasiti o solutie.

Share this post


Link to post

pai daca vorbim de iarna de ex... in primavara moare si reinvie in iarna,.. iarasi.. daca vorbim de piese de tico.. n-are moarte in timp..

daca vorbim despre un subiect perimabil.. la cateva luni 2-3 cred ca topicul ar4 trebui inchis preventiv

ar fi mult de munca in baza de date sa se faca o separare, cu toate ca si eu socotesc ca functia search nu prea e de mare ajutor, multe subiecte nu le-am gasit decat dupa ce am sapat greu, si stiam sigur de ele, unul ar fi cel cu benzina cu pb sau fara la tico

deci.. asta e forumul. n-avem ce face

Share this post


Link to post

Din ce spuneti voi, s-ar deduce ca ar trebui ca topicele de pe la diverse si cafenea sa fie inchise in momentul in care discutia a luat sfarsit. Corect?

 

In ariile destinate diverselor modele nu cred ca ar trebui inchise deoarece pot intra membrii noi care vin cu intrebari noi fata de cele deja existente ;)

Share this post


Link to post

Nu cred ca e bine nici sa inchizi topicurile la sfarsit de discutie. Mi se pare ca ar trebui stabilite niste criterii pe baza carora pot fi readuse la viata niste topicuri moarte. Deja forumul a capatat vechime cat si o dimensiune generoasa. Eu cred ca e necesar si un amendament la care sa acopere aceste situatii.

Share this post


Link to post

rog sa nu se supere numeni pe mine..

eu am alt bai :) sa nu se mai deschida topicuri aiurea..

gen.. regretatul maximus

Share this post


Link to post

In principiu, topicurile care se racesc/finalizeaza se inchid, indiferent de sectiune, dar bineteles ca mai exista si scapari. Daca un user deschide un topic nou, pt ca cel in care vroia sa posteze era inchis, topicul o sa fie lipit de un modertor la topicul existent si redeschis.

Share this post


Link to post

Poate ar fi buna o atentionare cu litere ingrosate si rosii, pentru cei care vor sa posteze intr-un topic "mort". Am intalnit pe alte forumuri mesage in genul: "Note: This thread is more than XYZ month(s) old. Please consider creating a new thread instead."

Share this post


Link to post

Hai c-am înviat un topic... mort despre... topicuri moarte.

Cam nasol, nu? :scarpin: Mie-mi dă cu virgulă.

N-avem nici un filosof pe aici să ne lămurească dacă merge aşa?

Share this post


Link to post

Merge, ai 2 optuni :

1. trage jalozelele, trage draperia, da aerul conditionat la 24 grade si nu mai bea si culca-te !

2. Fa un efort supermenic si du-te la frigider si mai scoate 2 beri !

 

PS : 3. toata lumea e la mare, numai oamenii simpli din popor, muncitori si totusi saraci stau acasa pe o vreme ca asta :P

Share this post


Link to post

N-ati prea reusit. Trebuia un defibrilator mai mare :mrgreen:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...