Jump to content
Sign in to follow this  
tolin

Prezumptia De Nevinovatie

Recommended Posts

Normal ar fi sa plateasca cu puscarie. Gata daca si-a dat demisia s-a spalat de pacate?

Oricum slabe sperante. Intai sa-i vedem la bahaos pe Iliescu si Nastase... si pe urma vedem ce facem si cu astia... 8-|

Share this post


Link to post

tolin, imi pare rau, dar nu am "vazut" intrebarea pana... azi!

So, eu zic:

- d.p.d.v. social/moral/civic nu e corect; indiferent ce se doveste ulterior despre o persoana publica (, etc.) ar trebui sa avem mai mult respect pentru ei - adica fix prezumptia

- d.p.d.v. legal, nu stiu, e o problema a institutiei care difuzeaza informatiile, dar nu prea cred sa existe limitari in acest domeniu atat de... politico-curvasaresc, indiferent de legile existente

- d.p.d.v. "uman" e corect; e prea multa lume frustrata in tara asta si are nevoie de o alinare; asa ca mai da-i in p..a mea cu carnatii si slibovita lor :D

Share this post


Link to post
come on. eu doar sper sa mai aiba si alte materiale, sa nu fie numai astea...

 

 

Adica mai mult decat conversatii in care aranjeaza licitatii?

 

De ce sa nu mai poata fi admis ca proba? Unde zice ca probele trebuie sa fie secrete? Singura chestie e ca nu pot sa dovedeasca prin film propriuzis ca in plic erau 15000 de euro si ca nu au decat declaratia lor ca erau 15000. In rest traficul de influenta exista. Tu vrei sa zici ca daca tu omori pe cineva si altcineva te filmeaza si pune pe net respectiva inregistrare, aia nu mai e valabila?

 

Come on! Nu s-ar mai putea fi folosit daca s-ar fi vrut tinerea ei secreta si dezvaluirea numai la proces (pentru efectul de supriza) dar asa daca aia stiau...

Share this post


Link to post

Iote ca tocmai incepu la Prima si mi-am adus aminte...

Ma gandesc la Muresan asta. Asa cum am vazut ca arata (mai "pletos", nebarbierit) am asa un feeling ca omul asta are probleme. Pare ca ar avea probleme si nu m-as mira ca cineva sa profite de ele si sa-l foloseasca (evident santajat) ca momeala. Prea multe filme si inregistrari ca sa fie o intamplare. Aici e filaj profesionist, in ciuda modului incare se incearca promovarea aparentelor. Daca chestia cu video e un vax (scuze boss), ascultarea convorbirilor telefonice este, sa zicem asa, penala.

 

Acum vad ca Elodia, daca va fi gasita, va primi mielu de la Prima, care tocmai a botezat-o Eloida! (na, ca am luat-o inaintea lui Huidu si gasca :D real time Internetu' asta, nene :D )

Share this post


Link to post

Offtopic de clarificare, pentru unii:

Muresanul este cercetat si filat demult, de pe vremea celorlalti, ca le-a stricat aranjamentele din agricultura (altceva n-a facut). La cata presiune pe cmp s-a execitat pe el, nu-i exclus sa fie folosit intr-o operatiune de "capcanare", cum le place astora s-o denumeasca, cu duiosie. Oricum, Remesul este numarat la oua pentru o suma cu 6 zerouri, plicul asta-i doar bombonica de pe coliva, cea prin care-l agata in carlig.

 

Altfel, prezumptia trebuie acordata oricui, public sau privat, dar prezentarea bruta a obiceiurilor celor publici, in timpul programului, adica pe banii mei prin restaurante, consider ca trebuie transmisa cu orice mijloc, legal sau nu, pana cand baietii astia nu vor mai indrazni sa sune, nici pe mama lor, de pe un telefon platit de catre contribuabil.

Share this post


Link to post

Inregistrarea a fost facuta de SRI (teoretic,singura institutie ce are astfel de atributii) la cererea procurorilor DNA ce investigau un dosar de coruptie in care era implicat Muresan . Caseta , impreuna cu alte dovezi s-a plimbat de la SRI la DNA , la o instanta de judecata din Bucuresti , ca in cele din urma sa ajunga la Cotroceni , unde functioneaza o comisie ce se ocupa cu astfel de situatii (cerceteaza si ofera dreptul procurorilor de a ancheta un ministru suspectat de coruptie ) . Daca de aici sau din alta parte a scapat "dovada" , e greu de aflat . Ar fi mai usor sa vedem cine are mai mult de castigat .

Nu ii iau apararea lui Remes , dar tare ciudat este sa vezi cum toti hotii din tara asta sunt liberali . Mai ales acum , inainte de euro-parlamentare .

Jalnic !

Edited by MasterYoda

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...