Jump to content
Sign in to follow this  
sprite

Tuning interior

Recommended Posts

Salut , eu as vrea in schimb sa imi spuneti daca stie cineva unde sa gaseste masca aia de bord facuta de comanda imitatie de lemn , ca mie mi se pare foarte faina si as vrea sa o cumpar dar nu stiu de unde , poate ma poate ajuta cineva , thz anticipat

Share this post


Link to post

Sau ai putea incerca un autocolant , scapi mai ieftin .

Share this post


Link to post

Masca aia e scumpa si groaznic de kitschoasa!!!! Vine la pachet cu manerele de deschis usile si costa aproximativ 500 ron.

Share this post


Link to post

Acel ornament il gasesti pe autodaewoo si costa 199 ron ( vezi la tuning )

Share this post


Link to post

Salutare! sunt si eu nou pe aici.. am un Matizache "tabla" de-n 2000 si vreau sa-l fac sa arate gigea, pentru ca merge gigea.

Am si eu o intrebare: cu ce as putea sa vopsesc bordul asta nenorocit pe care-l am eu, care e si partial decolorat/patat ? Masina are culoare gri metalizat si ma intereseaza ceva cam la fel sau un carbon sau negru, ca merge.. dar e problema cica cu soarele si cu caldura, ca sa nu bata soferu la ochi sau sa ia foc, cine stie... deci, de unde si cum se da cu spoitingiri pe bord? are cineva freo parere? ;)

Multzam!

Share this post


Link to post

Mi s-a pus pata de la o vreme sa incerc sa schimb ceva la interior. Mi se pare cam deprimant griul ala de la interior :) si ma gandeam sa imi schimb mocheta sa pun una mai deschisa (sa am mai mult de curatat :) ), plafonul la fel, schimb si pielea aia de schimbator, vopsesc si bordul in stil danielson dar ma cam mananca sa vopsesc cam tot bordul ... dar ... masina fiind rosie ... si fiind matiz chel si se cam vede rosu si la interior ... cam ce culoare m-ati sfatui sa fololosesc ? :) (as prefera ceva deschis; negru ar veni mai bine decat griul ala dar e si mai deprimant :P ; azi am vopsit scrumiera in alb si bucata de plastic de tragi sa se deschida torpedoul si zic ca nu a fost cea mai inteleapta alergere noroc ca se poate rezolva)

 

Merci :)

Share this post


Link to post

Incearca galpen pai, e placuta culaorea si e si luminoasa.

Daca vrei sa schimbi mocheta ia neagra, in nici un caz deschisa la culoare. Am vazut eu la E-klasse una cacao cu lapte cum in 2 luni era buna de cosuld e gunoi, nu ii mai scoteai fata.

Si eventual niste huse de piele ( sau scaune imbracate ) tot galbel pai.

Share this post


Link to post

Cred ca o sa scot la imprimanta niste foi cu niste culori si le pun pe bord sa vad cum se potrivesc :) ) sau ma joc in photoshop un pic dar parca cu rosu ala nimic nu vine bine :| ...Dar cu fetele de usi sa le schimb cumva, un model ceva ? :) Merci din nou

Edited by banzay

Share this post


Link to post

De asa ceva ce ziceti? Numai ca ma gandesc eu ca in marele parbriz de matiz s-ar reflecta ciudat albul acela (eu am albe capacele alea 2 de pe bord care mascheaza 2 suruburi si se cam vad in geam). Si daca as face asa, ar fi doar alb cu rosu, cromul ala dispare, nu imi place deloc, si ar ramane cu negru doar mocheta, cifrele de la kilometraj, in rest alb cu rosu :D . In capul meu ar arata cat de cat bine...dar practic... Dati si voi cate o parere va rog. Multumesc anticipat

Share this post


Link to post

Valeu ce tiganie ! Albul e foarte suparator pe brodul unei masini, sa vezi ce frumos reflecta in parbriz :D

Share this post


Link to post

Pai la asta ma gandeam si eu. Plus ca in poza e cam vopsit cu sprayul...rosul ala e cam urat...si cromul cu presuletele alea reprezinta bomboana de pe tort...Dar am vazut pe undeva o poza cu un nissan sau nu mai stiu ce era...tot alb cu rosu si arata foarte bine :)

 

Eu ma gandesc doar cum sa fac interiorul sa nu mai para asa "trist", mi se pare prea mohorat griul acela...nu vreau tuning extrem sau ceva...ci bun gust...dar nu prea reusesc sa gasesc o combinatie frumoasa de culori.

Edited by banzay

Share this post


Link to post

Mai rar asa gretosenie, trebuia postat la kitch-uri.

Share this post


Link to post

Da' e bine ca nu s-a pierdut in "tuning" si a pastrat elemente originale de design. Cum ar fi... maciulia de la schimbator :) )

Share this post


Link to post

Gata...am inteles alb cu rosu...NU :D ...cat despre maciulie...mai bine o facea rosie > :) ...glumesc. Dar incercati sa imi dati si mie o idee despre niste culori care ar da bine la interior va rog :)

Share this post


Link to post

Roz =))

 

Cu verde :) )

Share this post


Link to post

Sau...portocaliu (tip vesta gunoier) cu verde (tip vesta politai)...gunoierului ii dai 20 de mii si iti da vesta...cu politaiul e mai greu :D

Share this post


Link to post

Dupa parerea mea, interiorul Matizului arata excelent, se potriveste perfect cu masina, asa cum vine el din fabrica.

Share this post


Link to post

Poate doar sa vopsesc consola centrala in rosu? Oricum a inceput sa mi se ia un pic vopseaua din jurul butoanelor si arata cam urat...

Share this post


Link to post

Dar asa ce ziceti? :) Tico-ul unui prieten de-al meu. Intra si el pe forum dar mai rar, si nu prea posteaza :) E la inceput de drum cu masinuta...

Edited by banzay

Share this post


Link to post

...desi probabil sint off topic , nu pot sa nu scriu faptul ca astazi prin bunavointa si amabilitatea domnului darky am reusit sa fiu mindrul posesor al unui bord ( ceasuri) in culoarea albastra - predominant...totul a durat extrem de putin si a iesit extrem de bine...felicitari domnului darky , multumiri si aprecieri...atit de simplu si atit de frumos...

Share this post


Link to post

...sorry pentru calitate insa e facuta cind inca era lumina afara si nu prea se vede...revin cu poze...

post-18589-1221382016_thumb.jpg

Share this post


Link to post

...salutare copii...intrebare: se poate pune cotiera la bancheta din spate la matiz?...

Share this post


Link to post
Dar asa ce ziceti? :)

Mie pachetul ala de servetele.. mi se pare cel mai tare element de tuning realizat acolo..

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...