Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Se Cauta Diverse Chestii

Recommended Posts

Vazut acum, citit... singura informatie utila e cu acel adeziv Uhu... dar are temperatura tot mai mica decat caut eu, adica 120 grade, la fel ca si Poxipolul.

O sa vad maine dimineata ce gasesc pe aici. Ce mi-a fost recomandat e Hosch Kleber, un adeziv minune, dar pe care il gasesc doar online si nu ma ajuta in situatia de fata...

Share this post


Link to post

Eu nu am un raspuns cert. Recent am sigilat o bucsa de pe pompa de injectie de la T3 si a mers mai bine cu mastic decat cu epoxy bicomponent. Ptr ca era metalul neted, cred 🙂 

Share this post


Link to post

Am luat Poxipol, ca altceva mai bun nu am gasit... daca mai e nevoie, pe viitor, o sa iau un adeziv mai bun, probabil Hosch

Share this post


Link to post

Eu recomand o slefuire cit mai aspra inaintea oricarui adeziv de lipit. Nu doar ca baza de contact, ci si suport in care sa se agate adezivul in cauza.

Share this post


Link to post

La ce?

Share this post


Link to post
1 hour ago, Mircea said:

La ce?

La postarea lui Vaxxi de acum n-spre ani 🙂 Adica aia prima, cu care a deschis topicul...

Share this post


Link to post

Caut lumina.

Ce anume ar putea tine locul unei sigurante de 350A.  Rare chestii bag seama, cel putin pina in prezent nu am gasit.

Share this post


Link to post

Are cineva la indemana un service manual in format pdf pentru vw polo 2003?

Share this post


Link to post

Hey, ce pilule recomandati pentru teniune ridicata ? Da' iute ca vreau sa prind momentul cind trece motiunea de cenzura ! 😉 

Share this post


Link to post
51 minutes ago, florinellll said:

Esti bine?

Da, da, multam ! Si-am ramas si cu monitorul intact, nevatamat.

  • Haha 1

Share this post


Link to post

Cu hipertensiunea arteriala nu e de gluma 🤨

  • Haha 1

Share this post


Link to post

Copii, unde se poate gasi in magazin in Romania o vopsea/oja din aia conductoare, pentru reparat degivrajul lunetei (sau circuite electronice)? 

Pe la mine se gaseste doar pe net, insa vine la pastele cailor...

Share this post


Link to post

Eu cumparasem acum cativa ani de pe Maica Domnului, de la unul din magazinele de acolo... scumputa totusi, din ce tin minte. Bine, mult mai ieftina decat o luneta noua...

Imi mai ramasese o gramada acasa, dar s-a intarit si a fost numai buna de aruncat

Share this post


Link to post

Am gasit si eu loctite pe amazon, insa vine abia in ianuarie. Iar in Ro o sa stau prea putin ca sa il comand pe net... risc sa nu vina pana plec. Intrebarea e daca poate fi gasit undeva intr-un magazin fizic. 

 

 

Share this post


Link to post

La electronice pe str Maica Domnului sunt o groaza de magazine de profil

  • Like 1

Share this post


Link to post

Caut lumina !

Aveti ideie daca se mai gasesc oale pentru telescoape spate cielo/nexia ? Ori de aveti la indemina coduri piese stinga/dreapta. Multam !

Share this post


Link to post

Copii, voi de unde va luati pneuri? 

Caut sa comand online in Romania (pentru socra-miu) si am descoperit cu surprindere ca preturile sunt cu vreo 20% mai mari decat la mine.  Oare e normal, sau nea Gugl ma ia de chiabur si ma indruma doar spre siteuri de escroci? 

Share this post


Link to post

Absolut toate preturile au crescut, de cand cu covid-ul, inclusiv la piese auto. Multe nici nu se mai gasesc.

Si nu doar in Romania, ci si in alte tari. Urmaream o spira de airbag pt Mitsu, era vreo 300 si ceva de zloti in polonia... acum e 1300 si ceva, din cauza crizei.

Share this post


Link to post

Ehe ... nu m-o invitat nimeni la guvernare ca de-ar face-o ... inghetarea preturilor ar fi pe lista prioritatilor. D-apoi nu profiti tu "hamice' de pe necazul altora in vremuri tulburi crescind pretu dupa cum iti voiese muschisorii, ca-ti inchid cosmelia !

Share this post


Link to post

Usor offtopic: am un dosar deschis la un asigurator mare (si serios, de altfel). Dosarul a fost deschis pe 23.02. Saptamana trecuta am sunat sa vad care e treaba. Mi-au spus ca nu se mai importa piese, doar norocosii au avut parte de stocuri. Gumele sunt voluminoase, ma astept sa fie pe lista consumabilelor "non-critice", deci oferta nu va fi prea bogata in viitorul apropiat. In alta ordine de idei, cu mici exceptii, nu cred ca preturile gumelor de la noi sunt mai mici decat afara.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...