Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Se Cauta Diverse Chestii

Recommended Posts

Caut un suport auto de calitate pentru un telefon de marime maricica. ( Sony Z3)

Am avut cateva zeci de modele de-a lungul anilor insa nici unul nu s-a ridicat la inaltimea asteptarilor.

Vreau sa stea teapan in suport, sa nu zdrangane, sa vibreze sau, mai rau, sa cada.

Pur si simplu nu am gasit nimic de calitate ! Prefer variante cu ventuza atasate de parbriz, nu cele atasate gurilor de ventilatie.

Ceva recomandari aveti, din experienta personala? Pretul nu conteaza, vreau sa evit chinezariile.

Senchiu !

Share this post


Link to post

De ce nu încerci sa lipesti o ventuza la o husa ptr telefonul tau? Cauta pe net sa vezi ce vreau sa zic, asa ai siguranta ca nu pica de-acolo

Share this post


Link to post

Caut un suport auto de calitate pentru un telefon de marime maricica. ( Sony Z3)

Am avut cateva zeci de modele de-a lungul anilor insa nici unul nu s-a ridicat la inaltimea asteptarilor.

Vreau sa stea teapan in suport, sa nu zdrangane, sa vibreze sau, mai rau, sa cada.

Pur si simplu nu am gasit nimic de calitate ! Prefer variante cu ventuza atasate de parbriz, nu cele atasate gurilor de ventilatie.

Ceva recomandari aveti, din experienta personala? Pretul nu conteaza, vreau sa evit chinezariile.

Senchiu !

 

Nu da banii pe prostii, ia-ti suport de la Brodit. Ventuza e o prostie.

 

http://www.brodit.com/productList.html?brand=Sony&model=Xperia+Z3&pn=prod

Share this post


Link to post

Da. Ceva de genul asta...multumesc! însă nu am reusit sa descopar pe site-ul echivalent romanesc produsul respectiv, e o mizerie facuta cu picioarele!

Ventuza...iese din discutie, vreau ceva

" de acolo", parte integranta cu masina.

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

Da, inedita chestie, infipta direct in bricheta. La masina mea e mai complicat de atasat asa ceva, am bricheta cumva infundata sub consola centrala si nu ma aranjeaza solutia...am ochit ceva marca Kenu, pret cam piperat, insa destul de simpla si eleganta chestia. Sa vad daca ma suna astia, avem numai zile libere noi...

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

Bre, orice suport construit pe sistemul ala va ceda mai repede sau mai tarziu :) Broditu' are un fel de "sina" frezata exact cum are divaisul marginile, sta perfect, nu zdrangane, nu chitaie.

 

Brodit poti sa-ti iei d-aici: http://stores.ebay.co.uk/brodit24/

Share this post


Link to post

Orice om prevazator... are o husa la telefon!

 

Eu, de exemplu, am una d-aia de silicon. Ca urmare, n-o sa-mi intre telefonul in "sina" aia de la suportul pt modelul meu (S5 mini). Am masurat deja, cu husa cu tot, are fix latimea unui S2 fara nimic ... dar ce ma fac cu grosimea?!? Si doar n-o sa scot husa de fiecare data cand ma urc in masina...

 

 

Oricum, ma bate gandul sa incerc solutia cu ala infipt direct in bricheta. Am bricheta jos, in fata schimbatorului, deci cred ca as putea aranja "furtunul" ala in asa fel incat sa am acces la ecran doar intinzand degetele... ca oricum in general stau cu mana pe schimbator.

Edited by NFS

Share this post


Link to post

Fratimiu are d'asta post-64-0-19074300-1430746720_thumb.jpg

 

Se lipeste foarte bine telefonul cu husa de silicon. S2-ul ptr ca are bateria normala nu prea :D Dupa ce stric actualul suport de telefon, din ala cu umeri care se extind, o sa-mi cumpar asa ceva.

Edited by mike.omega

Share this post


Link to post

Uite kenu tot pe site-ul e-day : https://www.e-day.ro/produs/suport-phablet-kenu-airframe/

Fiind 2 bulioane pentru o bucatica de rahat, de aia zic ca e totusi scump.

 

De ce nu ma incanta Brodit ? Pai in toamna apare Sony Z4 pe care ABIA il astept ( sunt fan die hard Sony :) ) iar Broditul nu se va mai lovi la noul aparat, fiind pe dimensiune exacta la model. De aia vreau totusi ceva universal sa se pupe in viitor si cu Z4.

 

Varianta cu silicon lipicios...nu zic, am mai auzit de ea, o fi excelenta, dar tot nu am baza in ea ca-mi tine telefonul in caz de acceleratii sau frane puternice. Chestie de "pasarele" :) )

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

La Brodit avantajul e ca montezi o data talpa si dupa aia schimbi doar suportul.

Share this post


Link to post

 

 

Brodit poti sa-ti iei d-aici: http://stores.ebay.co.uk/brodit24/

 

Bineinteles, la norocul meu din ultima vreme, nu gasesc in lista platforma pentru Mitsubishi Lancer 2015.. niciun model, darmite ultima generatie din 2011 incoa`. :(

Si incepuse sa fie tentant, mai ales dupa ce mi-ai zis ca aia ramane fixa acolo...

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

Dupa indelungi cautari si mailuri trimise chiar la producator, am fost directionat spre acest site : http://www.drivesafeandlegal.co.uk/

unde am gasit exact ce imi trebuia.

Am facut comanda, revin cu feedback la primirea Brodit-ului.

Senchiu, Vaxxi !

Share this post


Link to post

Brava, bine de stiut. Eu sunt foarte multumit de el, cred ca am 3 ani de cand l-am montat si e ca-n prima zi. Iar daca nu zdrangane in Jimny, e MARE lucru, crede-ma :) )

Share this post


Link to post

Aaaaa...pai nu ai zis din prima ca ai si tu. In cazul asta, POZEEE !!!!! :)

Share this post


Link to post

Mda. Dupa ce am platit cu cardul ambele parti componente, m-au anuntat ca nu au pe stoc una dintre ele si vor face comanda speciala pentru dragalasul de mine la producator, in Suedia. Nici nu va dura mult, o saptamana pana le vine lor, inca vreo 2 din UK pana la batatura la moi... :) )

 

Vaxxi : POZE !!!! ca oricum nu ai mai postat la "masina mea" de un car de ani. :lol:

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

Eu centrez, eu dau cu capul... :mrgreen:
A venit jucăria. Este destul de ok însă cu siguranță nu.si merita cei peste 60 de euro. telefonul sta fix, însă tot ansamblul vibrează puțin la hopuri, în condițiile în care am facut instalatia ca la carte. Ceea ce ma deranjeaza oarecum e ca îmi sta în calea cheii cand o bag in contact, trebuie sa.mi contorsionez putin încheietura mainii ca sa reusesc manevra. Per total, destul de ok.

post-3072-0-24089400-1432224592_thumb.jpg

post-3072-0-64667800-1432224652_thumb.jpg

post-3072-0-68648600-1432224700_thumb.jpg

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

Nice Lancer ;) by the way, ai luat varianta Invite? diferenta pana la Intense nu era foarte mare... :-S

Share this post


Link to post

Saij' de euro ? eek. Eu am dat vreo 20 cand l-am luat. In fine, gandeste-te ca un suport ventuza decent tot e vreo 10 ... asa ca asta e. Suportul nu vibreaza el insusi, masina vibreaza :P pune un patratel de "presulet" d-ala antiderapant intre talpa si bord si se rezolva.

Share this post


Link to post

Nice Lancer ;) by the way, ai luat varianta Invite? diferenta pana la Intense nu era foarte mare... :-S

 

Off topic : Nu prea mai exista nivelele astea de echipare, cel putin la varianta pe benzina. Oricum, cam are tot ce-i trebuie in afara de navigatie si pilot automat ( care nici macar nu mai pot fi comandate. De ce...nu stiu )

Share this post


Link to post

Buna ziua,

Am si eu o rugaminte:

unde pot gasi "cartea de salvare" pentru un model Chevrolet Aveo 2006, benzina, 1.2 model 4 usi. Ce am gasit pe site-ul ACR-ului este pentru un model din 2011...

Site-ul este http://www.ifz-berlin.de/db_start_GM.htm in partea stanga jos, " Rescue information"

Dar pe mine mai ntereseaza modelul din 2006....

Va multumesc anticipat

Share this post


Link to post

Un service pt laptopuri imi poate recomanda si mie cineva? Stiu ca-i plin net-ul de oferte, dar as prefera sa merg pe căi bătute. Multumex.

Share this post


Link to post

Ai pm

Share this post


Link to post

Dupa ultimul update, Yahoo Messenger pe android e varza. Ati gasit vreo solutie sa functioneze cat de cat normal?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...