Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Se Cauta Diverse Chestii

Recommended Posts

Acum fug, saru'mana !

Share this post


Link to post

La Real Vitan am văzut zilele trecute la sticlă mare!

Share this post


Link to post

Gasit la agip, multumesc, de mult timp aveam pofta !

Share this post


Link to post

Unde gasesc un panou DIN ? Adicatelea, un capac de dimensiunea unui casetofon auto care acopera spatiul respectiv. Ar arata cam asa: din_cover.jpeg

 

Ideal ar fi sa gasesc unul si cu structura din spate, cum au unele masini buzunar: din_pocket.jpeg

 

... dar fara buzunar. Imi trebuie sa montez ceva pe el si incastrat in el, nu stiu daca un simplu capac va rezista.

Share this post


Link to post

Cauta capac de dvd/cd+rw de la unitatile de calculator.. este exact dimensiunea ce-ti trebuie

Share this post


Link to post

Cred ca e mai bun un capac de la Matiz (vezi poza) impreuna cu rama metalica care fixeaza casetofonul.

 

Cred ca mai am capacul pe undeva. Trebuie sa-l caut.

post-20884-0-63422500-1344624141_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Cauta capac de dvd/cd+rw de la unitatile de calculator.. este exact dimensiunea ce-ti trebuie

 

M-am gandit, da' cred ca e la fel de fragil. Ideal ar fi ceva in genul suporturilor pentru statii CB, dar fara gaura din fata.

 

Cred ca e mai bun un capac de la Matiz (vezi poza) impreuna cu rama metalica care fixeaza casetofonul.

Cred ca mai am capacul pe undeva. Trebuie sa-l caut.

 

Ar fi ceva, dar are si tavita aceea din poza ? Multumesc.

Share this post


Link to post

Multumesc, RAM-40.029 arata numa' buna pentru ce-mi trebuie mie :thumbl:

Share this post


Link to post

Caut si eu o placa de retea (min 100mb) cu fir pe pcmcia daca mai are cineva aruncata prin debara (contracost sau la schimb cu alte piese de calculator eventual)..

Share this post


Link to post

Bai dj-ule - sa caut, ca pe undeva ar trebui sa mai am asa ceva... Te anunt daca e.

Share this post


Link to post

Merci, vezi ce gasesti pls.

Si un usb to lan e ok, as putea sa-mi cumpar unu dar as prefera sa testez inainte daca il vede linuxu, sa nu dau banii aiurea.

Share this post


Link to post

Am luat un mp3 auto ceva mai special - dar dintr-o eroare am primit un model custom pentru VW cu iluminare rosie la butoane si albastra la afisaj. (nici nu stiam ca exista modelul cu aceasta iluminare)

 

In fine - ar fi foarte simplu sa il vand pe vw forum insa imi place prea mult si as vrea sa il tin.

 

Deci - are cineva o folie de dimensiuni aprox 12x2cm - galben transparent? autocolanta sau nu. Poate fi doar un celuloid fara adeziv. Orice care sa se poata aplica peste afisaj, ca in combinatie cu albastrul sa devina verde. Led-urile sunt foarte greu de schimbat - afisajul este oldschool - cristale lichide cu multe picioare cositorite pe placa, si nu vreau sa risc sa il stric.

 

Sau daca aveti idee unde pot gasi asa folie.

Share this post


Link to post

Intre timp eu am rezolvat cu placa :)

Share this post


Link to post

Caut un aparat de slefuit lemn.

M-am apucat sa dau jos lacul vechi de pe o usa dar nu merge manual la smirghel, chiar daca stratul gros de lac l-am inlaturat cu decapant.

Daca are cineva vreo recomandare, sau daca mi-l poate imprumuta cineva sa vad ce iese, sa nu arunc bani aiurea si sa vad ca nu merge.

 

Share this post


Link to post

vezi ca exista discuri speciale de slefuit cu smirghel pentru flex, cu diferite grade de abraziune, care se preteaza bine la ce ai tu nevoie.

Share this post


Link to post

Am vorbit cu un nene care lucreaza in domeniu si cica ar fi prea mare turatia si e posibil sa "musc" din lemn. O sa încerc si asa pe o zona mai ascunsa :) . Merci de idee!

Share this post


Link to post

Eu nu as recomanda flexul pentru asa ceva din multe motive: turatie mare, lipsa de uniformitate a texturii finale, dificultate in obtinerea unei suprafete finale perfect plane, etc.

 

@big2shae: daca vrei iti pot imprumuta jucaria cu care am facut cu succes aceasta operatiune.

Share this post


Link to post

In magazinele de bricolaj gasesti multe masini de slefuit, de pe la 100 lei in sus. Cea mai ieftina cred ca te tine o usa.

Share this post


Link to post

Problema e ca nu stiu care e potrivita pentru slefuit suprafete plane.

Share this post


Link to post

Eu am facut usile din casa acum 4-5 ani cu o masina de slefuit plana, de la Skil. Am luat-o la vremea aia din Bricostore (cel mai scump magazin posibil, dar pretul a fost bun, era la oferta) cu ~120 lei.

Ca scula e bunicica, are si aspirator de praf... dar pt asta ai nevoie de benzi abrazive speciale, cu gauri in ele pt aspirator. Dupa ce le-am terminat pe cele 3-4 care venisera in cutie, am folosit smirghel obisnuit, luat la metru si rupt cu mana la marimea portivita. A mers foarte bine si asa, doar ca nu mai aspira praful.

La final au iesit foarte bine, dar nu e buna decat pe suprafete drepte. Pe cele cu denivelari, gauri, santuri etc nu.

Asta a mea e dreptunghiulara, cu talpa dreapta si vibreaza fata-spate rapid pt a slefui. Singura problema e ca smirghelul se strica destul de repede, il schimbi cam de 4-5 ori la o parte a usii, deci cam de 10 ori pt o usa... si din cand in cand trebuie sa mai faci pauze, se mai incinge si ea...

Poti sa folosesti si una orbitala, rotunda, care se invarte. Rezultatul cred ca e acelasi, dar nu am folosit ca sa iti pot spune.

Adu-mi aminte astazi, la intalnire, si mai vorbim despre asta. Daca nu te grabesti, sau iti faci un drum prin Crangasi zilele astea, ti-o dau de proba, sa vezi cum e.

Nu iti recomand prostii "Chanchongchung" de 10 lei... cat dai, atata face, cu foarte mici exceptii.

Share this post


Link to post

Sa nu ma blestemati daca postez unde nu trebuie, dar caut si eu un ... electrician auto de incredere, de preferinta in Bucuresti. Daca mai lucreaza si sambata, ar fi extraordinar. In principiu, pentru un montarea unui head-unit pe Tico, trase niste cabluri de unde trebuie pana unde se doreste, verificat ceva chestii legat de incarcare + bricheta. Any hints?

Share this post


Link to post

Cauta pe net Uncas Nicu e prin Baicului, pe langa fosta uzina Electronica, il recomand cu incredere, insa suna inainte pentru programare.

Share this post


Link to post

Cu masina orbitala am lucrat eu acum ceva ani - cand am lustruit podelele la tara.

Este o masina Bosch cu aspirare - si am folosit-o cu discuri originale. Pentru ca tineau de 3-4 ori mai mult decat cele din piata... Imi ajungea un disc undeva la 15-20mp de podea.

Share this post


Link to post

Cu cine as putea legatura pentru o livrare rapida (cel tirziu Luni la orele 12.00) in apropiere de Satu Mare, a doua praguri pentru Cielo? Proprietarul ( a masinii in cauza) ridica si achita comanda.

 

Ca o paranteza, chiar eu intrebasem (mirat) recent daca inca se mai gasesc praguri, pur si simplu nu gasesc discutia, din cite imi aduc aminte era specificat codul piesei si pretul, de nu ma insel.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...