Jump to content
Sign in to follow this  
balky

Film Cu Arabi.

Recommended Posts

arta de a conduce.

Arabi.wmv

Share this post


Link to post

cool

> :)

Share this post


Link to post

Am inca 4, vi le pun diseara.

Share this post


Link to post

Filmuletul ala e facut in Emirate ! :P

La un moment pe partea dreapta a drumului se vede portetul fostului lor conducator seicul Zayed , care acum vre-un an a murit .

Share this post


Link to post

il stiu de mult timp, m-am tot rugat de un moderator/admin sa ma ajute sa il pun, dar nu a iesit...

mai e un marfa de tot cu un gip care merge pe 2 roti si cateva cu ce se intampla cand ies in "decor" cand busesc cate o masina ( mai multe > :) ). o chestie de admirat e ca din 50 de spectatori cand iese un berbec afara, in 1/2 de secunda e totul CLEAR!!! si ies cel putin 5 arabi prin luneta cand se rastoarna... inclusiv gipanul e aratat cand nu i-a iesit si se rastoarna cu tot cu vreo 6-7 harapi in spate.

Share this post


Link to post

Ce model de masina-i in flimuletul ala ? Pare a fi un Hyunday sau Daewoo ?

Share this post


Link to post

Daca nu ma insel :) este vorba despre Hyundai Sonata (modelul precedent)

Share this post


Link to post

Sunt vreo cateva faze de Carmaggedon extra style bonus in filmele alea. ( a se citi cativa arabi secerati cu portbagajul :mrgreen: )

Edited by Zmeul cel rau

Share this post


Link to post

look again! sunt mai rapizi decat crezi... asta e uimitor, ce viteza de reactie au, la un moment dat pe unul din filmuletele mele se vedea cum unu isi muta pana si masina din calea bolidului scapat de sub control...

Share this post


Link to post

Sunt deja obisnuiti. Am un amic bun care sta locuieste in Dubai si mi-a trimis multe poze facute la astfel de "evenimente", cat si la evenimente organizate pe bune. Oamenii aia se dau zilnic! Si au si cu ce, iar preturile la masini sport adevarate sunt penibil de mici: un EVO7 sau Impreza STi din 2003 le gasesti pe la 11-12000$... Un Skyline GT-R33 pe la 15000... Si lista ar putea continua...

Share this post


Link to post
Asa cum am promis, pun si celelalte filme:

...

Lipseste 2-ul. Il vrem si pe ala > :)

 

@Satori 90% din linkuri nu mai merg :mda:

Share this post


Link to post

2-ul e pus mai sus, la inceput, de balky.

Share this post


Link to post

Din filmuletul nr.2 pare ca folosesc cauciucuri inguste si bine umflate pentru a pierde repede aderenta.

Share this post


Link to post

Sunteti impresionati?

Cred ca glumiti... Sunt la fel de dementi ca in tot ce fac! Ceilalti din trafic ce vina au? Luati tot ce gasiti sa vedeti drifturi urmate de pumni in masini de politie din mers, masini din tarfic ratate la milimetru, etc.

Share this post


Link to post

@ovi_jer Mi se pare ca alea-s cauciucuri de nisip , alea sunt inguste si cu balonul o idee mai inalt de zici ca sunt f umflate.

Cauciucurile de nisip sunt f elastice dar se duc repede pe asfalt.

Share this post


Link to post

In tara asta nu exista politie?!?!? Sunt absolut dementi si super incostienti, si au si bani de masini. Si cred ca sunt beeeeeton. Vreau si eu sa-mi permit asa ceva. Maaaama. Ma duc sa incerc si eu, dar momentan nu am masina. Si cred ca se rastoarna masina mea la o asa viteza.

Share this post


Link to post

N-as vrea sa fiu in pielea pietonilor sau a soferilor de pe strazile alea... Eu am ametit numai vazandu-i :) )

Share this post


Link to post

Amicul meu mi-a zis ca majoritatea sunt inchiriate... Ii doare in fund de ele... Sunt noi si inchiriate... Paradisul nebunilor pe roti...

Share this post


Link to post

sunt vreo 2-3 soferi care le au, in rest am vazut numai wanna be... de ce sunt impresionat? cum tine o masina pe sosea cu frana de mana la peste 150 kmh ( pe un site se vehicula 180-200kmh), si nu iti dai seama ca e ceva decat dupa ce ii vezi pe cizmarii aia cand dau iama in masinile parcate ca lovitura de inceput la biliard... intr-adevar e cea mai mare dovada de inconstienta, iar din momentul in care ala cu masina aia alba da cu palma in geamul politiei si aia nu au nici o reactie banuiesc (,) ca sunt ceva mai deasupra legii...

Share this post


Link to post

Mai nu e chiar asa !Probabil ca sunt masini VECHI de politie !Sa stii ca NIMENI nu isi permite acolo sa faca asa ceva la masina de politie ! SI NU E VRAJA !

@tico_RS Ba sa stii ca , oricat de incredibil s-ar putea sa-ti para e mai multa democratie decat la noi legat de libertatile localnicilor .Intr-adevar nu exista partide politice , dar atunci cand statul da bani cetatenilor fara a percepe impozite parca nici nu m-ar interesa partidele politice. Dar nici chiar puiul de seic cum zici tu nu-si permite sa faca asa la masina de politie!

Referitor la masinile de politie de pe acolo vezi in general Mecedesuri si BMW-uri mari si noi.

A si mai au si ceva jeepuri .

Edited by body

Share this post


Link to post

Exact. Asa zicea si amicul. Acum mi-a trimis poze cu ce masini si-a luat Politia pe acolo... Hmmmm... Cam nervoase. Caut acusi pozele (ma rog, sa ajung acasa).

Share this post


Link to post

ma bazam ca nu prea e democratie acolo, si ca exista destule persoane care sa faca asa masinilor de politie oriunde, crezi ca nu putea fi si el un pui de seic? ;) stiu pe unu la craiova care face asa passatului de politie si nu au nici o treaba, cred ca il stiti si voi... oricum sunt tari in ceea ce fac dar nu ma incanta deloc unde o fac, mai aveam un filmulet cu un m3 galben in oras in trafic...

Share this post


Link to post

Sunt convins ca si la noi ar fi la fel, daca am considera masinile "bunuri de unica folosinta". Una e sa te dai jos din jeepul facut praf si sa te gandesti ce culoare sa-l alegi pe urmatorul, si alta e sa suferi la o portiera + o aripa botita.

Share this post


Link to post

Nu sunt arabi sunt mai "nordici" dar ce fac cu masinile astea suedeze mi se pare super

 

Saab Performace Team

Edited by dinoc

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...