Jump to content
Sign in to follow this  
MethodRO

Bug-uri Pe Forum!

Recommended Posts

Poate sunt offtopic ... dar imi poate spune si mie cineva motivul pentru care s-a inchis topicul "ANVELOPE" de la sectiunea Piese auto CNEL?

Nu am gasit alt loc mai potrivit sa intreb. Daca dau report imi iau 20% ... Oricum vad ca au unii grija sa imi creasca cota la warn. Daca cineva are ceva personal cu mine poate sa o rezolve altfel, nu abuzand de anumite calitati pe care le au pe acest forum. O seara buna.

Share this post


Link to post

Ti se pare un BUG asta? N-ai optiunea unui MP la un admin pentru a intreba asta? Cat priveste nivelul de warn, atat timp cat respecti regulamentul nu cred ca ti-l creste nimeni asa de nebun. FYI, topicul la care faci referire este un topic de recomandare de anvelope, nu unul unde se vand anvelope...

Share this post


Link to post

Cel mai mare bug de pe forumul asta este mentalitatea moderatorilor. Eu am luat warn ca am indrumat un user catre alt user care ii putea rezolva problema, in timp ce unii moderatori fac publicitate la firme de gpl pe fata in afara topicului de bursa linistiti. Eu nu vand anvelope, au obtin reduceri pentru membrii forumului, ca nu sunt anvelopele mele si nu iau eu banii. Cei care au luat pot sa confirme treaba asta. Nu lucrez in vanzari, nu am niciun avantaj. Avantajul era al userilor acestui forum. Eu nu aduc marfa de pe ebay, pun adaos 200% si o vand la fraieri ca altii. Am citit in ca dupa o anumita perioada de timp se revizuieste nivelul warnului, dar se pare ca nu se aplica avantajele userilor , ci numai dezavantajele.

O zi buna.

Edited by Mad MAX

Share this post


Link to post

Conform regulamentului 60 de zile pentru 20%, 120 pentru 40%. A trecut periada cumva, de te plangi?

Share this post


Link to post

Nu ma plang, stai linistit. La celalalte chestiuni probabil nu ai raspuns pt ca stii ca am dreptate.

Share this post


Link to post

Daca doreai sa ajuti acel user ii indicai pe mesagerie.Faptul ca ai facut-o public este reclama in vazul tuturor.

Ultimul warn l-ai primit pentru reclama in unul din subiectele de la piese auto :

Baga un ochi pe xxxxxxx. Iti recomand Toyo CF1 (sunt made in Japan) sau Toyo Vario daca doresti allseason. La o anvelopa conteaza destul de mult data fabricatiei si tara in care sunt produse. Daca iti place ceva de pe site si te hotarasti la ceva da-mi un Pm si iti obtin un discount. E valabil pt toti membrii clubului.

 

LE: P3000 este produs in Turcia. Nu m-as baga la ele.

 

Cat priveste perioada de revizuire a warn-ului :Ori mai citesti regulamentul de cateva ori ori ceri sfatul cuiva care stie putina matematica si stie sa calculeze perioada dupa care se sterge warn-ul.

La sectiunea bursa : e dreptul fiecaruia sa vanda orice lucru permis de catre legile din romania si la ce pret vrea.Sau mai nou trebuie sa se vanda la bursa decit jante ovalizate si telescoape sport prelucrate de nea gica in menghina?

Nu te astepta sa ai vreun tratament mai special fata de ceilalti useri cand incalci regulamentul si numai invoca probleme personale cu moderatorii.

Share this post


Link to post

Dom'ne, am taiat-o de tot da' tot lunga a ramas! Ce ma fac? :mrgreen: :scarpin:

post-17-1182876948_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Cauta-l pe dr.Ciomu, rezolva el.

Am inteles ca ai luat premiul de cel mai mare bug (offtopic) pe forum, dar si in PM ?

Share this post


Link to post

Dap, se pare ca si la PM conduc detasat :mrgreen:

Share this post


Link to post

OFF-Topic :

La a ta.. da :)

 

 

De ce n-ai pus bre si dictionarul?

"PLM=plecat la magazin, FMM=frate mersi mult, STF=sa-ti traiasca familia, FGM=frate gura mica". :) ))

Edited by Tommy

Share this post


Link to post
:o

 

minus1.jpg

 

 

Da, esti dator cuiva cu un mesaj :) )

 

Serios acum, e din cauza update-ului de soft; nu intreba de ce, ca nu stiu nici ei. O sa se rezolve dupa ce mai primesti mesaje.

 

 

Dezlegat misterul!

Azi am gasit 4 mesaje necitite. 3 erau niste rapoarte mai vechi + 1 mesaj de la un alt user. Presupunand ca rapoartele au fost deja solutionate de alt moderator, le-am sters fara sa le mai citesc (am citit doar cel de-al 4-lea mesaj). Acum am "-3 New Messages"!!!

 

Deci arata numarul mesajelor sterse fara a fi fost citite!

 

Semnat: Herr cool Poirot :) )

Share this post


Link to post

Mein Fuhrer, eu aveam toate mesajele citite, si imi arata -6...dupa ce am ras totul imi arata -5...deci nici un Poirot :P

Edited by Sebian

Share this post


Link to post

Mda, se pare ca e totusi altceva (desi nu sunt sigur ca-i chiar un bug).

Am mai primit un PM, moment in care am trecut la -2 New Messages! (de la -3) :scarpin:

Edited by NFS

Share this post


Link to post

Lasa ca iti mai trimit eu "-3" si se rezolva :) ))

Share this post


Link to post

Eu mi-am dat mie un mesaj test si a scazut la -4 de la -5 :D

Share this post


Link to post

Păi normal, că nu l-a interesat că ai primit un mesaj (+), ci... :scarpin: că ai trimis unul (-) şi ţi l-a scăzut.

Share this post


Link to post

Scuza: Habar n-am daca s-a mai spus!

De ce se intind pozele postate pana unde vor muschii lor si nu fac "wrap" ca orice... text care se respecta?

Chestia e de-a dreptul enervanta pe paginile unde chiar vrei sa mai si citesti cate ceva.

Share this post


Link to post

Pentru ca 90% din useri nu folosesc optiunea de gestionare atasamente, care le-ar permite sa aseze fotografiile in post. Am mai spus asta, dar degeaba...

Share this post


Link to post

Pai, si daca nu le pun in post ce-are-a face. Pagina generata ar trebui sa foloseasca dimensiuni relative si nu absolute, iar "sirul de atasamente" ar trebui sa fie tot "in line". Eu zic ca ar trebui sa existe un patch ceva pentru asta. E o trebusoara prea... banala :)

Share this post


Link to post

AB> Exista nu un patch , ci un fel de plug-in care poate face treaba asta... dar ar fi o bataie de cap in plus pt admini (care, pe linga alte chestii de care trebuie sa aibe grija la un update, ar mai avea si pluginul asta). In plus, si pluginurile astea trebe urmarite pt update-uri... altfel pot capata gauri de securitate. Cu cit mai putine add-on-uri... cu atit mai bine.

 

Mircea> Adevaru e ca pina si eu gasesc functia aia de management a pozelor dupa atasare e extrem de incomoda.

Edited by NFS

Share this post


Link to post

Ce naiba plugin, coane?! Masinaria baga pentru fiecare poza cate un tabel "inline" intr-un div si din cand in cand da cate un br. Ei bine, calculul latimii la care s-a ajuns ca sa dea br-ul e prost si ar trebui sa poata fi setata de undeva valoarea de prag (in maruntaie e probabil un parametru). Ca e vorba de masuratul latimii sau doar numaratul pozelor nu stiu (dar o sa scotocesc :) ). Daca nu e accesibil la interfata de administrare si nu e voie sa se umble in "cod", atunci patch ar insemna ca iei de undeva ceva ce-ti face modificarea aia.

Partea proasta e ca afisarea tabelelor inline nu vrea sa faca wrap (ceea ce habar n-am daca e W3C compliant sau nu, ca oricum e o tehnica aiurea)

 

7 thumb-uri de 160 pixeli latime = 1120 pixeli numai pozele :)

Edited by Abram Burel

Share this post


Link to post

Nu merge link-ul de "Lo-Fi Version"!!! :(

Share this post


Link to post

Incearca logat pe gmclub.ro, la mine merge, sigur si la VAXXi.

Share this post


Link to post

Mda... e ca la banner, până mai devreme.

Merge pe gmclub, nu şi pe daewooclub şi chevroletclub.

So, GM rules?

Share this post


Link to post

Asa este! Doar pe daewooclub.ro nu merge! E ciudat! Doar e acelasi server!

Oricum, multumesc de ajutor! Acum nu mai stau o suta de ani sa mi se incarce pagina in PDA! :)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...