Jump to content
Sign in to follow this  
MethodRO

Bug-uri Pe Forum!

Recommended Posts

in sectiunea cu CHEVROLET nu ar trebui schimbat KALES cu KALOS ????

post-2586-1142861024_thumb.jpg

Share this post


Link to post

NU :D Initialele de la Kalos, Aveo, Lacetti, Evanda, Spark sunt KALES ;) ...asa cum CNEL vine de la Cielo Nubira Espero Leganza

Edited by sebian

Share this post


Link to post

merci :-? cred ca nici daca imi dadea cineva bani...nu ma prindeam...normal vina mea :thumbl:

Share this post


Link to post

Nu stiu daca se incadreaza la categoria asta dar vad ca azi sarbatorim aceeasi persoana de 2 ori > :) .

Share this post


Link to post

In cazul asta:

1) Mare outage in dimineata asta. Mai nimic n-a mers de pe la vreo 7am pana la ... nu stiu, dar la 9.30am tot nu puteam sa folosesc "view new posts" or "show last post". MySQL DB error.

 

2) Pe multe topicuri, utilizatorii apar cu OFF (in status), chiar daca ei citesc topicul sau, mai mult, posteaza. Si nu, nu e vorba de 'lagul' de 5minute.

Share this post


Link to post

1 - da, stiu, a fost problem, s-a reparat

 

2 - imaginile alea mici sunt pastrate in cache-ul browserului, se actualizeaza in functie de cum e configurat browserul local

Share this post


Link to post

Cred ca asta trebuie sa fie explicatia :redface:

 

Multam de lamurire :) >-

Share this post


Link to post

Ooooops! @-)

oops_statistics.JPG

Share this post


Link to post

Ceasul nu pare setat ok, Am postat la ora 13:35 si mi-a aparut la ora 11:25 :) )

Share this post


Link to post

Verifica-ti setarea orei in control panel.

Share this post


Link to post

:) . La mine e bine. Oricum Si cine a postat inaintea mea a avut aceeasi problema.

 

Post-ul tau a aparut la 11.48, al meu la 12.48. Ora acum e 2.48

 

 

Later edit: oricum e ceva ciudat, am vazut posturi la ora 2 urmate de posturi la ora 1.

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

Eu sunt de acor ca toti ar trebui sa avem rezolutii de la 1280 in sus (pe... orizontala), dar totusi ar fi decent ca latimea unei pagini sa incapa in 1024.

Dupa ce zona de linkuri de ultima ora de sub header manca vreo 1/5 din pagina (pe verticala), s-a trecut azi la un drop-down care inlantuit (pe orizontala) cu cele doua reclame ale sponsorilor.

Rezultatul: pagina sa latit, astfel incat pe setarile default ori nu citesc vreo 5-6 litere si le deduc, ori fac scroll (pe orizontala :D ) de ametesc.

 

Poate se mai "ciunteste" textul "anunturilor" sau orice altceva ca sa se revina la o incadrare decenta pe 1024.

Share this post


Link to post

E mai bine acu' ?

Share this post


Link to post

Si fin'ca tot se spune ca IE si toate clonele lui (eu folosesc SlimBrowser) e proaste, de cand cu chatul asta care merge ca... tantra, m-am captusit cu FireFox si Opera. Primul e cam rudimentar, asa ca mi-am zis sa-ncerc si cu al doilea. Cum avea butonase mici si dragute de "X" (close), am zis: al meu esti.

Si incerc si eu azi un citat dintr-un "modernist" al bateriilor moarte si ma aleg cu:

 

Ai setat 'Rich Text Editor' drept editor de text dar browserul tau nu este compatibil. Editorul standard va fi folosit.

 

Si asa a ramas. Si asa va ramane. RIP. (imi pare rau totusi dupa chat-ul ala, cateodata era distractiv; nu-i nimic, poate se gaseste unul mai... compatibil).

Share this post


Link to post

Vorbesti de editorul de mesaje ? acu' ... eu n-am folosit niciodata "rich text editor" ala, dar ca fapt divers, o sa fie schimbat chatul cu unul "mai bun si mai lucios" cand am timp (adica peste vreo 2 saptamani, asa).

Share this post


Link to post

Asa da chat (ce repede trec 2 saptamani :D ).

Cred ca e facut cu un ActiveX ceva richedit ala.

Share this post


Link to post

Am intrat si eu...dragutz :mrgreen: dar nu reusesc sa intru decat in camera de chat Garaj...celelalte sunt inactive... Good work, VAXXi! :thumbl:

Share this post


Link to post

@Sebian: Ce browser folosesti? Ai instalat Flash Player? Da si tu mai multe detalii! La mine merge!

Share this post


Link to post

Pai, selecteaza din drop-down-ul de sus, nu din lista din dreapta.

Acolo sunt "inactive" pentru ca nu e nimeni in ele :D

Share this post


Link to post

O chestie minora, dar care poate fi reparata, totusi:

 

Ora la care apare scris ultimul mesaj din fiecare sectiune, in main-ul forumului, este decalata fata de ora din topic-ul respectiv cu...o ora

 

...n-am gasit sinonime... :D

 

---------------------

 

imi retrag afirmatia...acum e corect !!!!!

Edited by 5orin

Share this post


Link to post

Daca incerc cu firefoxul sa intru pe www.daewooclub.ro imi spune ca pagina nu este disponibila si sa revin mai tarziu. Daca ii dau www.daewooclub.ro/forum merge.

Share this post


Link to post

A fost un upgrade scurt ... merge.

Share this post


Link to post

Multumesc pt lamurire licuriciule! :osanale:

Share this post


Link to post

La sectiunea bursa, dupa ce deschizi un topic nou, dureaza ceva timp pana apare. Am sesizat chestia asta de 2-3ori. Cumva trebuie aprobat topicul de cineva?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...