Jump to content
Sign in to follow this  
MethodRO

Bug-uri Pe Forum!

Recommended Posts

Gata, s-a reparat, merge de pe toate adresele.

Share this post


Link to post

Asa este! Multumesc!

Nu ma asteptam la asa promptitudine! :osanale:

Share this post


Link to post

O chestie putin suparatoare: Cand deschid fereastra "search" (dreapta sus) si vreau sa bifez "more search option" se activeaza banerul cu intalnirea, diferenta este de cca. 1 mm ca sa poti inimeri pe optiunea amintita.

:o fftopic: Sa-mi trec mouse pe 1200 dpi? @-)

Share this post


Link to post

Cand incerc sa editez un post in care am scris cu diacritice, cu Full Edit imi pastreaza diacriticile, cu Quick Edit mi le transforma in ? ! y

Edited by ileana

Share this post


Link to post

E bug la IPB, a mai semnalat rm.popa asta, nu i-am dat de cap inca.

Share this post


Link to post

La mine apare banner-ul ciudat... Zice ca mai sunt 16 zile pana la data de 13 septembrie... e destul de ciudat pentru azi suntem in data de 28 08 2007

Share this post


Link to post

Si mie la scadere tot 16 a iesit...tu cum ai calculat? :rolleyes:

 

PS: sau la adunare... :tongue:

Edited by dreaQ

Share this post


Link to post

13-3=41? :scarpin:

post-4881-1188800610_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Bai nene, cum adica minus unu?

post-14-1190098801_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Adica l-ai sters fara sa-l citesti. ;)

Share this post


Link to post

Bug:

 

Am scris un mesaj, am pus cateva alineate. Am dat add reply.

 

Dupa ceva vreme am mai dat un mesaj in acelasi topic ca mi-am mai amintit ca trebuia sa scriu ceva si cele doua mesaje s-au concatenat dar forumul mi-a taiat toate alineatele si mi-a facut un carnat nesfarsit.

Share this post


Link to post

Da, asta l-am observat si eu, chiar enervant.

 

Gata, reparat :D

Share this post


Link to post

Am si eu una, tot... enervanta.

Datele problemei:

- multiple domenii

- linkurile din posturi sunt absolute si includ domeniul

- logatul de pe mai multe domenii face figuri

- forumul e... protejat (adica nu-l pot accesa decat userii)

Problema:

- fiind logat pe un domeniu si vrand sa urmez un link de pe alt domeniu ma trezesc cu mesaj de eroare ca n-am voie!

 

As pune si o intrebare despre protectia asta: la ce foloseste? Este cumva o caracteristica a caracterului sau privat? Inteleg sa se foloseasca asa ceva daca aduce vreun "beneficiu" membrilor, dar daca de fapt aduce "prejudicii", care mai e filozofia? Asta e oricum asa de curiozitate. Daca e mai mult secret decat privat, atunci nu-mi trebuie un raspuns :)

Edited by Abram Burel

Share this post


Link to post
- logatul de pe mai multe domenii face figuri

 

Practic, toate problemele se trag de la asta. Mai era o singura setare de securitate pentru cookies, pe care-am schimbat-o, acum CHIAR ca nu are de ce sa mai faca probleme :) Daca, mai departe, browserul nu tine minte login-ul, verifica te rog daca iti salveaza cum trebuie cookie-urile (si nu ai vreun utilitar de curatare, sau browserul nu e setat sa expire cookie-urile prematur).

Share this post


Link to post

Nu stiu daca e doar la mine in sa nu pot pune smile-uri decat cele pe care le stiu sa le scriu. Daca apas in stanga nu imi pune nimic in post. Daca apas in lista din linia de deasupra casutei unde scriu la fel. Nici butonul de "insert link" nu mi-a mers :(

Share this post


Link to post

@mike.omega:

Si ai bifata optiunea " Permit zâmbăreţi"?

JavaScript-ul e activat in browser?

Share this post


Link to post

Pe ce skin esti ?

Share this post


Link to post

@Vaxxi: IPB2.2.0-Romana nou ;)

 

PS: evident ca am bifata casuta cu permit zambareti ca nu e prima oara cand postez :)

Share this post


Link to post

Arde-i un empty cache, s-ar putea sa fi pastrat din javascripturile vechi (aseara am facut update la forum, de la 2.3.1 la 2.3.2).

Share this post


Link to post

Nu se poate face ceva ca atunci cand dai click pe ceva din "ads" (useru care posteaza mereu aiurea :rolleyes: ) sa fie "open in new window/tab"? Ca am obiceiul sa dau mereu clickuri... :rolleyes:

Share this post


Link to post

Asta o selectezi din browser. La mine asa face cu orice link, il deschide in fila noua.

Share this post


Link to post
acum CHIAR ca nu are de ce sa mai faca probleme :)

Este chiar impresionat ma tine minte pe 2 calculatoare, de pe adrese IP diferite, logand alternativ! Sa nu fie de deochi :)

Share this post


Link to post

Ceasul de pe forum a ramas cu o ora inainte. Am baut eu ceva dar tot nu era in regula :D .

Share this post


Link to post

Pai la o adica poti ajusta din Options (in control panelul tau de ep forum) la "Board Settings". :rolleyes:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...