Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Regulamentul forumului

Recommended Posts

Asa ca vedem iar scuze? :wallbanger:

 

 

Da tommy asa este normal sa fie , bucura'te , acum sa vedem citi au avut "curajul" sinucigas sa'si recunoasca greseala (fara voie in cazul meu) si sa'si ceara scuze ... :->

 

1. iso

2.

Share this post


Link to post

Multumesc acestui forum si mai ales unor anumiti useri gen Tolin, Ovi, Vaxx si nu numai pentru informatiile care le shareuiesc cu noi si astfel ne ajuta.

Va anunt ( nu ca ar conta pentru omenire ) ca acesta este ultimul meu post.

De ce ?

Din cauza Domnului Satori ( culminand cu http://www.gmclub.ro/forum/index.php?showt...mp;#entry352383 ) si a ( sa ma scuze poporul ) basinilor pe care le are in cap.

Cu tot respectul Domnule Satori, sunteti o persoana pe care nu o cunosc si NU am jignit-o , dealtfel nu mi-am permis nesimtirea pe care Dumneavoastra o aveti sa fac constant atac la persoana niciunui user.

Relatez colegilor ce mi-ati scris ca si reply intr-un PM cand v-am intrebat daca v-am deranjat personal cu ceva. Raspunsul Dumneavoastra era ceva de genul ca nu suportati persoanele care isi bat joc de tara asta.

Domnule Satori, ce reprezinta "tara" si de unde patriotismul asta de pomana ?

Si chiar si asa, cum va permiteti sa ma jigniti in conditiile in care eu nu am facut-o ?

NU sunt deloc patriot.

De ce ?

Paio sa o luam cu inceputul ( m-am gandit la mult text pe care sa il scriu dar sunt plin de nervi si probabil ca nu o sa punctez decat putin din ce imi doream ) . Tara e compusa din 2 aspecte : geografic si uman.

Adica dealusi si vai iar pe cealalta parte oamenii din ea.

Oamenii ( se exclud rudele ) sunt niste javre proaste in marea majoritate.

Aici de multe ori ma includ si eu.

Adevarat ca romanul este in general bun la suflet !

NU zau ?

Ia cereti Domnule satori o cana de apa la un taran la poarta sa vedeti cum va da la ... , ma rog, nu va baga in seama.

Revenind la relief, e ok , dar suntem atat de prosti incat nu stim sa il folosim in beneficiul nostru.

Suntem acum in 2008 ca si in 1000 toamna condus de manipulanti si e vina noastra ca si a iobagilor ca acceptam sa fim manipulati si credem toate prostiile electorale.

 

As fi vrut sa pot sa am puterea sa scriu un pst de 2-3 pagini, cu argumente samd astfel incat sa intelegi ce vreau sa zic dar m-ati enervat mult prea tare prin nesimtirea pe care o afisati.

Repet, NU o sa dau reply oricarui alt comentariu care va fi legat de mine , ca va fi el bun sau rau. As vrea insa sa imi aratati Domnule Satori cand mi-am permis sa jignesc un alt membru sau sa il iau in deradere sau sa il cataloghez ca si patura sociala de proasta calitate si sa il atac cu orice ocazie.

 

Va scutesc Domnule Satori de a mai citii multe randuri scrise de mine pt ca se pare ca va deranjeaza.

Mai coborati si Dumneavoastra din turnul de fildes al basinilor pe care le aveti in cap si mai cititi 1 data definitia cuvantului FORUM.

Spuneati ca multi ca mine au fost si au plecat. POate ca le era scarba.

Mi-e foarte greu sa scriu acest post pentru ca sunt FOARTE atasat de acest forum. Poate prea atasat.

Asta in nici un caz datorita informatiilor de pe el. Le apreciez dar ele se gasesc si in alta parte. M-a atras insa omenia din anumiti membrii dar e prea mare dezgustul fata de Dumneavoastra .

Nu as fi crezut ca ajung sa respect si sa stimez niste IDuri de forum ( gen tolin, mircea, vaxi, ovi samd ) ce reprezinta persoane pe care nu le-am vazut in viata mea .

Nici nu as fi crezut ca exista un om atat de nesimtit incat sa jigneasca fara motiv si fara scrupule pe altcineva in public si sa il faca prost in fata doar pentru ca e .. nesimtit.

 

Cu regret renunt la acest forum, sper sa nu ma fi facut inteles gresit de catre 99,9% din membrii forumului pe care ii respect mult, foarte mult.

Rog un admin sa imi inchida toate topicurile deschise !

Ultimul cuvant ( mi-ar fi placut sa nu fie asa ) e pentru Dumneavoastra Domnule Satori : sunteti un comunist badaran si nesimtit, plin de aere de superioritate absolut nefondate. Ar mai trebuii sa invatati cum sa vorbiti de la maestrii acestui forum. Cum se face ca unii dintre ei au si cunostintele necesare incat sa fie mai destepti ca altii pe anumite domenii si tot nu ii ignesc si nu ii desconsidera ?

A... au bun simt.

 

Iar pe limbaj romanesc ca tot sunteti patriot ( apropos Domnu' patriot , eu am luat bataie de 2 ori de la mineri , atat in Buc cat si la Costesti, in serviciul tarii, matale ce ai facut ? ) : " Esti un cuvant_urat bai Satori, du-te de unde ai iesit si mai iesi 1 data, poate de data asta iesi mai bine ! "

 

 

 

Multumesc pentru tot ( sper sa nu fie sters postul ) , respect pentru restul forumului ( exclus badaranul asta nef..tut ), sanatate si viata frumoasa va doresc, fara incidente negative !

Imi pare rau ca nu mai am puterea sa fac parte din ceea ce credeam ca e o familie si a mea, asa cum nu am avut niciodata !

Salut !

Share this post


Link to post

Păcat...

Şi e păcat să rămână aşa...

:-W

Poate ar trebui să încercaţi amândoi să discutaţi, să cedaţi câte puţin, să vă întâlniţi undeva pa la mijloc?

Sau, în cel mai rău caz, să vă ignoraţi reciproc?

Chiar e păcat să rămână aşa...

Share this post


Link to post

Cumnate, no offence, dar nu vad nicaieri in posturile lui Satori limbajul pe care-l folosesti tu acum, aici...

Share this post


Link to post

Foarte pacat `cumnate .Sa speram ca-ti trece supararea pentru 2-3 hai ma rog 1 individ care scrie (fara sa judece) si probabil nu judeca de loc .Sa ne parasesti.

Si eu am avut tamponari cu un individ care ma invata sa scriu (binenteles ca se dadea mare(lingvist ,profesor de romana etc .Si dupa un schimb de replici neortodoxe pe P.m ,am invatat sa-l ocolesc si sa nu-l mai bag in seama .De altfel asa te sfatuiesc sa faci si tu.Pe curand si asteptam sa ne mai scrii.

Share this post


Link to post

@Cumnatu: 1. nu cred ca ai luat bataie de doua ori de la mineri ca recrut ci ca soldat platit (sau este cea mai serioasa coincidenta si te gaseai din intamplare la Costesti cand au invadat minerii), deci nu ai facut-o din patriotism ci pt bani. punct.

2. Satori nu cred ca te-a insultat ci doar te-a luat peste picior pentru cantitatea impresionanta de informatie debitata de tine dupa 1, 2-10-15 beri. Unele subiecte si posturi sunt veritabil penibile, asta este singurul mod de a le descrie...

3. Limbajul folosit de tine nu este tocmai adecvat iar postul tau este cam off-topic...

Edited by andreib

Share this post


Link to post

@Andreib,daca posturile Cumnatului ar fi fost penibile,nu ar mai fi raspuns nimeni la ele!Inclusiv tu!Nu ai mai fi raspuns si nu le-ai mai fi citit!Dar..no offence,dupa razboi,multi viteji se arata...

Share this post


Link to post

Nu, cred ca erau scenarii bine gandite si elaborate acum ca ma gandesc mai bine... Acest forum din cate imi amintesc are specific auto, astfel de dezvaluiri ar merge mai bine pe ,,cugetariadanci.ro".

Edited by andreib

Share this post


Link to post

Fara suparare,dar ori e alba ori e neagra...Hai sa ne eschivam acum...

Share this post


Link to post

Tu ai macar idee cate topicuri irelevante/neinteresante/inepte a citit oricare dintre moderatorii acestui forum?

Edited by andreib

Share this post


Link to post

Eu nu vreau sa intru in polemici cu tine...dar vad ca tu nu vezi ideea de ansamblu...sau mai bine spus,ce ti se parea o data interesant acum brusc nu ti se mai pare!Asta e variabilitate in idei...

Share this post


Link to post

Gresit. Ce mi se parea odata socant si penibil lafel mi se pare si acum, daca nu am sters acel topic este din cauza ca a avut succes la public lafel ca emisiunile cu batai tv (vezi tradati in dragoste and many others). Asta nu inseamna ca sunt deacord cu debitarea tuturor ideilor ce iti trec prin cap pe forum sau, as a matter of fact, in viata de zi cu zi fara sa le gandesti inainte.

Edited by andreib

Share this post


Link to post
Eu nu vreau sa intru in polemici cu tine...

Colegu' hahalera intelege ca nu ai cum sa fii mai intelistept decat andreib.Sfatul meu este ignora-l cum fac de circa 6 -7 luni ca sigur nu castigi nimic din discutiile cu el.

Edited by kornelush

Share this post


Link to post

De acord cu tine...Dar de ce ma faci tu hahalera???

Share this post


Link to post

Sunteti offtopic, ca de obicei.

Share this post


Link to post

Imi cer scuze .Am terminat tot ce am avut de zis.

Share this post


Link to post

Nu va mai cereti scuze. Invatati sa fiti obiectivi. Daca unul din voi si-a luat vreodata warn de la cineva, nu inseamna ca automat acel moderator devine inamicul public no.1. N-ar strica ca inainte de a posta sa apasati butonul preview si sa va mai ganditi o data. Si asta e valabil pentru oricine.

In cazul de fata, strict, n-ar strica sa cititi posturile lui Satori de care se plange @cumnatu si postul lui de pe pagina anterioara. Si apoi sa judecati.

Share this post


Link to post

Imi calc cuvantul si ma sucesc. O sa mai scriu. Dar nu o sa mai comentez.

Doar o sa scriu chestii care in nici un fel nu sunt legate de mine, pt ca deh, sunt penibile. ( adevarul e ca nici un alt baiat de pe forum nu se scarpina in fund, nu se rade la subrat si nu isi stoarce cosurile ... sau alte chestii despre care ti-e ghreu sa vorbesti )

Habar n-am cine mi-a dat vre-odata warn, nu tin supararea ( cum este evident si din faptul ca acest post exista ).

Si am fost batut de 2 ori de jandarm o data ca si copil cand au venit in Bucuresti si a doua oara ca si jandarm in armata ( nu angajat ) la Costesti . N-are sens sa dezvoltam subiectul decat in alt topic.

Sunt sigur ca Dl. Satori are taria sa ierte cuvintele dure pe care ii le-am adresat asa cum sunt convins ca are puterea si maturitatea sa ma ignore si sa nu ma mai impunga, sa accepte ca pe forum mereu va fi cineva penibil.

Scuzele mele Domnule Satori, poate si tu la randul tau ar trebuii sa iti dai seama ca ai un mare impact asupra colegilor de forum si sa fi mai ... ingaduitor. Doar poate.

Ca sa revin ontopic, indiferent de micile suparari tin din nou sa multumesc acestui colectiv !

Multumesc deasemenea si colegilor ce mi-au dat PMuri !

Share this post


Link to post

1. Tu chiar nu constientizezi ca sunt topicuri deschise de tine care sunt penibile si ar trebui sa gandesti inainte de a turna orice amanunte intime/personale/private in public?

2. Pot sa sterg toata aceasta polologhie, ca pana maine mai apar vreo doi kornelushi sa-si planga de mila?

 

LE: Topicurile deschise pe forum vor ramane publice, poti cere inchiderea/stergerea doar a celor de la bursa asa ca NU este necesar sa postezi in fiacare sane spui sa le stergem.

Edited by andreib

Share this post


Link to post

1. Ba da ( zici topicuri, eu nu stiu decat 1 care e penibil doar ca l-am legat de mine, altfel era unul medical normal ) .

2. Poti sa stergi tot ! MI s-ar parea fair sa nu o faci, dar poti sa o faci.

 

Despre LE : am cerut inchiderea celor care si-au gasit raspunsul la intrebare.

Share this post


Link to post

Teoretic poate mai vine cineva cu aceiasi problema. Greu de crezut ca-si mai rupe cineva alunitele :D , dar poate

Share this post


Link to post
1. Ba da ( zici topicuri, eu nu stiu decat 1 care e penibil doar ca l-am legat de mine, altfel era unul medical normal ) .

2. Poti sa stergi tot ! MI s-ar parea fair sa nu o faci, dar poti sa o faci.

1. Scuze, uitasem un /posturi

2. Nu prea are legatura ce s-a postat cu titlul topicului

Share this post


Link to post

Nooo, totul e bine când se termină cu bine.

Să sperăm că toată lumea a avut ceva de învăţat din asta şi să ne vedem de ale noastre!

Share this post


Link to post

Sau poate apar poze :D

Hai pace baieti, ca viata e prea scurta ca sa ne enervam din orice. Penibilul are farmecul lui pe acest forum. Daca am fi niste scortosi, nu am avea puterea sa radem macar o singura data pe seama noastra.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...