Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Regulamentul forumului

Recommended Posts

Cum se mai sanctioneaza abuzul de prostie ?

  • Like 1

Share this post


Link to post

Ignorand !

  • Like 1

Share this post


Link to post

Rezultatul acestei metode se vede si acum: 2 ani de bok. Prostia este agresiva, ca are mintea odihnita, asa ca nu poti s-o ignori si nici s-o tratezi cu umor, ca este imuna la astea. REzultatul este acelasi ca in cazul in care protestezi in fata lui seitan, dupa termenul de depunere a declaratiilor si strigi: "Luati-ne banii !": Iti ia banii, iti pune penalizari si iti trage si-o amenda. Asa ca, de la o pierdere de 10 lei, ajungi la una de 5610 lei. Concluzia: platesti pe loc, fara discutii !

Edited by tolin
  • Like 1

Share this post


Link to post

Vorba zmeului, nu se poate renunta la acest sistem? Oricum nu-si are niciun rost.

  • Like 2

Share this post


Link to post

Regulamentul a fost actualizat pentru a include mentiunea despre utilizarea abuziva a sistemului de reputatie (paragraf 5.3 si 6.1).

Tare sunt curios cum se identifică/ probează utilizarea abuzivă... Altfel, vorba antescriitorilor.

Share this post


Link to post

Ochiometric :-)

 

Sent from my HTC Legend using Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post

Tare sunt curios cum se identifică/ probează utilizarea abuzivă... Altfel, vorba antescriitorilor.

Nici el nu stie, dar poate :D

Daca mai abuzezi de sistemul de reputatie pentru a-ti exprima tu simpatiile si antipatiile, iti suspend contul pe forum. Asta e un mesaj primit de la imparatul VAXXI pe PM inainte sa scrie pe forum despre asa zisul abuz si nici acum dupa 3 -4 zile nu stie sa explice ce si cum.

Ramane la alegerea celor care nu tre sa-si justifice masurile luate in fata nimanui ce inseamna abuziv.

Numai bine, eu m-am carat de pe forumul asta, 6 ani au fost de ajuns, mai trebuie sa si evoluam nu sa involuam.

Salutare :)

 

PS. Macar recunoaste ca modificarea in a fost facuta la sugestia mea :D

Edited by Alezz
  • Like 1

Share this post


Link to post

Vorba zmeului, nu se poate renunta la acest sistem? Oricum nu-si are niciun rost.

 

Are, are :)

 

Nici el nu stie, dar poate :D

Daca mai abuzezi de sistemul de reputatie pentru a-ti exprima tu simpatiile si antipatiile, iti suspend contul pe forum. Asta e un mesaj primit de la imparatul VAXXI pe PM inainte sa scrie pe forum despre asa zisul abuz si nici acum dupa 3 -4 zile nu stie sa explice ce si cum.

Ramane la alegerea celor care nu tre sa-si justifice masurile luate in fata nimanui ce inseamna abuziv.

Numai bine, eu m-am carat de pe forumul asta, 6 ani au fost de ajuns, mai trebuie sa si evoluam nu sa involuam.

Salutare :)

 

PS. Macar recunoaste ca modificarea in a fost facuta la sugestia mea :D

 

Felicitari, ai invatat sa folosesti cariocile colorate. Daca tot iti place spalarea rufelor in public, pune si celelalte mesaje in care te exprimi ca la usa cortului de repatriati francezi, si te plangi ca nu te-a salutat lumea la intalnirile in public, motiv pentru care le dai voturi negative la reputatie :) ) Respectul se castiga, nu se pretinde.

 

 

Ultimul stinge lumina? :D

 

Te simti cu musca pe caciula ? :)

Share this post


Link to post

Alezz:"Ramane la alegerea celor care nu tre sa-si justifice masurile luate in fata nimanui ce inseamna abuziv."

Alegerea o face de obicei bunul simt, cand te impiedica sa-ti scarpini dreptul de veto pe mouse, de 10 ori in 5 minute,5 zilei din 7, daca ai mancarimi mici la orgoliul ranit...Pe posturile a doua persoane (sa zicem) la intamplare din acest forum, care mai sunt si doamne , deci nu se cade sa le strici reputatia. Regulamentul este mai mult un Xanax pentru cei cu comportament maniaco-compulsiv. Datoria psihiatrului este sa te trateze mai intai, pentru ca odata restabilit ,sa poti intelege "justificarile" lui in privinta tratamentului :shocking:Eu acum ma astept sa primesc un warn, pentru ca REALIZEZ ca te-am abuzat verbal si emotional (constructiv si revelator, fireste), si n-am nevoie de o prevedere din care sa "justifice" binemeritata pedeapsa... Acum ai inteles, Pana-de-cauciuc? :idea:

  • Like 1

Share this post


Link to post

... daca ai mancarimi mici la orgoliul ranit...

Mici, da. Vreo 2. Frumosi, ce-i drept.

Share this post


Link to post

Alezz:"Ramane la alegerea celor care nu tre sa-si justifice masurile luate in fata nimanui ce inseamna abuziv."

Alegerea o face de obicei bunul simt, cand te impiedica sa-ti scarpini dreptul de veto pe mouse, de 10 ori in 5 minute,5 zilei din 7, daca ai mancarimi mici la orgoliul ranit...Pe posturile a doua persoane (sa zicem) la intamplare din acest forum, care mai sunt si doamne , deci nu se cade sa le strici reputatia. Regulamentul este mai mult un Xanax pentru cei cu comportament maniaco-compulsiv. Datoria psihiatrului este sa te trateze mai intai, pentru ca odata restabilit ,sa poti intelege "justificarile" lui in privinta tratamentului :shocking:Eu acum ma astept sa primesc un warn, pentru ca REALIZEZ ca te-am abuzat verbal si emotional (constructiv si revelator, fireste), si n-am nevoie de o prevedere din care sa "justifice" binemeritata pedeapsa... Acum ai inteles, Pana-de-cauciuc? :idea:

Belea :) ) oare stau si ma gandesc ce trebuie sa fac ca sa fiu lasat in pace :wallbanger: cand tace una/unul incepe alta/altul...ce dracu e mancatoria asta de cur aici nu stiu.

Apropo,daca tot zici de "doamne"...iti spun un lucru.Daca respectiva e o doamna nu ma mai ameninta ca imi pune bucile pe fata...ca altfel nu se poate exprima intr-o discutie care s-a vrut normala si civilizata dar cand lexicul e limitat nu ai ce sa ceri.

Dar stii cum e,sunt eu ala nebun dus cu pluta.

Share this post


Link to post

Parca ziceai ca te cari de pe forumul asta! Sau te pomenesti ca ti-or place bucile doamnei respective.

Share this post


Link to post

Nu mersi,nu imi plac ciorile :-@

Share this post


Link to post

As vrea sa aduc in vedere ca a crescut numarul de furturi de masini daewoo, in special matiz (locul 3 dupa dacia si aro).

In acelasi timp creste numarul de anunturi de dezmembrari auto, si foarte rar s-a intamplat

ca masina dezmembrata sa fie a unui user care frecventeaza forumul, mi-aduc aminte acum de fapt doar de un coleg de la Constanta.

 

Din cate stiu eu, bursa a fost conceputa pentru userii acestui forum, si nu pentru bisnitari, samsari sau cine stie, mai rau, pentru indivizi care nu pot dovedi provenienta lucrurilor pe care le vand pe aici. (de la telefoane la case)

Deja nerespectarea celorlalte reguli (up, scrierea corecta in limba romana, neprecizarea pretului etc) pare un lucru minor.

 

Sugestia mea este sa se analizeze cu mai multa atentie aprobarea acestor anunturi.

Edited by Tommy
  • Like 2

Share this post


Link to post

Parerea mea este ca ar fi bine daca s-ar impune userilor care vor sa posteze la bursa, un minim de posturi acumulate : 100 de exemplu. S-ar evita inregistrarea aiurea a multora numai ca sa posteze anunturi, mai ales de tipul celor de mai sus, cum le-a scos in evidenta Florin.

Edited by MCojo

Share this post


Link to post

Parerea mea este ca ar fi bine daca s-ar impune userilor care vor sa posteze la bursa, un minim de posturi acumulate : 100 de exemplu.

 

Mai bine fara, se va trage la norma sa aibe moderatorii ce sterge. :mrgreen:

Share this post


Link to post

Neah...cine sa munceasca in halul asta doar pentru un anunt. Sunt atatea alte forumuri moca. Recunosc ca si mie imi place sugestia lui Tommy, iar ce a spus MCojo am zis si eu cu niste ani in urma pe aici.

Share this post


Link to post
... Din cate stiu eu, bursa a fost conceputa pentru userii acestui forum, si nu pentru bisnitari, samsari sau cine stie, mai rau, pentru indivizi care nu pot dovedi provenienta lucrurilor pe care le vand pe aici. (de la telefoane la case) ...

Nu ti-au sarit in cap, inca, toti ciumpalacii bucurosi sa cumpere ieftin orice piesa, fara sa-i doara la basca proveninta ei ? Am scris mai demult, sectiunile "masina mea/masina lui tata" si "dezmembrata mea" au ajuns cele mai citite de pe forum. Saracia din cap si cea din portofel sunt strans legate.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Chiar intr-atat incat sa nu se vada din avion ca se vand piese de caroserie(fara pic de rugina) din fata, din spate, din stanga, din dreapta?

Chiar sa nu se vada ca uneori nu exista sediu, garaj, curte sau orice urma de adresa?

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Admirabila initiativa cetateneasca, dar:

 

- restrictionarea dupa numarul de posturi nu tine, din motivul enuntat de Viktor;

- vanzarea de piese nu-mi aduc aminte sa fie ilegala, si nici obligatorie postarea anuntului impreuna cu adresa completa si CNP in anunt;

- urmarirea bunurilor furate nu este treaba forumului, ci a Politiei;

- daca exista suspiciuni in privinta unei piese, se pot cere detalii suplimentare sau/si se poate alege renuntarea la achizitie din partea cumparatorului (daca si acesta e de buna credinta, desigur)

  • Like 3

Share this post


Link to post

Eu unul nu-l vad pe Vanghelie, aka Piese_Daewoo, tragand la norma nici pentru 10 posturi, darmite 100. Cate posturi agramate trebuie realizate cu sudoare pentru un topic la bursa? No way, Jose, nici dracu nu se baga, e sisific.

Daca numarul 100 nu e un prag bun, atunci 1000 minimum. Asta daca se vrea cu adevarat pastrarea "intimitatii" interioare.

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

Aceeasi chestie e valabila si la vanzarile de masini nu numai la dezmembrari. Eu propun ca in sectiunea bursa sa existe pe banner-ul ala de sus care stipuleaza deja anumite reguli de conduita in sectiune si un disclaimer din partea Adminilor cu privire la faptul ca DWC nu isi asuma raspunderea cu privire la calitatea, cantitatea sau sursa produselor puse la vanzare sau cumparate de la diversi care au postat pe acest forum. ok.gif

Edited by raven84

Share this post


Link to post

Eu mi-am facut datoria cetaneasca cum spune Vaxxi si am scris ce am vazut.

Daca la nivelul forumului nu se ia nici o decizie, morala cred eu, ramane la aprecierea fiecaruia sa cumpere sau nu o piesa,

dar e bine sa stie dinainte ca exista o posibilitate ca:

- aripa sau oglinda sau roata pe care s-a bucurat sa o cumpare sa fie din masina furata a altui amarat;

- intr-o zi sa vina politia acasa sa-l intrebe de piesa cumparata de la X sau de la Y, asa dintr-un sat fara caini din sud.

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...