Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Regulamentul forumului

Recommended Posts

Ce spui, dom'le! Mata nu superi pe nimeni, asa ca lasa-ti numarul acolo. Si nici nu trebuie sa ne spui ca ai relatii la Politie, ca o sa ramai doar tu cu numarul pe forum :D

Share this post


Link to post

Nu ma refeream la mine, vorbeam in general... :tongue:

:D

Edited by ronin

Share this post


Link to post

Asa zic toti, dar doar unul e Dan Vo...escu :D Si n-are treaba nici cu usturoiul, nici cu pasta de dinti Co...te. C-asa e-n tenis!

Zi si una in... particular...

Share this post


Link to post

M-ai abramburit de tot... :) )

Share this post


Link to post

Este foarte bine dupa parerea mea ca se poate "opta" la unele campuri. Eu personal am luat un "nick" fictiv si am incercat sa dau cat mai putine date personale nu ca sa va ascund voua, ci sa nu fiu identificat de cunoscuti, in special colegi de servici, care ii banui a mai intra pe-aici o dat la.. nu stiu cate luni si sa vada ca eu in timpul programului mai si postez cate ceva, in timp ce ei se spetesc muncind... :) sanchi !

Totusi e adevarat ca citind unele posturi ale membrilor pe care nu i-am intalnit personal s-a intamplat sa dau click la profil, de obicei sa vad ce masina are, cam pe la ce varsta se afla si cam atat, depinde de ceea ce m-a incitat. Numarul de inmatriculare chiar nu m-a interesat pana acum cel putin la nimeni. Sa va mai zic ceva... mai degraba m-ar fi interesat profesia sau activitatea desfasurata, asa sa imi fac o idee macar vaga (nu o sa plec cu preconceptii) despre om, ca doar n-o sa intru pe topicul de profesii zilnic... :)

Share this post


Link to post
Cred ca, incet, incet, am inceput sa suferim toti de sindromul "Teoria Conspiratiei" :dizzy:

 

@ronin> Sa nu crezi cumva ca m-am suparat, chiar daca am fost ceva mai "iute" in ton. Mai ales ca am exact aceeasi parere ca si tine in privinta teoriei de mai sus... Ca exemplu, eu am numar personalizat la Cielo si m-au certat toti prietenii mei ca n-am facut bine. "De ce?" intreb eu. "Pai se tine minte mai usor". Ai inteles ceva? Nici eu. :D

Share this post


Link to post

Pretty important:

Dupa cum probabil ati observat pana acum, campul de numar auto nu este obligatoriu. Asa ca ori il lasati gol, ori il completati corect. Prostiile de genul XX-XXX si alte asemenea vor fi sterse si persoanelor respective li se va acorda, din inima, un warn.

De asemenea, celor ce pun intrebari despre functionarea masinii lor sau cer ajutor in orice alt fel si nu au locatia completat, va rog sa le raspundeti simplu (de n ori, de cate ori este nevoie): "DE UNDE ESTI?"

Share this post


Link to post

Referitor la semnatura:

 

Am scris cateva randuri... pana cand m-a avertizat FORUMUL ca am depasit limita spatiului.

 

Apoi m-am incadrat in acea limita.

 

APOI UN MODERATOR IMI STERGE SEMNATURA pe motiv ca am depasit spatiul... si ca incarc forumul...

 

Am o intrebare: in loc de semnatura vreau sa inserez o poza. Poza sa contina text (un printscreen defapt). Pe forum nu ocupa spatiu decat cele 50-60 caractere necesare inserarii imaginii...

 

Agree cineva?

Share this post


Link to post

Adaugare regula noua:

- In bursa Mesajele scrise cu CAPS LOCK nu se vor aproba!

Share this post


Link to post

S-a completat punctul 2.3 al regulamentului.

 

Cu aceasta ocazie va reamintesc ca sub aceasta incidenta intra si mesajele private pe care le trimiteti. Iar, mai ales cele adresate moderatorilor sau administratorilor, continand chestii ce intra sub incidenta acestui punct, va aduc instantaneu suspendarea contului.

Este o problema ce tine de respectul pentru cei ce tin acest forum in picioare si il ingrijesc si nu va mai fi tolerata sub nici o forma. Si evita si ipocriziile de genul "lup in mesajele private, oaie jertfita in public."

Share this post


Link to post

N-ai luat warn de la toti 3 ci numai de la doi, iar unul a fost retras ulterior. Nu te mai plange de chestii inexistente. In plus nu vinzi o masina de 20k euro, ci una de 4500, unde reducerea de 1% e ca si inexistenta. Tot bump se cheama.

Share this post


Link to post

Mircea :) , eu nu vreau sa starnesc flame-uri insa daca al 3 moderator n-a fost pe faza, norocul meu. E drept ca mi-a fost retras un warn ceea ce e de apreciat si trebuie mentionat. :thumbl: .

Insa te-nseli daca crezi ca vreau sa fac referire doar la un caz singular cum e al meu. Oricare membru isi poate scoate un anunt cu o masina de 15-20k la vanzare insa, sunt ferm convins ca nu va scadea 10% din pret din prima.

 

In plus nu vinzi o masina de 20k euro, ci una de 4500, unde reducerea de 1% e ca si inexistenta. Tot bump se cheama.

 

Daca ai fi citit mai atent ai fi observat ca masina costa 9.000 euro cash, si din moment ce pretul cu preluare de leasing e negociabil, banuiesc ca-ti dai seama la ce vroiam sa fac reducere :)

Edited by Lucian79

Share this post


Link to post

Nu e vorba de flame, dar cand afirmi ceva, fa-o in totalitate, nu partial. Intamplator, la Report au raspuns doi moderatori simultan, eu si claz. Acel 1% la care faci referire, in cazul tau, ar fi insemnat fix 45 sau 90 de euro. La o negociere la o masina renunti din start la minim 200 euro. Daca ai avea rabdarea sa te uiti prin Bursa, ai sa vezi ca la reduceri de 4-5% la sume mari moderatorii nu au sters mesajele. E o chestiune de normalitate 1% si la 20.000 euro tot nu inseamna mare lucru.

Share this post


Link to post

Treaba asta cu reducerea de minim 10% nu e chiar in regula!..Poate reduc o data 10% hai de doua ori da' sa reduc mai mereu 10% nu mi se pare ok pana la urma suntem in economia de piata si nu cred ca ar trebui sa avem bariere de genul acesta !E ca si cum ar stabili cineva ca preturile nu se pot face decat multiplu de 50 de bani (bani noi daaa!?!)..Deci eu personal nu sunt de acord cu impunerea unui prag limita de reducere a preturilor !!...Mircea 90 de euro sunt bani totusi !!...Iti iei adica 2 gume de iarna nu!?!?

Share this post


Link to post

Cu riscul de a mai lua un warn am sa pun o intrebare "ofensatoare".

Cum se face ca atunci cand am postat in : <<Daewoo & Chevrolet Forum > Toate modelele > Bursa > Automobile, piese si accesorii auto > Accesorii, alte produse si servicii auto>> , un anunt pentru un anumit produs, un anumit moderator (?) sau membru mi-a sarit la "beregata" cum ca fac reclama mascata, folosind o anumita caracterizare pentru sine, nu cunosc termenul care incepea cu b... dupa care, in momentul in care i-am raspuns decent (cu toate ca nu merita!), a disparut postul respectivului, ulterior fiind trunchiat si raspunsul meu!

De ce acea persoana nu e capabila de acel minim bun simt - si daca a cosiderat ca a gresit, putea sa o lase asa - nu ma deranja cu mimic - sau in simplu - scuze...

Sunt cumva orgoliile atat de mari?

Sau am inteles gresit natura acestui forum?

 

<<1.1 Acest forum se adresează în principal posesorilor de automobile Daewoo si Chevrolet, pentru facilitarea discuţiilor şi schimbului de informaţii pe teme automobilistice.>>

In mesajul meu, care a fost sters, erau si cateva informatii despre produs si modul de obtinere - nu doar de la mine.

 

 

P.S.

Am incalcat articolul

<<3.2 Moderatorii sunt persoane care au dreptul de a gestiona mesajele celorlalţi utilizatori ai forumului şi a interveni în discuţii prin modificarea sau ştergerea mesajelor, urmând în acelaşi timp prezentul ghid. Funcţia de moderator implică responsabilitatea peste o secţiune a forumului sau pe întregul forum, fără a fi necesare explicaţii pentru acţiunile efectuate. Un moderator nu poate fi adăugat sau destituit decât în urma deciziei unui administrator, fără a fi necesare explicaţii suplimentare.>>

 

...asa ca ma astept la represalii!

 

...responsabilitatea unde este?...

 

P.S. 2

Daca cumva eu am gresit, rog admin. su moderator sa stearga acest post si sa-mi dea corectia de rigoare!

Share this post


Link to post

Mesajele si comentariile off-topic de la bursa sunt sterse fara explicatii.

Share this post


Link to post
... un anumit moderator (?) sau membru mi-a sarit la "beregata" ...

Lista echipei de moderare o gasiti aici.

Share this post


Link to post

Regulamentul e oricum inaplicabil in totalitate; la art. 2.8 face trimitere catre o facilitate disparuta demult (asta ca un singur exemplu).

Share this post


Link to post

Am modificat. Mersi mult pentru observatie.

Share this post


Link to post

2.8 Imaginile asociate au o limită a dimensiunii în pixeli şi o limită a mărimii de fişier în kilobytes precizată în momentul înregistrării. Folosiţi o imagine a autoturismului propriu - dacă nu aveţi una, alegeţi din galeria 'Daewoo' modelul de autoturism pe care-l aveţi

 

La galeria 'Daewoo' ma refeream; nu e schimbat (inca) iar galeria a disparut prin primavara daca tin minte.

Share this post


Link to post

Prin galerie se intelege colectia existenta de logouri, nu cea de poze. Desi si pe aceea o sa o avem inapoi, sper, curand.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...