Jump to content
Sign in to follow this  
VIPER

Noutati GM - GMDAT - Chevrolet

Recommended Posts

Nu cred ca ai noroc.

Asta pare un face lift, doar. Chestiile alea de pe aripa sunt aiurea rau.

Share this post


Link to post

Sunt la deruta adversarului, care, oricum, stie de la spionii platiti din interior. Nu vedeti ca toate masinile au parca acelasi desenator (clientul), doar Dacia Logan by Reno a ales grotescul.

Stati linistiti, nu se mai fac masini de vis, clientul nu vrea, pentru ca nu stie ce-s alea.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Noi teste?!

Share this post


Link to post

Nu, asta e testul american (pe toata suprafata frontala).

Share this post


Link to post

e noul Aveo sau vechiul Corsa? > :)

Share this post


Link to post

Aveo 5dr de la Daewoo, după cum văd emblema de pe volan...

Share this post


Link to post

... si aerisitoare de Logan.

Share this post


Link to post

Care din pacate, devin tot mai populare.

Share this post


Link to post

Genul acela de clapete ma dispera, ma face cu nervii, la cat prost gust ascund in ele.

Share this post


Link to post

E 'eftine maetre, e 'eftine! 3 la 10000!

Share this post


Link to post

Mie imi plac draciile alea din punct de vede functional. Ai control super misto asupra directiei de distributie a aerului.

Share this post


Link to post

Daca se va accepta chestia asta, e interesant de urmarit daca vor mentine directia actuala (ma refer la cei de la Chevrolet) - preturi acceptabile si calitate/dotari la un nivel destul de ridicat comparativ cu concurentii directi din segmentele respective! :)

Share this post


Link to post

Putin probabil Emil , coreenii subventioneaza exportul , chestia asta nu va face decit sa le umfle profiturile .

Share this post


Link to post

Am vazut azi Epica Diesel. Jante de 16 si cauciucuri Hankook. Arata nasol de tot jentile alea de 16 si au facut economie la tapiteria de piele, au combinat-o cu stofa. La fel si pe usi.

 

Dar e diesel, consuma putin! :mda:

Share this post


Link to post

Stie cineva daca gama Lacetti va primi un facelift interior/exterior , noi dotari , motoare , etc ? Nic ai ceva info din "interior" ? :rolleyes:

Share this post


Link to post

Face-lift in 2008, mp3 player in standard tot din 2008, intreb si completez ;)

Share this post


Link to post

Daca pun tot grila aia gen audi, as face bine s-o iau inainte de facelift! Oricum, dupa august deja este an de fabricatie 2008 :D

Share this post


Link to post

@iso

Ideea este ca Lacetti cu face-lift va semana cu Epica la faruri si va avea grila radiatorului marita.

Acum, la partea de motoare nu stiu cu ce ar trebui sa vina in plus, cred ca au cam tot ce le trebuie. Poate un motor mai mic diesel, dar ar proceda ca toti ceilalti de pe piata si nu stiu cat de interesant ar fi.

Ca dotari suplimentare pe SW exista posibilitatea de tapiterie piele - asta pe comanda.

Nu stiu ce alte dotari ar mai trebui pe Lacetti. Este o masina din gama compacta, pretul trebuie tinut sub control. A introduce optionale in plus, ar creste pretul si nu s-ar mai vinde.

 

@Mircea

Am masini care sunt comandate in iunie si au an de fabricatie 2008.

Share this post


Link to post

Daca chevy face un face lift decent la lacetti si bate moneda pe acest model si nu pe aveo, parerea mea este ca ar avea de castigat. Mie mi se pare cel putin ciudat faptul ca GM DAT nu vine si in Ro cu benzina + GPL, asa cum o face in vestul europei. Paradoxal, as spune, dat fiind faptul ca aceasta optiune ar creste vanzarile motoarelor pe benzina, care sunt oarecum date la o parte prin prisma consumului. Sunt ferm convins ca daca un dealer cu capul pe umeri ar monta pe barba lui instalatii GPL bune pe benzinarele din gama lacetti, fara sa ridice garantia pentru asta (nici n-ar avea de ce!) acel dealer ar lua multi clienti de la concurenta.

Share this post


Link to post

Lacetti sedan arata bine si asa , un look a la Epica i'ar face si mai bine . La interior un volan cu diametru' ceva mai mic , un BC "adevarat" si motoare mai putin "flaminde" - chiar daca ar fi numai sa le faca remapare - i'ar prinde bine , in rest e ok .

 

O masina din clasa buget nu are voie sa consume mult combustibil ! Platesti mai putin pe masina dar "recuperezi" pe parcurs ...

Share this post


Link to post

Noul Chevrolet Aveo.

 

http://media.gm.com/servlet/GatewayServlet...amp;docid=39302

Spartana descrierea... motoare imbunatatite (cativa caluti in plus si consum mai mic), pentru poze trebuie sa te inregistrezi ca reprezentant media (am vazut ca si Renault are aceeasi politica)

 

Sper sa-l vedem si la SIAB.

Share this post


Link to post

Poze ceva?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...