Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Upgrade Ipb 2.1

Recommended Posts

:o fftopic: Corect, fiecare pasare pe limba ei piere!

Rade-le ca si asa m-am speriat cate posturi am!

Edited by Abram Burel

Share this post


Link to post

Nu mai exista dupa locatie la membrii? Ca vreau sa stiu si eu cati bufteni am botezat :D

Share this post


Link to post

N-a existat niciodata dupa locatie. Exista 3 profile completate cu "Buftea" la locatie :)

Share this post


Link to post

Mircea si cele 2 clone ale lui, nu? :P

Share this post


Link to post

Da' dar problema e ca trebuiau sa fie vreo 5 clone :D Ce bine ar fi... ar munci in locul meu cate o zi pe saptamana si eu as sta sambata acasa! :) )

Share this post


Link to post

Mdea, upgrade la versiunea 2.1.3 efectuat, Invision incepe sa ma calce pe nervi cu ritmul asta de scos versiuni noi :-W

Share this post


Link to post

Da-i obligatoriu sa se faca upgrade-ul la fiecare release?

Share this post


Link to post

Pai, pentru bugfixuri, cam da.

Share this post


Link to post

Asta e adevarat, dar fiecare fix are o descriere (sau ar trebui sa aiba) si i se poate aprecia "costul" (daca se intampla si cu ce probabilitate) si hotara daca se aplica sau nu. Asta pentru ca si operatia de upgrade, precum si tu oftezi, are un cost.

Banuiesc ca si aici release-urile sunt cumulative, astfel incat poti "s-o mai lasi", pana se strange un "lot" de fixuri mai consistent.

Eu unul n-as face update decat la release-uri majore (n.x, asta fiind oricum gratuit de regula) si evident la schimbare de versiune (x, dar aici depinde si de cost, nu intotdeauna trecerea la o versiune noua se justifica). P-astea n.m.x doar le-as evalua la "rece" (poate e totusi un bug important care m-a suparat sau care e prea riscant).

 

P.S. He, he, he, tocmai am observat ca a fost remediat un bug ce ma cam sacaia. La salvarea din Quick Edit, se semnala abia dupa ce faceai refresh-ul paginii ca a fost editat. Acum, de indata ce dai Editare completa si apare mentiunea de modificare in post.

Edited by Abram Burel

Share this post


Link to post

Vezi ? :)

 

Nu toate sunt cumulative, aia e partea proasta; unele sunt incrementale, si presupun modificari in structura SQL, deci daca n-ai de gand sa astepti un .x-version, esti cam fortat sa faci pas cu pas.

 

Oricum, un lucru e clar: s-au grabit cu release-ul asta bazat pe AJAX.

Share this post


Link to post

SHEFUUU? Cum are ClubuDeNoapte doar 7 posturi???? poate se contorizeaza doar cele aparute la Gazeta de Perete sau cum?.

Edited by alx

Share this post


Link to post

Vaxxi, ai idee de ce pana mea mie imi face urmatoarele probleme:

1. afiseaza un mesaj ciudat in interiorul postului dupa ce fac editarea unui mesaj ( nu ma intreba care, cand mai apare ti-l dau)

2. am schimbat avatarul, toata lumea il vede, eu nu! Si am curatat cache-ul, cookies etc.

Browserul de net este mozilla firefox 1.7.5.

Share this post


Link to post

@alx: da :P

@mircea: mesajul e alt bug din versiunea curenta de ipb :-W iar avatarul tau nu se vede deloc acum, pune-l normal si da-i empty cache.

Share this post


Link to post

IPB WARNING [2] html_entity_decode(): charset `iso-8859-2' not supported, assuming iso-8859-1 (Line: 334 of /sources/action_public/xmlout.php)

 

 

asta e mesajul de eroare la editare!

Share this post


Link to post

acum se vede? :D

Nu mai zic ca am si un Golan pe-acolo

 

Si uite si cum se vede eroarea, dupa editare:

eroare.jpg

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Merge.

Share this post


Link to post

Bugul cu ISO... se poate "fixa" la utilizator cu F5 (Refresh).

Altfel, nu ma bag, dar e clar o cestie legata de suportul de limba.

Share this post


Link to post

Mai apare eroarea ? :-/

Share this post


Link to post

Parca nu mai apare :)

Edited by Esperatul

Share this post


Link to post
Ai setat vizualizarea pe Outline.

 

Ca sa se afiseze ca inainte, apesi pe Options si alegi Switch to: Standard

 

mii de scuze dar ...chiar nu gasesc aceasta optiune

Share this post


Link to post

apesi pe options... e pe partea dreapta in dreptul titlului topicului!

Edited by alx

Share this post


Link to post

Se intampla deja a doua oara deci nu mi se mai pare...

Intru seara pe forum, totul ok.

Vin dimineata la serviciu, dau view new posts si zice ca nu e niciunul nou. Dau pe today's active posts, nimic. Si totusi, vad posturi scrise la ore cand sigur eu dormeam (1.30, 4.30).

Nu, calc de acasa nu e deschis si nu puteam ramane logat.

E o problema cu delogarea automata?

 

D-abia cand scriu eu ceva de la momentul logarii incepe sa-mi arate un topic nou. Ca acum, de ex, topicul asta apare nou.

Edited by alx

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...