Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Arhiva Multimedia Daewooclub.ro

Recommended Posts

Ce limitare? La viteza aia nu este nici o limitare. Nici macar intr-a patra. Sau e, dar e de putere a motorului.

Share this post


Link to post

Da Cielo nu a incercat nimeni sa il forjeze?? :(

Share this post


Link to post

Asta da... dragutza masina :) >- putea sa ii mai puna si el niste neoane :)

  • Like 1

Share this post


Link to post

Astazi i-am facut un pic "rodajul" ca mi se parea ca nu mai trage bine :D

 

190 km/h in cap. Mai mult de-atat nu mai vroia nici batuta ... (sa fie oare limitata acolo? ca parca prea la fix pe 190 s-a oprit acul)

Video_012_.zip

post-3148-1174080603_thumb.jpg

post-3148-1174080608_thumb.jpg

Edited by LYM

Share this post


Link to post

Un filmulet interesant cu o NubiraII. L-am gasit pe YouTube.

Share this post


Link to post

A cam murit topicul asta...

Catre cei care au matiz cu turometru: la ce turatie intra in limitare? Eventual un filmulet... :redface: .

Share this post


Link to post

Eh, nu a murit neaparat.

 

La cererea celor ce nu l-au vazut, scoatem din arhiva filmuletul "Moeciu Returns", realizat dupa intalnirea de la Moeciu, in 2005, in urma strangerii materialelor audio/video/foto de la intalnire, din prea multa inspiratie cineasta :mrgreen:

 

Filmu' poate fi vazut la adresa: http://www.gmclub.ro/filme/moeciu_returns/

 

Enjoy.

Share this post


Link to post

Pentru cine vrea sa vada un filmulet facut de mine azi la Tunning show Mamaia... Un Espero cu motor de Calibra Turbo... il tura pana la maxim... 7000rpm :o

 

http://www.megafileupload.com/en/file/76093/MOV002-mp4.html

 

 

Pentru cine vrea si pozele cu masini de acolo lasa-ti un pm, sau ziceti unde sa le pun sunt destule...

Edited by TBirdi

Share this post


Link to post

:) . motorul de 1.5 16v de espero are limitarea pe la 6800-7000. Deci nu trebuie de calibra neaparat :P .

Share this post


Link to post

Sincer filtru ala de aer sport pus fara delimitare langa motor duce aer foarte cald in motor si deci scade puterea dramatic.

Masina per total e frumos lucrata dar evacuarea parea foarte de Espero si la motorul ala e cam sugrumata.

Share this post


Link to post

Dj_Dark stiam.. si eu... dar 1.5 16v espero... il cunosc foarte bine ca doar il am si eu pe cielo, nu se aude ca asta... :) . Mie per total mi-a placut mult... Mai era un tico verde cu suporti numere daewooclub.ro, tunat ...pun o poza cu el aici sper sa nu se supere... proprietarul. Sunt curios cine este de pe forum :) .

post-11852-1217186896_thumb.jpg

post-11852-1217186915_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Este chiar din Constanta, Alex il cheama, sau th3_grimreaper pe forum. Are si topic la Masina Mea.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...