Jump to content
Sign in to follow this  
darkm4n

Sistem Audio Cielo ..

Recommended Posts

merci pt ajutor... nu stiu dak o sa gasesc prin cj asa ceva dar totusi o sa incerc

Share this post


Link to post

Mi-am cumparat un Cielo GLE din 99 si am probleme cu difuzorul din dreapta fata. Vreau sa-l inlocuiesc insa nu stiu cum il pot scoate de acolo.Am scos masca dar nu pot scoate difuzorul pe sus pentru ca nu are loc. Trebuie sa desfac bordul ? Ce metoda as putea folosi?

Share this post


Link to post

Mi-am cumparat un Cielo GLE din 99 si am probleme cu difuzorul din dreapta fata. Vreau sa-l inlocuiesc insa nu stiu cum il pot scoate de acolo.Am scos masca dar nu pot scoate difuzorul pe sus pentru ca nu are loc. Trebuie sa desfac bordul ? Ce metoda as putea folosi?

Trebuie sa-l impingi putin de o parte in jos, apoi il scoti cumva in dunga. E greu de explicat. Ideea e ca se scoate pe sus, nu mai trebuie demontat nimic, iti trebuie doar o surubelnita cu coada mica pentru ca te incomodeaza parbrizul.

Share this post


Link to post

Trebuie sa-l impingi putin de o parte in jos, apoi il scoti cumva in dunga. E greu de explicat. Ideea e ca se scoate pe sus, nu mai trebuie demontat nimic, iti trebuie doar o surubelnita cu coada mica pentru ca te incomodeaza parbrizul.

 

Ms, am facut cum ai zis si am reusit sa-l scot.

Share this post


Link to post

Ce parere aveti de astea?post-888-0-16479100-1304409968_thumb.jpg

Difuzoarele sunt CRUNCH DSX-6.2C, amplificate cu CRUNCH GTX 2200

Edited by PRF

Share this post


Link to post

Daca gasesti kick paneluri, adica acel adaptor e boierie! Si daca mai le si amplifici separat esti tare de tot :)

 

Arata foarte bine in poze, la ce bani ai scos inelele? Sunt fibra sau lemn?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...