Jump to content
Sign in to follow this  
maximus

Noutati in domeniul auto

Recommended Posts

Fondatorul marcii se rasceste in mormant, e un soi de masina americana cu faruri de matiz :P .

Share this post


Link to post

Astia au luato razna,pe bune de nu seamana cu primul model de Lamborghini de acum 35 de ani :mda: .

Share this post


Link to post

Pai normal ca seamana la maxim cu una de-acum 40 de ani, din moment ce Miura a fost primul model de succes Lamborghini si se implinesc 40 de ani de la aparitia lui ! Ala vechi a fost facut de Gandini, asta nou e facut de Da Silva, in cinstea modelului vechi.

Share this post


Link to post

E urata in draci :wallbanger: .

Share this post


Link to post

Marfa, prea il facusera SF. Asta parca e mai retro, mai ales in spate :D

P.S. Si imi place si numele, pacat ca nu l-au rezervat cei de la Reno pentru Dacia..

Edited by john

Share this post


Link to post

Nu e vorba neaparat de design (stiati ca Miura original a fost desenata cand tipul avea 22 ani?). Dar a fost prima supercar cu motorul amplasat behind the driver... practic, este Adam-ul barbatilor. Trebuia sa o lase asa...

Share this post


Link to post

imi cer scuze daca sunt offtopic (nu stiam unde sa postez...) ia priviti http://www.dat.chevrolet.ru/models/lanos/t0_index_0.htm

se fabrica LANOS sub chevrolet !! au innebunit americanii de tot...

oferta cu lanos-ul este valabila numai la rusi...din cate am observat...

post-851-1139973303_thumb.jpg

post-851-1139973465_thumb.jpg

Edited by zack

Share this post


Link to post

@ZLI: tare reclama , tare si masina..

Share this post


Link to post

Se pare ca unii au inceput sa se gandeasca serios ca petrolul nu mai are un viitor fericit :)

Ford s-a apucat sa produca motare cu hidrogen in serie!!! Este adevarat ca de 6,8 litri ... pentru microbuze ... da' e un inceput!

 

http://www.bloombiz.ro/articol_63742.html

Share this post


Link to post

Am si eu o intrebare. A mai vazut cineva modelul asta de Nissan, vad ca nu e in oferta in Romania dar e simpatic, dupa parerea mea. L-am fotografiat intamplator acum 2 saptamani in Cluj. Nu e Primera? :(

post-1460-1153679484_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Primera Break... sau cum naiba s-o numi, dar tot Break este. Da, sunt.

Share this post


Link to post

Ce ciudatenie au scos astia de la Hyundai :)

 

Daca exteriorul e ... misto ... interiorul este de-a dreptu' ... bestial ... iar caroseria este facuta, partial, din PET-uri reciclate !!

 

Articol yahoo

Poze yahoo

Share this post


Link to post

Cum se deschid geamurile la asta? :D

Share this post


Link to post

Cu ciocanul. Mare!

Share this post


Link to post

Am calatorit destul de recent in Franta cu un C5 si am fost foarte dezamagit. De gustibus.

Share this post


Link to post

Mie imi place mai mult la exterior cel vechi.

Share this post


Link to post

Dupa mai multe fotografii spion si cateva cu modelul pe un truck...japonezii s-au grabit sa faca publice fotografiile oficiale inainte de Salonul din martie, unde era programata lansarea...

 

2009 Honda Accord

Share this post


Link to post

Of, of, chinezii ăștia nu se lasă!

 

"Amenintare pentru Ford din Rasarit!

Hotarati sa fie recunoscuti ca o forta redutabila pe piata auto, firma de obarsie chineza, Brilliance, se pregateste sa isi dezvaluie "ultima arma", modelul rival al masinii de un succes extraordinar, Ford Focus, dezvaluire pregatita a avea loc in cadrul Showului Auto de la Beijing.

 

Aceste imagina ne ofera ocazia de a arunca o privire asupra modelului mult-anticipat, ce urmeaza sa fie dezvaluit la sfarsitul lunii aprilie, masina ce va "purta" un stil strident de asemanator cu cel al lui Chevrolet Lacetti, fiind un adevarat deschizator de drumuri pentru ambitioasa companie asiatica.

 

In ceea ce priveste propulsia, actualmente doar varianta pe benzina de 1.6 litri a fost anuntata, masina fiind proiectata pentru a domina intai de toate piata chineza, insa se aud zvonurile unui viitor model pentru europeni."

 

Sursa: De Aici.

 

Cică au fost băgați în seamă și de BMW. Detalii aici.

post-1825-1207599451_thumb.jpg

Edited by Leone

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...