Jump to content
Sign in to follow this  
maximus

Sugestii

Recommended Posts

Nu stiu cum procedeaza altii in vizitele lor pe forum, dar eu afisez topicele cu "new content" si pe urma caut ce ma intereseaza (sau asa cred eu) din ce a mai fost postat.

Deoarece titlul nu-mi spune intotdeauna despre ce e vorba si, mai ales, daca e vorba de categoria de masini la care am mai multe sanse sa-mi dau cu parerea (KALEECS), trebuie sa-mi arunc ochii ba la stanga, ba la dreapta ca sa acopar atat titlul topicului, cat si sectiunea (Forum) din care face parte. Cum prima coloana este destul de lata, activitatea asta devine oarescum obositoare :)

Intrebarea ar fi: e posibil si, desigur, util si pentru altii, sa se puna Forumul inaintea Topicului?

 

 

Share this post


Link to post

Sugerez infiintarea unui topic aparte, cu rol de maculator al forumului, pe care sa nu fie valabila vreo regula, unde sa fie obligatoriu reply-ul cu citarea integrala si inutila a postarii anterioare si autocitarea, din lipsa de idei, cu titlul: "Cum pot sa achizitionez un Cruze pe 3 taloane Rabla, cu 12% reducere de membru ACR si cu un bonus substantial + scut sovietic, aparatori de noroi originale, covorase cu GM pe ele si bineinteles, un set de pneuri de iarna sa pot circula cu el si in sezonul acesta ?"

  • Like 1

Share this post


Link to post

Sugerez infiintarea unui topic aparte, cu rol de maculator al forumului, pe care sa nu fie valabila vreo regula,etc...

Si unde sa postam cum ne facem cotiere custom-made, cum scadem consumul si crestem puterea, gratis. Daca votam mai multi, reusim?

Share this post


Link to post

Neh, propun deschiderea unei sectiuni de tuning cu piese din dezmembrari, cu pneuri de la sh si instaurarea unui top: cine are consumul cel mai mare.

Share this post


Link to post

Nu-mi mai aduc aminte daca am mai spus-o, dar nu se poate dezactiva optiunea de "capitalizare" a titlurilor topicelor? Pentru "anglofoni" e in regula, dar pentru limba noastra stramoseasca n-are nicio relevanta.

Share this post


Link to post

Nu are legatura cu anglofonia, ci cu aplicarea unui aspect comun titlurilor topicurilor (la cei care uita sa apese Shift, la cei care uita sa ia mana de pe Shift, la cei care baga "!!!!!!" in titlul, etc). Ramane deocamdata activa, caci beneficiile depasesc dezavantajul estetic :)

Share this post


Link to post

Nu.

Share this post


Link to post

Nu stiu unde sa intreb:

Care e treaba cu sectiunea 0-100.ro ? Exista vreun beneficiu din postarea acelor semispamuri?

Share this post


Link to post

Au constatat si ei ca, daca scriu pe site-ul lor, n-au audienta de aici, e un fel de 0-100 by daewooclub.

Share this post


Link to post

Ma refeream beneficiu pentru daewooclub. :)

Share this post


Link to post

Exista beneficii pentru DaewooClub (in prima faza, linkuri pe site-ul nostru si mentionare in sectiunea parteneriat), si vor urma si niste beneficii directe pentru membri.

Share this post


Link to post

Parteneriatul nu e pus inca, stiu; in articolele Chevrolet apare "Comenteaza pe forum".

Share this post


Link to post

Pai intreb si eu, avem nevoie de n-topice fara raspuns cand numarul de linkuri ar fi acelasi daca ar posta spam-ul asta intr-un singur topic?

 

Mai mult, noi nu am mai avea o intreaga sectiune cu majoritatea topicelor cu zero raspunsuri iar el ar avea sansa sa prinda mai multe hituri, pentru ca daca intra cineva pe un topic unde isi are el toate linkuri catre siteul lui poate isi ia mai multe hituri.

 

Altfel, e o discordanta totala cu formatul forumului asa cum il stiu eu de ceva ani. In plus, pe siteul 0 minus 100 (o fi un maxim pt unii) nu e nici un link cu gmclub pe prima pagina si aici are o sectiune intreaga. Beneficiile nu ma intereseaza.

Share this post


Link to post

Stai ca n-a aparut al doilea donator de spam-uri si de subiecte copy/paste, atunci tu vei scrie doar la 'despre forum'. Acum vezi viitorul unui forum auto: media si publicitatea pe fata vor face subiectele, iar utilizatorii sunt chemati sa inghita ca pelicanii.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Nu e chiar asa, aici ai ocazia sa ii dai la bot reclamangiului. Iar ala pe care il descrii tu nu ar fi viitorul ci inceputul sfarsitului.

Share this post


Link to post

Stai ca n-a aparut al doilea donator de spam-uri si de subiecte copy/paste, atunci tu vei scrie doar la 'despre forum'.

Tu chiar nu te saturi sa ai dreptate? 10 topice in 2 minute, nici nu am habar cum le-a postat atat de repede, stiam ca e un interval de vreo 20-30 de secunde sa poti posta consecutiv. Nu stiu cati useri au 10 topice deschise in ani de zile de cand intra aici. Evident, plin de linkuri cu gmclub si pe siteul spamangiului no 2. :)

Share this post


Link to post

Topicurile auto.ro sunt importate cu RSS, de-aia ti se pare ca-s postate asa repede.

Share this post


Link to post
... Evident, plin de linkuri cu gmclub si pe siteul spamangiului no 2.

Sunt convins, dar cum ala are publicitatea la greu, da pe afara, linkurile cu gmclub.ro au mai avut loc pe muchia ecranului.

 

PS explicatia cu RSS = contra-misto fin

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Ah... a mai aparut un spammer... Deci? mie tot nu mi-e clar care-i shmenu' ...

Nu se poate customiza sa dau hide la spambox?

Share this post


Link to post

Sunt convins, dar cum ala are publicitatea la greu, da pe afara, linkurile cu gmclub.ro au mai avut loc pe muchia ecranului.

 

Misto, dar degeaba. Maine sunt programate sa apara.

 

 

PS explicatia cu RSS = contra-misto fin

 

Nu, realitate tehnica.

 

 

Ah... a mai aparut un spammer... Deci? mie tot nu mi-e clar care-i shmenu' ...

Nu se poate customiza sa dau hide la spambox?

 

Schimb de linkuri, in principiu. Din pacate IPB nu ofera functia asta, desi mi-ar fi convenit si mie, scapam de plangerile vesnice.

Share this post


Link to post
... Nu, realitate tehnica.

Intrebarea era alta, viteza era doar o constatare, deloc interesanta.

 

Schimb de linkuri, in principiu. Din pacate IPB nu ofera functia asta, desi mi-ar fi convenit si mie, scapam de plangerile vesnice.

 

Pai intreb si eu, avem nevoie de n-topice fara raspuns cand numarul de linkuri ar fi acelasi daca ar posta spam-ul asta intr-un singur topic?

Solutia eleganta s-a dat, dar a fost ignorata.

Share this post


Link to post

Ideea este sa se poata comenta pe topicuri, ceea ce-i mai greu cand ai subiecte diferite intr-un topic.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...