Jump to content
Sign in to follow this  
Senna

Vw Polo 1.4 16v 75hp 2005

Recommended Posts

OK Viper merci. Probabil e vreo optiune tampita pe care au bagat-o nemtalaii la masini, de parca ar fi motoarele super-zgomotoase.

Share this post


Link to post

Sa vezi ce faina e cand mergi din ce in ce mai tare cu geamurile deschise... Plus ca (la mine) e reglabila, pe trepte, inclusiv cu on/off.

Share this post


Link to post

Eu cred ca ajustarea automata a volumului nu are legatura cu turatia ci cu zgomotul. Sistemul electronic incearca ca raportul semnal/zgomot sa se pastreze astfel incat chiar daca stai pe loc la relanti sau mergi cu 140 cu geamurile deschise senzatia de volum e aceeasi. Adica la zgomot mic-volum mic, zgomot mare-volum mare.

Edited by nuvolari

Share this post


Link to post

La mine scrie Speed-Dependant Volume.

Share this post


Link to post

Daca rulezi cu 140 sa zicem si deschizi geamurile nu se ajusteaza automat volumul, in sensul maririi lui?

Share this post


Link to post

Este o functie numita GALA (in grupul VW) si care variaza volumul in functie de viteza autoturismului. Poate fi dezactivata si ajustata din meniul aparatului.

Share this post


Link to post

Nu am incercat sa deschid geamurile la 140 la ora :D Si nu cred ca o sa o fac curand...

Share this post


Link to post

bai nene i-ati f**** topicu' omului... ce treaba are consumul de ulei la masina noua cu cresterea volumului cassului cu viteza?

Share this post


Link to post

Masina a efectuat revizia de 30k km tot la Porsche Romania, si surpriza, uleiul nou care a ramas de rezerva si ne-a fost inmanat este deja celebrul Castrol 505.01, TDI, pt pompe diuze. Nu vad logica, masina este benzinara :wallbanger:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...