Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Ecuson DaewooClub Si Bannere Pentru Intalniri

Recommended Posts

Dat fiind numarul din ce in ce mai mare de participanti la intalnirile saptamanale, soldate cu replici tip "da' tu cine esti ?", iata rezolvarea acestei probleme prin apropierea cu inca un pas a forumului de Asociatia Alcoolicilor Anonimi: ecusoanele de membru.

 

Instructiunile de utilizare sunt simple:

 

1. Se descarca fisierul.

2. Se tipareste fisierul (de preferinta pe o imprimanta color, evident).

3. Se pun in aplicare cunostintele de "soimii patriei", si se decupeaza ecusonul (cat mai ingrijit cu putinta :P ).

4. Se scrie nickname-ul de pe forum in casuta alba (rezultatele bune se obtin cu un marker negru, de grosime medie).

5. Se poarta cu mandrie la gat.

 

Veti intreba ... "dar cu ce il leg la gat ?" Ei bine, in Selgros (si probabil si in alte magazine de papetarie) se gasesc plicuri de plastic (cu tot cu snur) pentru ecusoane. Costa infim, ceva gen 2,5 RON pentru 10 bucati; cine are drum p-acolo cumpara, le aduce la intalnire si le revinde la pret de specula :mrgreen:

daewoo_ecuson.jpg

Share this post


Link to post

De asemenea, in aceeasi traditie, iata si minibannerul format A4 pentru intalnirea de la Bicaz.

 

Instructiunile de folosire sunt mult mai simple:

 

1. Se tipareste.

2. [optional] Se baga intr-o mapa de plastic, denumita popular si "chilotzei".

3. Se scrie nicknameul in casuta, cu acelasi marker negru folosit pentru ecuson.

4. Inainte de plecarea la intalnirea de la Bicaz, se lipeste pe masina cu banda adeziva transparenta intr-un loc vizibil. Sugestii: pe spatele masinii (a se vedea poza din profilul subsemnatului: aici), sau pe un geam lateral-spate.

daewoo_minibanner.gif

Share this post


Link to post

Poate poti sa pui si un autocolant atasat, si il downloadam nou pe hartie autocolanta ca sa il lipim pe masinute. Sa ne intalnim si in trafic, ce zici? :lavolan:

Share this post


Link to post

Oamnei buni eu inteleg prin acest topic un anunt nu un loc de comentarii aiurea.Va rog,exista mp daca aveti observatii de facut.

Share this post


Link to post

Autocolantul nu e nici o branza de facut ... "DaewooClub.ro" scris cu Tahoma, bold, fara nici o alta modificare la aspect si ajustat la dimensiunea dorita pentru lipire.

Share this post


Link to post

OK, cine are printer color sa faca ecusoanele? Contra cost, eu unul platesc ca nimic nu e gratis. Ma duc maine sa vad cat costa si alea de pus la gat sau in piept.

Share this post


Link to post

come on, ecuson de tinut la gat? ce, e team-building connex?

De pus pe masina e ok dar eu nu voi purta ecuson, e de rahat. Intrebi omul cum il cheama daca nu stii si repeti daca nu tii minte...

Share this post


Link to post

Nu m-ar deranja un team-building, chiar connex! Am participat la ceva asemanator w/e trecut si a fost super!

 

Revenind: mi-ar lua, intreband, jumatate de seara sa aflu pe cine cum il cheama...

Share this post


Link to post

sa va spun drept, si eu sunt cam satula de ecuson..il port zilnic la servici..as putea sa il pun pe partea cealalta a celui de la servici...joia, doar il intorc...

dar si necunoasterea interlocutorului are farmecul ei..glume, gafe apar din plin..un motiv de veselie in plus..va spun eu, ca sunt patita! :D

Share this post


Link to post
sa va spun drept, si eu sunt cam satula de ecuson..il port zilnic la servici..as putea sa il pun pe partea cealalta a celui de la servici...joia, doar il intorc...

 

Ehee mi-ai citit gandurile...exact asta am facut azi...am pregatit ecusonul punandu-l pe cel cu daewooclub peste cel de servici...De putat m-am saturat si eu sa-l port si l-am bagat in portofel...il scot doar cand am nevoie. :uff:

Share this post


Link to post

Bun, deci se pare ca ideea cu ecusonul nu e prea binevenita.

Dar ce-ar fi daca am lua ecusonul si l-am pune in parbriz? Ca un fel de rovigneta! Da' nu definitiv, numai pe timpul intalnirii...

 

Sunt obosit...

Share this post


Link to post

De ce sa nu fie binevenita? S-au exprimat doar 2-3 cu nemultumire. Cati dintre cei ce vin acolo au ecusoane de la servici? Sau pe cati ii deranjeaza?

 

Ideea cu pusul in parbriz ramane cea mai eleganta totusi.

Share this post


Link to post
S-au exprimat doar 2-3 cu nemultumire.

Sunt soto ca cei mai multi au facut ca mine: "las' sa le faca, oricum nu port asa ceva!" :redface:

 

 

Ideea cu pusul in parbriz ramane cea mai eleganta totusi.

bigstar.gif

Share this post


Link to post

Si cum o sa faceti, va sta fiecare in dreptul masinii lui sau va invartiti cu masinile in cerc pana va cunoasteti ? Hai ca, la Alx e simplu: il stie lumea fara sa-l cunoasca sau il cunoaste fara sa-l stie. La asa o Conventie Nationala, fara ecuson esti fiul (fiica) ploii ! Nu uitati nr. celor care vin, ca pe ei sigur nu-i tineti minte. Si la sfarsit faceti ca fotbaliatorii, schimb de ecusoane.

Share this post


Link to post

Asa, asa... facem si schimb de tricouri, stringem mina la arbitrii, mai injuram pe unu', mai punem o piedica lu' altu'... =))

 

Cine vrea tricou cu impresie de NeFeSe? :) )

Share this post


Link to post

NeNeFeSeule, tricoul tau galben e de licitatie.

Share this post


Link to post
Intrebi omul cum il cheama daca nu stii si repeti daca nu tii minte...

 

Mda, chestia asta e valabila pentru una mica de maxim 4 persoane. Unii nu au memoria numelor, altii sunt nou veniti si nu cunosc pe nimeni, spre deosebire de cei care vin des la intalniri.

 

In orice caz, in bunul stil romanesc, ati reusit sa dovediti inca o data ca romanul e bun doar de comentat. N-am vazut o propunere de imbunatatire, n-am vazut o sugestie, o parere, doar "e asa si pe dincolo", "cum sa imi pun io asa ceva de gat" si altele asemenea. Am vrut sa fac o chestie care s-a cerut, si sa fie de ajutor, mai ales celor nou-veniti; nu a fost nimeni obligat s-o foloseasca, dar imediat s-au gasit protestatari; n-am vazut sa se ofere cineva pana acum sa faca ceva, si cand o face unul e criticat. Cam ca-n bancul ala cu cazanul romanilor din iad.

 

In fine. Sper sa fie de ajutor cuiva ecusonul asta, asa bun sau prost cum e el.

Share this post


Link to post

Nu fii suparat boss, e tineri si n-are iecsperienta !

Share this post


Link to post

VAXXi are dreptate ... eu nu va cunosc de nici o culoare :D si mi-ar fi mult mai usor sa va identific dupa ecuson decat sa-ntreb ca prostu " Tu esti Xulescu?. Nu ..aaa scuze atunci ". Poate voi din Bucuresti si imprejurimi va cunoasteti de ani.. dar ganditi-va si la cei noi. Ziceau unii forumisti ca s-au saturat de ecusoane ... Jeee ..le poarta la servici toata ziua ..acu gata .. s-au saturat ...

 

P.S. mcojo ..vezi ca o sa ai nevoie de el la Bicaz ..nu-l ascunde-n portofel :D

Share this post


Link to post

N-ar fi mai simplu daca le-ar tipari cineva fara nume si dupaia le vinde la pret de specula joia (asta) + chirie marker? Eu unul doresc sa sustin initiativa :) N-am nici marker nici ecuson nici nimic. Daca se ofera cineva poate ridicam manutele si daca suntem destui?

Share this post


Link to post

ca sa nu zici ca-s carcotasa, ma ofer sa fac ecusoanele, minibannerele, vin cu chiloteii (nu pe mine, in sacosa :P ) si cred ca ma invart si de plasticele ptr ecusoane...numa' sa nu fii suparat..nu stiu daca le pot procura ptr maine, la intalneala, dar sigur le avem la bicaz

 

setul complet = o sticla de bere la bicaz

folosirea markerului = o punga de seminte

preturile includ TVA

Edited by ileana

Share this post


Link to post

Deci toti care nu reusesc sa-l faca sa trimita un PM la Ileana si ea se va ocupa de ele. Simplu si eficient.

Share this post


Link to post

nu-i nevoie de PM-uri...fac ptr toata lumea...

Share this post


Link to post

Super ecusonul si bannerul, mi le-am si listat, sa le am in caz ca termina fiu-miu cartusul de la imprimanta...

Share this post


Link to post
nu-i nevoie de PM-uri...fac ptr toata lumea...

 

Pai . . . vor iesi multe-n plus ..ptr ca unii si le fac singuri. De aceea zicem sa trimita PM sa nu faci prea multe :)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...