Jump to content
Sign in to follow this  
cjs

Tuning la Cielo

Recommended Posts

Acum ma uit pe oferta lor:

 

mai, unde te uiti tu pe oferta lor, ca ma intereseaza si pe mine?

Share this post


Link to post

gata am oglinzi incalzite...la cielo...m-a costat 900.000 de mii! si a durat vreo 3 ore...super ok...profesionisti baietii!

Share this post


Link to post

Eu am cotiera, nu incurca frana de mana...Este din aceea de 500k ROL din targ. Este prinsa cu patru suruburi autofiletante de masca din plastic a franei de mana.

Share this post


Link to post
mai, unde te uiti tu pe oferta lor, ca ma intereseaza si pe mine?
Am o oferta pe hartie luata de la ei prin iarna trecuta! Nu stiu cat de actuala mai este (macar in euro).

 

Ce pot sa-ti spun este ca sunt scumpi. Montatul unui casetofon (fara boxe) costa 1mil pt Cielo. Primul jeg (cel de pe dacie dinainte) l-am montat la ei. Apoi am luat un mp3player si l-am montat la Alarm Service (Drumul Sarii) cu 400.000 lei din care 200.000 lei a fost montatul mufelor ISO. Deci...

 

N-am scanner dar pot sa insir aici cateva preturi. Cum insa e prea veche un scurt drum pana acolo pt una mai recenta n-ar fi rau...

Share this post


Link to post

l-am remarcat de ceva vreme, dar abia azi am facut cateva poze.

barile sunt lucrate elegant si gura de pe capota ma face sa cred ca sunt ceva modificari. banuiesc un chip tuning.

cand il prind pe proprietar ii cer detalii.

cielo33_thumb.jpg

cielo2_thumb.jpg

cielo1_thumb.jpg

Share this post


Link to post

in primul rand...bine v-am gasit..primul meu post si primele nemultumiri la cielo respectiv..inafara de bara spate care arata dragut nu mi se pare ceva interesant..acele paravanturi strica complet partea laterala, ca de alfel si jentile care cred ca sunt de clio; manere la usi si stergatoarele vopsite in argintiu( very ugly), acel capac la rezorvor la fel de neinspirat. steguletele sunt cireasa de pe tort ..have a nice day

Share this post


Link to post
in primul rand...bine v-am gasit..primul meu post si primele nemultumiri la cielo respectiv..inafara de bara spate care arata dragut nu mi se pare ceva interesant..acele paravanturi strica complet partea laterala, ca de alfel si jentile care cred ca sunt de clio; manere la usi si stergatoarele vopsite in argintiu( very ugly), acel capac la rezorvor la fel de neinspirat. steguletele sunt cireasa de pe tort ..have a nice day

mereu ma ia valul si uit ca noi, astia din bacau, suntem niste tarani si pozele pe care le-am atasat reprezinta un tuning "de gradina", jicnindu-va ideile voastre despre tuning.

astept poze de la voi cu masini adevarate si rog administratorul sa stearga pozele de mai sus.

Share this post


Link to post

Mai hellcat, nu fi copil! Lasa pozele astea unde le e locul, adica pe situl asta, in subiectul asta. Unii posteaza doar de dragul de a posta, fara sa nu aiba nici o legatura. Unii scriu ceva in mesajul lor, doar de dragul de a scrie si dupa aia zic: 'Uite mai ce intelighente sint! Am scris ceva deci exist!' Se mai intimpla la unii sa aiba si pareri din astea contradictorii foarte acide, cum e omul pe care te-ai suparat. Dar ignora treaba asta!

Share this post


Link to post

da, chiar asa, nu stiu ce m-a apucat.

oricum, e pacat sa ai asa comentarii vis a vis de niste oameni care incearca si ei ceva.

toti vor sa vada ceva deosebit, dar nu te intreaba daca ai cu ce sau de unde ai.

Share this post


Link to post

Am o intrebare: pragul ala arata cool, dar nu tine mizerie si umezeala?

Share this post


Link to post

inainte sa-l montezi te asiguri ca nu ai rugina sau vopsea sarita, remediezi daca e cazul, aplici o pelicula de vaselina si montezi pragul.

dupa montare chituiesti la contactul pragului cu caroseria si vopsesti. si n-ar trebui sa ai pb.

Share this post


Link to post

Si totusi nimeni nu stie ceva despre posibilitatea de a monta un motor de 2.0 sau 1.8 de Opel pe cielo? Ma intereseseaza solutia tehnica (se shimba planetare, merge AC-ul din fabricatie, etc) si legala (omologare, RAR, etc)? M-am interesat la RAR si mi s-a spus ca trebuie sa fie un motor mai nou decat al meu ca an de fabricatie si se poate omologa...Parerea mea este ca de aici ar trebui inceput tuningul la Cielo, aspectul exterior la masinuta ma multumeste indeajuns...

0033.jpg

0032.jpg

0034.jpg

Share this post


Link to post
Eu am cotiera, nu incurca frana de mana...Este din aceea de 500k ROL din targ. Este prinsa cu patru suruburi autofiletante de masca din plastic a franei de mana.

 

Pune te rog niste poze cu a ta cotiera... de ce se poate! :D

Share this post


Link to post

Misto cotiera Wolfmane! Nu te deranjeaza cind schimbi vitezele? As vrea sa-mi pun si io.

Share this post


Link to post

La schimbat nu deranjeaza absolut de loc (mai mult, schimb cu cotul sprijinit pe cotiera) insa m-a deranjat un pic la inceput (pana m-am obisnuit) la frana de mana... Insa inainte de a pune suruburile mi-am asezat-o cum am crezut ca e mai bine (poate fi pusa mai in fata sau mai in spate)... Oricum, cotiera este excelenta la drum lung.

Share this post


Link to post

Salve !

Cotiera din aia mi-am pus si eu pe al meu Cielo!

Nu deranjeaza deloc la schimbat vitezele , nu deranjeaza deloc la frana de mana , deranjeaza f f f putin la centura de sig a pasagerului din dreapta .Se conduce ffff misto la drum intins iar pozitia e f confortabila.

Cine vine duminica la Moeciu o sa o vada.

Bafta

Share this post


Link to post

Gata!

 

Miercuri ma duc sa pun traseul complet de evacuare de la Borla!!!!!

 

 

Mai ramane sa vorbesc cu ei sa vad daca pot sa imi faca si serpisorii!!

Share this post


Link to post

joi vii la... :kissandmakeup: sa...vada si ochiul nostru... si mai ales sa auzim cum suna!!! Stii ce o sa patesti de ce nu vii??? :decapitat: :lollol:

Share this post


Link to post

Gata!am evacuare completa!+ luni ma duc sa vad cat ma costa sa imi faca si galeria(serpisorii)....sunet...putin mai tare (e ok ca asa am vrut)+ urca ceva mai repede in ture! :twisted: sunt super multumit

 

sper sa pot sa ajung la intalnire..nu promit ca am de munca! macar pe la 22 sa ajung!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...