Jump to content
Sign in to follow this  
cjs

Tuning la Cielo

Recommended Posts

Felicitari Vlade... si tot asa... sa spui si tu un pret... si maine vezi si tu cum si cand poti sa ajungi... de recunoscut.. o sa te recunoastem din capatul strazii :) )

Share this post


Link to post

inca mai am o gramda dar este o limita de upload asa ca nu vreau sa fac abuz ca mai am nevoie de spatiu ca sa-mi pun si eu viitoarea Leganza :twisted:

02_234_246_thumb.jpg

01_658_213_thumb.jpg

538469_5_full_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Frumos... nu am ce zice...

Share this post


Link to post

Pt cei interesati. urmeaza sa aduc pleoape de cielo. modelul nu exista la noi... e ceva intre prostreet si kid tuning. cam ca cele din avatarul meu.. daca se vad. oricum.. urmeaza sa pun poze si sa vin cu ceva detalii. daca doriti asa ceva.. anuntati aici

Share this post


Link to post

Cu siguranta intereseaza ,daca poti sa arati si tu niste modele si normal preturile pentru ele...

Share this post


Link to post

O "comunitate" inchegata bine ! Felicitari baieti !

 

Cielo - Craiova!

 

2000 16v :D

normal_afq1_thumb.jpg

normal_afs_thumb.jpg

normal_afq.jpg

Share this post


Link to post

moaa.. :o

Super tare masinutza ta...

Am vazut-o si pe 4tuning.

Share this post


Link to post

gata...serpisorii ...saxofonul...galeria de evacuare sau cum ii ziceti voi ca fiecare ii zice altfel :-D e din inox...sa vezi ce traseu frumos mi-au facut baietii..iar de tras trage foarte bine

Share this post


Link to post

Vlade... pune niste poze...

De curiozitate: cat te-a costat toata evacuarea (cu totul) !!!

Share this post


Link to post

maine fac poze (sper)....pai toata distractia evacuarea completa cap coada...15 milioane...sa vezi ce misto au facut-o...sub baie am doua tevi care intra in traseu! :)

Share this post


Link to post

Am vazut la un cielo corean in portbagaj niste cutii pt scule puse pe lateral. (cam cum sunt plasele la VW). Omul jura ca asa a venit masina. E adevarat sau au fost puse ulterior?

 

Intrebarea este de fapt a-ti vazut pe undeva caci mai nou am cateva sticle in portbagaj care se tot balangane incolo si incoace facand niscava zgomot.

Share this post


Link to post

am vazut in cora buzunarase cauciucate de portbagaj. nu aveau pretul asa ca am trecut mai departe.

Share this post


Link to post

eu am un cielo din 95,1.5 sohc,380000 km.i-am pus arbore de espero 1.5 sohc,chiloasa de opel vectra 1.6,i-am scos filtrul de aer si capacul de la filtru,folosesc benzina 98,cateodata 99+ V-Power,jante pe 15 in 6 spite.fuge destul de bine si trage binisor.putin mai bine ca inainte(de ce sa ma laud ca fuge de rupe)...la liniute pierdeam mult cu cauciucuri pe 13" pt ca patinau mult...cu cele pe 15 scartz f.putin...ia si in a doua scartz...in treapta I-55,II-90,III-120,IV-150,V-185...deci sunt multumit de el...am facut multe astra-uri 1.6,cielo-uri executive 16v,espero 1.5 si 1.5 16V,chiar si o dacie cu motor de fuego 1.7...

Share this post


Link to post

Am un prieten care are un cielo 1.5 din 99 sohc cu GPL.o sa va insir modificarile aduse si date tehnice:

~axa cu came si culbutori de Vectra 1.6

~filtru de aer conic din Turcia

~jante fata 14".....spate 13"

~catalizator si toba finala eliminate

~eliminat sistem de AC

Injectoarele lucreaza prost si din cauza asta merge numai pe GAZ cu ea.Deoarece la cielo se taie injectia la 6200 rot/min si masina mergand cu gaz,gazul nu mai trece prin injectoare...asa ca nu mai este limitat...

I-70 km/h

II-115

III-130...masina urca pana la 8000 rot/min si urca in continuare in viteza...are 70000 km reali...viteza maxima 200 km/h..incredibil dar adevarat...

Share this post


Link to post

acum am realizat ca schimband dracovenia aia de galerie din fonta am usurat si masina cu vreo 7 kg :D

Share this post


Link to post
Injectoarele lucreaza prost si din cauza asta merge numai pe GAZ cu ea.Deoarece la cielo se taie injectia la 6200 rot/min si masina mergand cu gaz,gazul nu mai trece prin injectoare...asa ca nu mai este limitat...

gazul trece prin injectoare ca nu are cum altfel dar numai ca nu mai trece prin pompa de injectie de unde este limitata ea.. foarte corect, am mai intalnit cazuri

Share this post


Link to post
gazul trece prin injectoare ca nu are cum altfel dar numai ca nu mai trece prin pompa de injectie de unde este limitata ea.. foarte corect, am mai intalnit cazuri

 

Trece prin injectoare doar daca are injectie de gaz, altfel gazul in stare "gazoasa" / :) se amesteca cu aerul in mixerul montat imediat dupa filtrul de aer.

Share this post


Link to post

... nu , atunci cind merge pe gaz , injectoarele se opresc , avind loc "doar" o carburatie pe gaz(sau mai degraba o "injectie monopunct" de gaz) iar ECM-ul e "pacalit" de "centralina" de gaz ca injectoarele merg ok . ;)

Share this post


Link to post

ce spuneti de aceasta masina si daca poate sa imi spuna si mie cineva pe ce site sunt faruri ca acestea

Share this post


Link to post

mai voi care v-ati pus evacuare de inox, spuneti-mi si mie: de unde ati luat-o fac si de espero? ma intereseaza doar prima (saxofonul) ca restul il fac in bacau.

lasati si voi un nr. de tel. de la firma anume.

Share this post


Link to post

evacuarile de inox se fac la pilot tuning borla sunt si in arges si in bucuresti. pentru cielo aveau deja facute, pentru espero cred ca trebuie facute ca la mine pe comanda, dar pretul e cam acelasi. www.pilotauto.ro si tel:021/2556653

Share this post


Link to post

ok, am inteles. si per total te declari multumit, adica la calitatea lucrarii, sa poti sa zici ca-i de la mama ei din fabrica?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...