Jump to content
Sign in to follow this  
tete

Ce Greutate Poate Fi Trasa De Un Matiz ?

Recommended Posts

Ce greutate poate fi trasa de un Matiz ?

Sau ce remorca poate fi atasata unui Matiz ?

Share this post


Link to post

Nici una. Absolut zero. (conform talonului)

Share this post


Link to post

Exact cum a scris si @Zmeul nici macar un gram in conformitate cu talonul, in schimb am cunoscut pe cineva din Craiova care si-a confectionat singur carligul de remorcare si a adus cu Matizul din Germania o rulota ce cantarea 750kg!!!

Share this post


Link to post

Pai asa m-a tractat si pe mine taica-miu toata A1 (dar eram cu Fiatul care are doar 850 de kile).

 

Chiar: daca in talon zice sarcina tractabila zero de ce mai are carlig de remorcare?

Share this post


Link to post

ca sa fi remorcat cumva, fie de fata sau de spate, depinde de situatie, trebuie sa agaye de undeva...

Share this post


Link to post
Chiar: daca in talon zice sarcina tractabila zero de ce mai are carlig de remorcare?

 

Sa o tragi tu, cu spatele?

Sa agate aerul? (sa nu creeze vid!)

Le-a ramas material?

Sa tragi o remorca din aceea de 75-100kg pentru bagaje?

Share this post


Link to post

Eu nu am vazut pana acum carlig de remorcare pt. Matiz, doar pt. Tico asa ca daca aveti vreo poza as vrea sa vad si eu asa ceva!!!

Share this post


Link to post

La bara care o are matizu nici nu ai sa vezi ca ar trebui decupata si ea ca sa prinzi cumva. Ce la Dacie in talon scrie vreo masa remorcabila? Ca la tara sunt in stare traga aia si remorca de tractor cu ele.

Share this post


Link to post
Eu nu am vazut pana acum carlig de remorcare pt. Matiz, doar pt. Tico asa ca daca aveti vreo poza as vrea sa vad si eu asa ceva!!!

Pai e carligutu ala de e in sacosa langa cric care se insurubeaza acolo in spate. Eu la ala ma refeream.

Share this post


Link to post

Ahhh, am crezut ca te referi la carlig de remorcare rulote, remorci etc.

Share this post


Link to post
...Ce la Dacie in talon scrie vreo masa remorcabila? ...

 

 

Scrie. 400 kg fara dispozitiv propriu de franare si maxim 800 kg cu dispozitiv de franare.

Share this post


Link to post

Cred ca cea mai tare faza am trait-o eu. M-a remorcat taica-miu cu Tico de la Piatra Neamt la Iasi (140 km), cu 80 km/ora, fara nici o problema.

 

:o fftopic: Apropo, eram cu Oltcit-ul la care se sparsese carterul motor intr-o bordura cazuta dintr-un camion din fata pe care nu ma mai apucat sa o evit. Cunoscatorii stiu ce inseamna asta (motor gripat, ambielaj praf, ...)

Share this post


Link to post

Alex, ai ceva cu bordurile. Saracu Oltcit.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...