Jump to content
Sign in to follow this  
NFS

Cum facem promovare la Forum?

Recommended Posts

bre, dar asta scrie, nu gluma...si eu tot in pozitia asta l-am gasit :D :-?

post-74-1107886948_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Hi hi, si eu l-am susprins scriind pe la CNEL! Io zic sa-l facem moderator, ca scrie frumos!

 

Vad ca deja e membru! E pe forum si totusi sunt 0 vizitatori. :banana:

google_member.JPG

Share this post


Link to post

pai si care-i shmekeria? ca eu unul nu pricep. cum de apare numele asta.

si am mai vazut unul tot in genul asta ,dar nu mi-l mai aduc aminte.

Share this post


Link to post

Roboţi de indexare. Am mai explicat, foloseşte "căutarea" :spumelagura:

Share this post


Link to post

E robotul de indexare de la Google. Probabil ca l-ai mai vazut pe Ask.Jeeves (sau cam asa ceva). Si au mai fost si altii.

Da' e clar ca de-acum nu mai e doar un vizitator... e un obisnuit de-al casei :) )

Share this post


Link to post

Poate apare si in lista cu cei care vin la intalnirea anuala :

GoogleBot +1 (nu e sigur)

 

:mrgreen:

Share this post


Link to post

E de inteles ca nu prea ne gaseste cu Daewoo Club, dupa cate am vazut(cel putin in prima pagina) forumu nu are metataguri pentru indexare, poate ma insel pentru ca nu am reusit sa dau view source decat la prima pagina, oricum un SEO ar fi binevenit zic eu daca vreti sa gasiti mai usor folosind cuvinte generice.

Share this post


Link to post

Se poate face publicite si prin sprijinul dealerilor.Eu cand mi-am luat masina dealerul nu stia de daewooclub,l-am informat eu si plin de entuziasm a zic ca va informa de acum toti cumparatorii.Mi s-a parut ciudat,cred ca avea capul gol de nu stia de acest forum desi lucra in bransa.

Share this post


Link to post

cine ne cauta ... si cum ne gaseste.

 

Fraze de care au dus la daewooclub.ro:

 

asculta cea mai buna muzica arabeasca

izolator fonic dacia

cielo facut misto

omologare decapotabila

calos chevrolet

rcs digitv.ro

www.masini lovite

dacia 1310 portbagaj furt

stiri radiatii cernobal

am un dci common rail

masini unelte turcesti

filtre hota

policlinici agreate de politie

cum se desfunda cartusul de imprimanta

ce spun posesorii de logan

www.auto.daewoo lovite.ro

fiat albeia

tractorase

se cauta politia romana

materie cristale lichide

motorul otto diesel (se pare ca topicul a avut succes :> )

stegulet

asculta acum cea mai buna muzica arabeasca =))

benzina explodeaza

programe satelit digital romania frecventa

basescu violator romania mare

xxx ro =))

windows system file checker disable

national geografic chanel

forum peugeut

serpentine periculoase

gogule

Share this post


Link to post

Putin Off Topic:

Dragilor, banuiesc ca stiti demult ca sint un fan inrait al acestui Club, al oamenilor cu care impart cele citeva ore pe saptamina, joi de joi, incepind cu 14.04.05, oameni care deja imi lipsesc imediat cum m-am urcat in masina si am plecat catre casa, oameni cu care poti sa discuti civilizat, sa rizi de te spargi, oameni pe care abia ii cunosti, ca dupa 5 minute deja sa te bati pe umar si sa depeni amintiri... Nu mai e cazul sa dau cu underline, pentru ca nu vreau sa cad in sentimentalism desuet...

On Topic:

Acestea fiind zise, demult m-am hotarit sa promovez Forumul cit de mult pot, prieteni, colegi, cunoscuti, agatamente la interesectii ("Eu - ce faceti papuselelor, Ele - hi-hi-hi din Matizul rosu, Eu - vedeti ce scrie pe mine, Ele - da...e...woo..club.ro, a-ha, ce-i asta? Eu - fetele, daca aveti internet, este raspunsul la toate probleme voastre legate de masineta, restul problemelor vi le rezolv eu, he-he, Ele - bine, o sa vedem, Eu - va puuuup! si in gind: pupaaa-v-aaaas...) si, in ultima vreme, tricouri, tricouri fratilor ca sint cele mai la indemina! Il pui pe tine si iesi afara! Concluzie: vrind-nevrind, toata lumea de citeste! Magazin, posta, spalatorie, piata, parc, platit amenzi, mers la amante (amanti), peste tot pe unde sint ochi, un tricou ne scoate in evidenta!

Nu zic ca asta e ce mai buna metoda, mie mi-e la indemina, pe linga autocolantul de pe Matizac!

Rezultatele, le puteti vedea la intilniri, eu unul, cel putin la intilniri, voi purta numai tricouri cu indemnuri la DaewooClub.ro.

Hai ai nostri!

Share this post


Link to post
Eu - vedeti ce scrie pe mine, Ele - da...e...woo..club.ro

Ca-n bancu' cu WANDA =))

Share this post


Link to post

Bunutza ideea cu tricourile. Ar trebui scris pe mineca stinga, ca sa se vada si cind suntem la volan!

 

Totusi, pentru a face nu numai impresie, ci mai ales impresie buna, va rog sa nu va tapetati masinile cu autocolante DWC si pe cit posibil sa pastrati formatul stabilit -> DaewooClub.ro (fara www, cu D si C mari).

Share this post


Link to post
Guest Mecmar

De ce fara www?

Edited by Napoleon

Share this post


Link to post

Se subintelege. Da mai bine.

Share this post


Link to post

Eu am poate una din cele mai agresive metode de promovare, cum vad un daewoo cum ma bag in fatza lui sa citeasca pe spatele meu "daewooclub.ro"

 

 

Cei carora au ajuns aici dupa ce au citit pe-un tico verde in coltul de sus al geamului asa ceva le cer scuze pentru modul brutal in care le-am luat fata.

 

Merci.

Share this post


Link to post

uite un lucru meritoriu pentru acest forum:

 

25 guests, 30 members 0 anonymous member

 

in comparatie cu autoshow, unde:

 

There are currently 49 Guests and 22 Members browsing Autoshow Forum.

 

Faceti diferenta intre momentul cand exista autoshow, si ca are in spate numele revistei.. si cred ca ve-ti fi mandru ca acest forum , starneste atata trafic.

Share this post


Link to post
Eu am poate una din cele mai agresive metode de promovare, cum vad un daewoo cum ma bag in fatza lui sa citeasca pe spatele meu "daewooclub.ro"

Cei carora au ajuns aici dupa ce au citit pe-un tico verde in coltul de sus al geamului asa ceva le cer scuze pentru modul brutal in care le-am luat fata.

 

Merci.

Mda, si mie mi-a facut unul de pe vwforum o "promovare" de l-am injurat juma de ora! :spumelagura:

Share this post


Link to post

ma uitam putin pe statisticile forumului (sper ca e k) si am vazut ceva interesant.

 

 

Incepand cu luna iulie, cand forumul avea 2.562 vizitatori unici, 8.695 de vizite, 273.564 de pagini vizualizate, 669.692 hituri si 6.47 GB trafic s-a ajuns in august la 5780 de vizitatori unici, 24084 de vizite,668.422 pagini vizitate, 1.922.138 de hituri si 17.67 GB trafic, cu un varf in septembrie , cu un varf in septembrie dar doar la vizitatori unici, unde sunt 6838, vizitele ramand relativ constante:24541, scazand numarul paginilor vizualizate la 495015, si scazand la hituri 1876479, crescand putin si traficul:18.63 GB

 

Datele le gasiti aici, mi se par foarte interesante, is curios (daca nu cer prea mult) sa vad daca se coroboreaza cu numarul de noi inscrisi din iulie pana acum (daca e vreun admin generos.. eventual prim pm).

Share this post


Link to post

Adica ? :scarpin: Statisticie pe iulie sunt oricum incomplete, e acoperita doar o parte din luna.

 

De la 1 iulie pana azi:

  • July 2005 - 139
  • August 2005 - 180
  • September 2005 - 139
  • October 2005 - 46

Total 504.

Share this post


Link to post

nu stiam lucrul asta credeam ca e pe toata luna :redface: Oricum, din punct de vedere al forumului (daca cifrele ce le-ai dat vaxxi sunt numarul de noi inscrisi) e superbine , 504 noi inscrisi e ceva (practic e o crestere de peste 40% a numarului de useri).

Share this post


Link to post

In primul rand, rog un moderator sa mute acest post unde ii e locul (probleme forum)./

 

Am descoperit o chestie tare: topic la care s-a raspuns dar nu a fost vizualizat de nimeni...

1.JPG

Share this post


Link to post

e din cauza ca actualizarea vizualizarilor se face odata la 6 ore, cel putin vaxxi asa zicea

Share this post


Link to post

Asa ..haideti sa va arat eu un stil de a promova site-ul printr-un joc care deja are 52.000 de jucatori ..iar age-ul a inceput doar de 3 zile. Rugamintea mea e sa mai dati un vot (fiecare vot reprezinta un om in plus la armata... armata care are peste 800 de oameni deja (adika 800 de voate :) ).

Deci se da un link http://www.kingsofchaos.com/recruit.php?uniqid=tj8y78f3 ..va apararea o imagine ca in pic. 1 ... tot ce trebuie sa faceti e sa tastati patratelul cu cifra care apare scrisa in chenar. Dupa ce ati apasat va apare o alta imagine ca-n pic 2. Asta e tot. Votul se poate acorda 1 pe zi de pe aceeasi adresa de IP

 

NOTA : Tot ce vreau e ca numele daewooclub-ro e sa fie vazut de cat mai multa lumea si asta implica un nr mare de voate. Daca se considera reclama rog sa se stearga postul.

post-1757-1129042020_thumb.jpg

post-1757-1129042143_thumb.jpg

Edited by Lucian79

Share this post


Link to post

Ne apropiem de 100k posturi... :banana: :dizzy: :drinkers:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...