Jump to content
Sign in to follow this  
hitman

Despre telefoane mobile

Recommended Posts

Pai cea de digi nu stiu daca merge direct in telefon. Incearca si cu una de la vodafone si daca merge, ai destule optiuni la cartela.

Share this post


Link to post

Daca e decodat telefonul , de ce nu ar merge? E tot o cartela :-? ?

Share this post


Link to post

Nu strici nimic, setarile de APN sunt exclusiv pe telefon.

Share this post


Link to post

Sa inteleg ca daca scot cartela din stick si o pun in locul celei de memorie suplimentara al telefonului am sanse sa mearga? Atit telefonul cit si internetul sint in reteaua T-Mobile.

Ajutor, ajutor ...!!! :mrgreen:

Edited by Viktor

Share this post


Link to post

Domnul Zmeu, eu nu citesc coduri, domnule. :D Mai descifrat asa, sa inteleaga si unul ca mine.

Share this post


Link to post

Daca scoti cardul din stick, ar fi bine sa il pui in locul celui de T-Mobile.

Share this post


Link to post

Aha. Astfel nu voi putea folosi telefonul, ceia ce nu-i bine pentru mine.

Share this post


Link to post

Cu destul de multa hotarare si forta incape si in locul cardului de memorie.

Share this post


Link to post

Il voi bijuteri sa vad de merge, pe moment n-am curaj sa-i scot acumulatorul (care merge fara incetare mai bine de patru ani) ca nu-i stiu codul cartelei. :) ) Intii sal caut.

Share this post


Link to post

De cind am cumparat telefonul nu l-am inchis niciodata (nu-mi permite serviciu) dar am codul pin, undeva prin mormanul de acte. Sigur il am.

 

 

Asta-i ragalia mea. Nu doarme de cind il am, am primit trei ani garantie, momentan bateria ma tine cam trei - patru zile, in jur de 2-3 ore pe zi il folosesc.

Edited by Viktor

Share this post


Link to post

..dar am codul pin, undeva prin mormanul de acte. Sigur il am.

 

**** asta o fi?? :mrgreen:

Share this post


Link to post

Uite ce zic baietanii astia : http://yoncy.ro/2011...elefon-android/

Inca nu am incercat de teama sa nu fac belea la cartela, sa nu cumva sa nu-mi mai mearga in stick.

 

Raresh20, nu-ti aduci aminte de numele optiunii tale pe orange?

 

Are dreptate Vaxxi, orice setari faci pe telefon nu ar trebui sa afecteze cartela Digi.

 

La orange am optiune din orange young, nu are un nume ci doar scrie minutele si mesajele si "cica" 150 de MB de net.Chiar ieri mi-am activat-o din nou. Dar sunand la 332, primesc mesaj ca am 1819 MB ramasi.Plus ca netul continua sa mearga si dupa ce expira optiunea, indiferent daca ai credit sau nu .O fi bug, no fi bug...dar asa e de cativa ani.

 

 

Share this post


Link to post

@raresh20 ... Nu omiti sa pui vreo virgula pe undeva? :) sau un . ? :D si ai poate ceva reportat de luna trecuta. Ca org te lasa cu report de la o luna la alta, dar nu mai mult de 2 luni. :)

Share this post


Link to post

2 luni zici ca s-a reportat ?Eh, m-ai prins, am mintit greenguy.gif.

post-12023-0-12038500-1323813950_thumb.jpg

 

 

Cu 1 MB. Am scris si mai sus, ca pe cartela merge internetul de vreo 2-3 ani, indiferent daca ai credit sau optiuni activate, cam de cand au aparut optiunile cu minute si mesaje "fara numar"

 

Repet, doar de o zi am aflat de faza cu verificarea traficului, deci nu stiu cati mb au fost inainte...monitorizez in continuare :D

Edited by raresh20

Share this post


Link to post

Salutare. Am si eu nevoie de niste sfaturi, sunt foarte indecis si nu stiu cum sa ma decid. Poate unii dintre voi ati avut sau aveti unul din telefoane

si stiti mai multe despre ele. Am un buget de aprox 1300 RON, si doresc sa cumpar un telefon mobil care tin neaparat sa aiba urmatoarele

- display cu rezolutie 480x800 sau mai mare

- minim 512RAM

- camera foto cu blit

- sistem de operare android

- gps

 

Din ce am cautat eu pana acum am gasit urmatoarele...

- LG Optimus 2x

- LG Optimus 3D ( mi se pare prea mare... )

- Samsung i8150

- Sony Xperia U

- HTC One V

- Sony Xperia Ray

 

Daca aveti o alta idee mai buna pentru un telefon, sau despre astea pareri ceva sunt ff bine venite. Eu pana acum m-am oprit la Optimus 2x...

Edited by TBird

Share this post


Link to post

Eu iti recomand sa NU cumperi LG, am avut multe experiente neplacut cu ele, si eu si cunostinte.

 

Daca poti creste un pic bugetul, incearca sa te orientezi catre un Galaxy S2, vad ca incepe de la 1540 lei: http://www.price.ro/index.php?action=product_prices&prod_id=403206&asc=1

Tegra2 nu e foarte stralucit, iar cei 512MB de ram in plus te vor ajuta enorm (nu neaparat acum, dar in viitorul apropiat sigur or sa prinda bine).

Share this post


Link to post

Daca tot ai amintit LG O 3D, te poti uita si la HTC EVO 3D, care se incadra in bugetul tau, doar ca acuma nu prea mai e disponibil.

Share this post


Link to post

HTC ONE V -all the way. E un telefon de ultima generatie (desi economic), cu Android 4.0, cu Sense, super camera foto etc. Nu as lua altceva din lista ta.

Share this post


Link to post

Salutare. Am si eu nevoie de niste sfaturi, sunt foarte indecis si nu stiu cum sa ma decid. Poate unii dintre voi ati avut sau aveti unul din telefoane

si stiti mai multe despre ele. Am un buget de aprox 1300 RON, si doresc sa cumpar un telefon mobil care tin neaparat sa aiba urmatoarele

- display cu rezolutie 480x800 sau mai mare

- minim 512RAM

- camera foto cu blit

- sistem de operare android

- gps

 

Din ce am cautat eu pana acum am gasit urmatoarele...

- LG Optimus 2x

- LG Optimus 3D ( mi se pare prea mare... )

- Samsung i8150

- Sony Xperia U

- HTC One V

- Sony Xperia Ray

 

Daca aveti o alta idee mai buna pentru un telefon, sau despre astea pareri ceva sunt ff bine venite. Eu pana acum m-am oprit la Optimus 2x...

daca te intereseaza xperia ray, am io unul sigilat disponibil... avantajul la el este ca deja exista pe sonymobile apgreidul la android 4 http://www.sonymobile.com/global-en/software/phones/xperia-ray/ ... io il am pe telefonul meu si pe al sotiei instaklat deja deja si mai am si igo pe el... merge ok dar prefer garminul masinii...

Share this post


Link to post

Multumesc de sfaturi... Samsung Galaxy S2 am eu, intradevar jos palaria pentru el, dar e cam scump acum si depaseste bugetul. Telefonul vreau sa il cumpar pentru viitoarea sotie. Am gasit la discount-gsm HTC Desire HD la un pret ff avantajos. A mai cumparat cineva de aici stiti ceva de site-ul asta ? La Ray nu prea imi place ca este prea ingust... hmmm

Zmeu ce sa zic despre HTC acum cateva zile eram hotarat sa cumpar Desire, dar am gasit pe net ca majoritatea au probleme la placa de baza mai exact se dezlipeste procesorul :)

Edited by TBird

Share this post


Link to post

Desire HD e OK ca specificatii (chiar daca procesorul e single-core, macar are 768MB RAM), arata bine, dar e GREU (eu l-am tinut in mana, il are un coleg).

Despre fiabilitate nu stiu nimic.

 

Da-i ei S2-ul si ia-ti S3 sau OneX :)

Share this post


Link to post

Offtopic: ALice, ce iti vei lua? S3 sau OX? :->

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...