Jump to content
Sign in to follow this  
hitman

Despre telefoane mobile

Recommended Posts

Aha, am inteles, omu cica n-ar vrea sa dea decat 2 mil, si ala de 1gb se duce la 3 cu tot cu transport :D

Share this post


Link to post

daca tot ai intrebat... nu-mi place deloc. e un telefon idiot, cu o logica tampita a meniurilor, cu cinspemii de botoane inutile si nefiabile si ale carui poze sunt nasoale... asta ca ai intrebat...

Share this post


Link to post

Telefonul SPV C500 este muuuult mai dejtept decat multe altele, logica meniurilor este destul de buna, cel putin de bun simt, pozele sunt intr-adevar slabute spre proaste.

Partea buna e ca este mult mai customizabil si mai finut decat concurentii de pe Symbian, iar evolutia sa directa C600 este de-a dreptul senzational. Are o functionare mai rapida, ecran 320x240, taste mai usor de folosit. Singurele 2 neajunsuri din punctul meu de vedere sunt lipsa flashului si sistemul de operare WM5 care este pe alocuri incompatibil cu aplicatiile vechi.

Share this post


Link to post
Are cineva Sony Ericsson k750i? Sinteti multumit de el?

 

Eu am si sunt destul de multumit de el.

Share this post


Link to post

Mi-am luat si eu acum o saptamana un Nokia 1101 la fidelizare (200 de mii, puteam sa-l iau si moka da n-aveam suficiente puncte), ca 3310-le meu tocmai implinise 4 ani de utilizare zilnica (il aveam din liceu) si am zis sa nu pierd oferta la cat costa.

Ce nu-mi place la el e ca la initializarea apelului parca palpaie putin lumina la afisaj, exact in ritmul pacaniturilor de bruiaj ale telefoanelor, apoi, dupa realizarea apelului nu mai palpaie. In prima faza am crezut ca e bateria de vina, dar aseara cand l-am pus a doua oara la incarcat, am vazut ca face la fel (cu incarcatorul cuplat), deci exclud bateria din cauza.

Bateria mi se pare totusi foarte buna, a tinut 7 zile la prima formatare (folosit intensiv, inclusiv apel cu hands-free+lanterna aprinsa vreo 20 de minute, ca era bezna). Sa ma duc la garantie cu el sau sa nu-mi bat capul? Ca in rest nu ma deranjeaza nimic la el si la 2 milioane la liber...

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Am un Nokia 6230i si se pare ca au un bug soft. Daca se foloseste facilitatea "Loudspeaker" (adica pui pe speaker sa vorbesti) telefonul suna doar "Ascending" indiferent ce profil folosesti sau ce pui la settings. Se remediaza cu inchis / redeschis telefonul. Am mai observat ca mai apare la comutarea intre diverse "Profile". Mai avem unul in familie si face la fel. Mai stiu inca 2 oameni cu asa ceva si fac la fel. Intentionez sa ma duc la garantie dar ma intreb daca imi opresc astia telefonul vreo zi doua...e nasol. Ar mai fi nasol daca se baga la soft si bulesc altceva. Ati fost careva la service Nokia si ati rezolvat bine/pe loc problemele (in special soft)? thx

Share this post


Link to post

Mi-am luat si eu un 6600 de la un prieten cu 100 de euro. Ce parere aveti de modelul asta, sunt bune, se merita?

Share this post


Link to post

Cu ultimul update de firmware, si la banii astia, da. Dar e o generatie depasita.

Share this post


Link to post
Mi-am luat si eu un 6600 de la un prieten cu 100 de euro. Ce parere aveti de modelul asta, sunt bune, se merita?

Merita. E unul dintre cele mai fiabile modele de la Nokia. Felicitari pentru achizitie si sa-l stapanesti sanatos. Nu te va dezamagi...

Share this post


Link to post

Mersi mult! :) >- Deocamdata imi place telefonul, are multe functii faine. Singurul inconvenient este bateria, care tine cam 2 zile..2 zile si jumate.. am inteles ca asa tin toate.

Share this post


Link to post

Asa tin mai toate smartphone-urile :)

Share this post


Link to post

Error, Domnu' Admin :D . Mai era o discutie pe aici, cred ca cu vreo 2-3 pagini mai inainte, in care spuneam ca al meu 6680 tine 4 zile, sau 3 1/2 cu ascultat mp3...Stiu, suna socant pentru un tf Nokia :mrgreen:

 

Am avut 6600 telefon de serviciu la ###### si vorbeam aprox 2-3 ore pe zi, si tinea 2 zile, intr-adevar

Share this post


Link to post

Nu stiu ce prototip de 6680 ai avut matale, dar mai stiu alte 3 telefoane care tin la fel (ma rog, intr-adevar duce 3-4 zile daca nu e utilizat intens, dar eu vorbesc de un telefon folosit, nu unul care sta degeaba; recunosc, depinde de user si de user).

Share this post


Link to post

E posibil ca 6680-ul lui sebian sa tina 4 zile, nu neg. Cert este insa, vaxxi are dreptate, ca majoritatea smartphone-urilor (series 6-symbian) rezista cam 2 zile la un regim de folosire mediu. 6600 atata tine, intr-adevar. Daca il folosesti intens e posibil sa tina si mai putin de atat. Repet, insa, 6600 e un telefon excelent. Pretul unui astfel de telefon second-hand este cam 5 milioane. Daca l-ai luat cu 100 euro ai facut o afacere buna. Face, oricum, si 5 milioane... :thumbl:

Share this post


Link to post

Eu inca ma mai gandesc la Motorola V3 sau V3x.

Ceva pareri noi despre aceste telefoane, si daca stiti cumva la ce pret gasesc V3x-ul?

Share this post


Link to post

Am de 2 zile un SE Z520i si vrea sa pun ceva mp3uri pe el. Ce caracteristici trebuie sa aiba?

1. Mono sau stereo?

2. Cati kbps?

3. Cati kHz?

Share this post


Link to post

Baga ce ai, vezi dupa aceea cum se aude. La cum reda difuzorul telefonului mare diferenta nu e. Doar in casti o poti sesiza, daca playerul are egalizator.

Share this post


Link to post
6310i este incontestabil cel mai reusit telefon pana la momentul actual. Toate acestea noi ofera un milion de feature-uri in plus dar nici unul nu-si face treaba la fel de bine ca un 6310i care are absolut tot ceea ce este esential pentru un telefon. Il recomand cu caldura.

Mai unu din asta am de cand au aparut ( iulie 2002).

Excelent telefon , tinea acumulatorul 11 zile iar acum dupa 3 1/2 ani 7 zile !

Sunt super multumit , a vazut nisipuri ( l-am scapat de cateva ori in nisip in desert), odata de la 2 m pe ciment si in afara de o zgarietura mica ...nimic..!L-am dus la curatat in toamna si acum merge excelent din nou .Nu il dau ( arunc) decat cand o pica de tot!

Share this post


Link to post
Nu il dau ( arunc) decat cand o pica de tot!

Nu degeaba se spune ca a fost cel mai reusit telef NOKIA...

:drinkers:

Share this post


Link to post

Evident dupa "bunicul" sau 5110 :)

Share this post


Link to post
Evident dupa "bunicul" sau 5110 :)

Dar dar sunt alta clasa...(limo si > :) mini)

:drinkers:

Share this post


Link to post

Am un 6680. Mi-am luat card de 1GB, Transcend. Cum fac sa scap definitv de cardul original? Ideea este ca 80% din ce am instalat pana acum e pe cardul asta si nu vreau sa o iau de la capat. Backup si apoi restore merge?

Share this post


Link to post

Norton Ghost for Mobiles... si dup-aia arunci telefonul si iti iei unul adevarat...

 

Ce ti-e domne si cu nochiile astea...

Share this post


Link to post

Unul adevarat fiind... ? =))

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...