Jump to content
Sign in to follow this  
VIPER

Yahoo! Messenger 7 Final

Recommended Posts

Calea de pe Softpedia corecta este: http://www.softpedia.com//progDownload/Yah...nload-4411.html

Nu merge primul link

E bine ca e final, caci versiuni beta eu nu experimentez. Si asa imi merg unele aplicatii de parca ar fi beta, dar asta e alta poveste.

Let's test it !

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Multzam de reparare. Merge brici, am testat atat in RO cat si afara.

Share this post


Link to post

Ce nu-mi place ca nu poti da sageata sus sa repeti ce ai mai scris.Una din cauzele care m-au facut sa dezinstalez beta.Multi amici au inca versiunea veche si nu pot face schimb de fisiere cu ei si nici voice.Urmeaza imbunatatirile...

Share this post


Link to post

In loc de sageata sus se da ALT + sageata sus. Scrie in meniul ferestrei de conversatie.

Share this post


Link to post

am testat...se aude super pe call...am vb in america, germania, olanda si cu vecinu' de la 2 :D ..diferenta mare fata de anterioara versiune

Share this post


Link to post

dragutz noul messenger m-am jucat si eu cu el un pic...

calitatea sunetului este buna , in plus fata de beta nu se mai blocheaza...are mai multe emoticoane si smiley-uri :P

Share this post


Link to post

Calitatea sunetului pe audio este cu mult mai buna intr-adevar, in schimb pe versiunea 6 nici nu mai merge audio :)

De asta am si instalat noua versiune, dar am avut o surpriza placuta!

Share this post


Link to post

Intrucat calculatorul meu nu se impaca cu messenger-ul la partea de voice, adica imi da eroare la ypager si se inchide am renuntat la el si m-am intors la vechea versiune. Nasol e ca de vreo 2 zile la incarcare ma tot foote la cap ca a aparut noua versiune, iar eu nu vreau sa mi-o instalez, n-am nevoie sa-mi incarc procul degeaba. Stie cineva de unde dezactivez alerta asta? Ca eu nu m-am prins. :scarpin:

Share this post


Link to post
In loc de sageata sus se da ALT + sageata sus. Scrie in meniul ferestrei de conversatie.

Scrie, dar la mine cel putin, nu functioneaza "facilitatea" asta!

Share this post


Link to post

Merge perfect, zau... Incearca sa scrii mai multe randuri, trimite-le si apoi vezi ALT + ↑

Share this post


Link to post

pentru ca mi-e lene sa instalez noul mess, ce e chestia aia cu 360 (de grade parca)? din mess?

Share this post


Link to post

Un soi de retea de prieteni online ...

Share this post


Link to post

si cu ce e diferita de lista de prieteni din messengerul obisnuit si ce iti ofera in plus? sau e doar inca o chestie publicitara?

Share this post


Link to post
Incearca sa scrii mai multe randuri...

Cam cite, asa... ?!? :scarpin: Ca am incercat... si nimic!

O fi de la faptul ca l-am instalat peste cel vechi?!? :rolleyes:

Share this post


Link to post

Merge cu alt in 7.0.0.437 si merge cu amindoua

Share this post


Link to post

Am o mare problema : cred ca cineva mi-a furat parola contului de yahoo si nu ma mai pot loga, iar pe langa asta nici nu mai retin datele personale pe care le-am dat la infiintare. Daca e cineva care ma poate ajuta, i-as fi recunoscator. Eventual astept PM.

Share this post


Link to post

Cand ai verificat ultima oara mail-ul de pe yahoo (nu cand te-ai logat pe mess)?

Eu asa am patit, am folosit mess-ul, dar mail-ul nu l-am deschis. Si am pierdut contul.

Share this post


Link to post

Mai nou la serviciu folosesc numai meebo acum ma pot loga pe mai multe conturi simultan, are conferinta este numai bun. No more sniffing from my boss > :)

Do you meebo? :D

Share this post


Link to post

Mailul l-am verificat sambata sau duminica trecuta, iar pe mess tot cam atunci am intrat. Iar marti cand am vrut sa ma loghez - pauza, cica invalid username or password. Initial am crezut ca am o problema cu conexiunea la yahoo, dar nevasta-mea a intrat in contul ei fara probleme. Plus ca de-atunci tot verific si la fel se intampla.

 

Poate sa ma ajute cineva?

Share this post


Link to post

Asaaa, si a aparut si versiunea 7.5, imi apare banneru cu 'instaleaza-l, e mezzzzz', am dat eu click, l-am instalat, cica are si facilitati de telefonie, sms (o laie, tot trebuie platit), instalez eu acolo, imi apar iar sectiunile alea cretine de search si muzica de pe shoutcast, blabla, ma duc eu, la show/hide, le dezactivez, dar am mai ramas cu ceva, si anume un banner la partea lui inferioara, care nu stiu de unde se poate dezactiva.

Are cineva idee?

Pun si o captura, ma refer la banner-ul ala de jos (visiniu). Imi mananca din nr maxim de useri ce pot fi afisati si mie nu-mi place sa tin facilitati inutile.

post-79-1151681357_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Mda, nici eu nu am scapat de el... Dar merge mai bine ca cel anterior.

Share this post


Link to post

Cica ar merge cu asta sau aici (inca nu am incercat, dar mi se pare o magarie asta cu bannerul, motiv pentru care recomand tuturor SKYPE: http://www.skype.com, free, fara bannere, merge si text si voce, are smileyuri, e multiplatforma, etc.

Share this post


Link to post

Lasa ca pe tine te enerveaza ca nu merge Yahoo cum trebuie pe Mac. Destabilizatorule! :mrgreen:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...