Jump to content
Sign in to follow this  
Sharpe

Bord Cu Led-uri

Recommended Posts

Am vorbit cu un tip care mi-a spus ca imi poate face bordul (ceasurile albastre si acele rosii) dar trebuie sa-i cumpar 32 leduri albastre, 8 leduri rosii de dimensiunea celor care sunt in brichetele cu leduri , si 8 leduri rosii cele mai mici pe care le gasesc.

Share this post


Link to post

Nu poti face lumina alba fara alte modificari doar schimband sursele de lumina respectiv becurile.

Share this post


Link to post

Orice mesaj care face referire la cereri sau comenzi si raspunsuri la acestea in legatura cu led-urile vor fi sterse si sanctionate.

Pentru aceste aspecte exista mesageria si anunturile la bursa.

Share this post


Link to post

potzi sa imi zici si mie de unde as putea sa mai gasesc leduri kat costa si kam kate trebuie pe un cielo :D

Nu mai folosi limbaj irc. Foloseste majuscula la inceput de fraza/propozitie.

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Solicit si eu un ajutor: as dori sa-mi fac doar ACELE de la bord (turometrul si vitezometrul) in culoare rosie. Ma ajuti, Soran? Restul becurilor poa' sa ramana verzi, dar macar acele le-as vrea rosii (prea plictisitoare asa). As vrea sa nu deranjez alte chestii pe acolo, sa nu-mi sara maimutele din service in gat daca as zgaria cozorocul, alte chestii pe acolo. Soran, inca o data intreb: te rog, ma poti ajuta cu niste sfaturi?

Share this post


Link to post

Lucian, nu pierzi garantia daca desfaci bordul?? :-?

Share this post


Link to post

Eh, pot spune ca asa mi-a venit masina... Stiu, e cumva riscant, insa nu schimb decat 2-4 leduri cu aceleasi caracteristici precum cele originale. Nimic altceva. In service, daca "impingi" ceva, nu are nimeni treaba cu tine. Iar de aprins lumini- poate nu le-or aprinde sa se vada rosu la ace.

Share this post


Link to post

Sunt fan declarat al indicatoarelor cu lumina alba pe fond negru (contrast clasic) si cu mici "detalii" cu LED-uri rosii. Dupa ce achizitionez masina, o sa apelez cu incredere :) . Imi plac oricum toate bordurile care le-am vazut aici :P , dar favoritul tot ala ramane.

Share this post


Link to post
Da cu limbile de la ceasuri ce ai facut? Sa nu-mi spui ca ai avut nevoie de tic-tac :P Oricum sunt dragutze da nush cum vezi tu viteza pe timp de noapte, cel putin asa se vede in poza

Se vede bine si noaptea,dar viteaza se mai si simte,in functie de turatia motorului.O sa revin cu o poza mai clara.

DRUMURI BUNE!

Share this post


Link to post

referitor la schimbarea culori ceasului, nu se poate face nimic lumina aceia este data de sistemul de afisare (se cheama tub nixi), doar la masinile care au afiseaj cu lcd se poate schimba culoarea.

 

am sa postez poze cu bordul meu de cielo cu led-uri si al uni prieten de pe matiz care vrea sa-l modific sa poata schimba culoriile si intensitatea luminoasa

Share this post


Link to post

A schimat cineva lumina bordului si la leganza? As dori sa vad un bord cu lumini asemanatoare passatului...albastra si rosu, dar sa fie pe leganza nu pe cielo sau espero.

Share this post


Link to post

Daca a facut cineva si i a iesit cat de cat rugam sa sharuiasca informatia si pt restul populatiei amatoare de bord cu led uri.

Multumesc

Share this post


Link to post

am schimbat user-ul din organizatie in nbac.am promis ca revin cu ceva poze, am reusit sa fac placa din spate la un matiz al unui amic, nu este terminata inca.am sa pun si cu bord-ul si cu o stati facuta de mine.

post-7212-1175723451_thumb.jpg

post-7212-1175723469_thumb.jpg

Share this post


Link to post

CEVA POZE TE RUGAM

Share this post


Link to post

Tu nu vezi ca are contul inchis, cum sa-ti puna poze ?

Share this post


Link to post

am revenit cu o poza cu ceasurile de la matiz.nu sunt terminate inca mai am acele, amicul meu nu stie ce culoare sa le faca

post-2778-1176495175_thumb.jpg

Share this post


Link to post

gata, am bord albastru, cu limbi rosii. :banana:

 

nu se vede f bine pt. ca aparatul e aiurea, o sa revin cu o poza mai buna, si cu una de la AC.

 

nu stiu daca pot sa zic cu ce fel de leduri si de unde.

 

mie mi-a luat muuuuult, in multe etape, dar am reusit.

o sa mai fac la 2 amici si o sa va zic cat dureaza.

pretul ledurlor este de ~75 ron

 

nu mai fac la nimeni !

 

Home made...

post-7401-1176920228_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Din ce se vede in aceasta poza , ar fi cateva zone unde intensitatea luminii este mai slaba,nu?

Edited by sorinrec

Share this post


Link to post

Adevarat, dar totul e vizibil, eu m-am luat dupa ce am vazut aici si dupa un VW.

Am mai facut un bord, dureaza ~5 h cu tot cu plafoniera.

Share this post


Link to post

unde as putea gasi leduri rosii de 1-1.5 mm?

Share this post


Link to post

Dupa multi nervi tociti... si nenumarate randuri de scos ceasurile din bord... am ajuns la acest rezultat

http://i44.photobucket.com/albums/f15/MaTz...aI/DSC01610.jpg

http://i44.photobucket.com/albums/f15/MaTz...DSC016111-1.jpg

 

Nu mi-a placut...am vrut altceva... am cumparat smd-uri...si am ajuns la rezultatul asta

http://i44.photobucket.com/albums/f15/MaTz...I/DSC016111.jpg

 

Acum... va pot spune urmatorul lucru... m-am chinuit ceva... dar... am reusit... :D ma bucur ca am putut... dar... tot nu sunt multumit... vreau sa mai imbunatatesc...

Edited by MaTzA

Share this post


Link to post

Nu arata chiar rau. Daca eram in locul tau imi faceam pana la...280 km/h :rolleyes: poate cand mai imbunatatesti... :twisted:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...