Jump to content
Sign in to follow this  
Mad MAX

Montaj Cotiera + Consola De Espero Pe Cielo

Recommended Posts

Am vazut in Craiova la un tip pe un cielo cotiera si consola aia din plastic care e intre scaune pana la schimbator de Espero. Deci se poate monta. Arata super tare. Mai are cineva asa ceva sau stie cineva detalii? De unde pot cumpara asa ceva (in afara de magazin unde m-au indoit cu un scor ...), de la un sh, ceva ...? Astept opiniile voastre.

mersi mult.

Share this post


Link to post

Nu are nimeni montat asa ceva? Stie cineva de unde pot cumpara o astfel de cotiera in afara de magazin ( unde costa 1.7 mil si se aduce numai la comanda)???

Share this post


Link to post

si pe mine ma intereseaza sa-mi pun cotiera...am condus un E-klasse si m-am indragostit de masina aia, stateai mai bine ca in fotoliu de acasa. dar cum bani de asa masina nu am...solutia ramane cotiera pe cielo :D am fost prin Vitan si am gasit numa tampenii care nu se potrivesc deloc si arata ca > :) daca gasesti ceva Mad MAX sa ne tii si pe noi la curent pt ca sunt convins ca sunt multi care vor sa-si puna. Alea scumpe de care zici tu ies din discutie si la mine :P

  • Like 1

Share this post


Link to post

pai eu am vazut pe 3 masini pana acum montata cotiera de espero si pot sa spun ca vin super fain. Pretul ala era pt una noua. La Sh poti gasi mult mai ieftin. Poate stie cineva vreun centru de dezmembrari Daewoo ca poate gasim acolo.

Share this post


Link to post

La Espero cotiera este practic inutilizabila ca si cotiera, fiind situata prea in spate si prea jos. Este insa un foarte util spatiu de depozitare si un loc ideal pt. amplasarea scrumierei spate. Plus ca si arata destul de bine. Sper ca la Cielo sa se poata monta intr-o pozitie mai convenabila.

Share this post


Link to post

Depinde de sofer. Mie imi vine la fix, insa prefer sa stau invers (cu cotul stang pe manerul usii si dreapta pe volan / schimbator).

Share this post


Link to post

Probabil ca porti XXXL. :) Insa pt. un sofer de statura medie nu e practica. Probabil ca masina a fost facuta mai mult pt. export, tinand cont ca galbejitii au o inaltime medie si mai mica decat noi.

Share this post


Link to post

Ntz. L sau XL, la ~1.85 metri inaltime. Ce e drept, stau cu scaunul dat destul de mult in spate si cu spatarul destul de mult inclinat.

Share this post


Link to post

mda... La cielo vine ok. Oricum fata de plasticul ala care e la cielo in locul ala e mai ok cotiera aia de la espero. Nu stiu cum e la espero ca nu m-am cuibarit in scaunul de espero sa vad cum e treaba. Eu totusi caut sa cumpar una. :P Nu aveti idee de unde sa iau?

Share this post


Link to post

Se poate pune cotiera de Espero la Cielo Exe unde butoanele pentru deschiderea/inchiderea geamurilor sunt plasate intre scaune?

Share this post


Link to post

la exe nu stiu daca merge. la GLE am vazut pe 3 masini pana acum.

Share this post


Link to post

salut , Mad Max poti pune te rog niste poze ceva sa vad si eu cum arata cotiera + consola de espero puse pe cielo :heavydrinker:

Share this post


Link to post

scuze de intarziere ... Intre timp am facut rost de cotiera si am facut si poza.

Sper sa va placa. Numa bine.

Edited by Mad MAX
  • Like 1

Share this post


Link to post

Nu e cam mica cotiera aia? :-/ Mie asa mi se pare. A mea e ceva mai alungita. Poate fac si eu niste poze azi sa pun!

Share this post


Link to post

Eu cred ca e perfecta avand in vedere spatiul redus dintre scaune.Cu ceva mai mare nu stiu cum ar arata...sa o vedem pe a ta si atunci tragem concluzia.

Share this post


Link to post

@mikken: stiu cum vine cotiera aia de targ acolo. am si eu vreo 2,dar nu dau bine deloc pe cielo. Trebuie sa te chinui sa schimbi vitezele ( sa nu mai vorbesc de frana de mana ) si e cam sus. A mea se integreza perfect acolo si nu e mica deloc (poate daca stai cu scaunu la maxim in fata ca mama .

 

scuze daca am gresit ceva la ortografie , dar am ceva probleme cu vederea in momentul asta ...

 

@Crista_Silviu; o sa iti raspund la PM mai incolo ca nu mai pot de ochi acum.

 

bye

Share this post


Link to post

In sfarsit am reusit si eu sa fac o poza cu cotiera...scuze pt intarziere. Acum ca le vad pe amandoua in fata...tind sa cred si eu ca a lui MadMAX arata mai bine :-S Oricum...la cat am dat pe ea, eu sunt foarte multumit si de asta din Vitan :) nu mi se pare inalta, oricum se poate regla inaltimea si nici nu ma deranjeaza la frana de mana pe care oricum nu prea o folosesc.

post-1486-1138806221_thumb.jpg

Share this post


Link to post

salut

e mai tare a lui mad max

dar ce ati spune de un scaun cu tot cu cotiera de la un C classe de la merzt ??

Share this post


Link to post

mad max . De unde ai luat cotiera de espero si cat ai dat peea?

Care e sistemul de prindere?

Share this post


Link to post
salut

e mai tare a lui mad max

dar ce ati spune de un scaun cu tot cu cotiera de la un C classe de la merzt ??

Ca sa arate bine masina ar trebui sa pui doua scaune cel putin si nu cred ca pretul lor e acceptabil, una la mana, doi la mana, scaunele de mertz sunt mai late asa ca risti sa transformi scaunele din fata in bancheta...eu cred ca nu se merita, asa ca raman cu gandul la cotiera de espero...si nici nu fac din daewoo mercedes. Parerea mea. :drinkers:

Share this post


Link to post

MadMax: Esti tare omule. Imi place foarte mult cotiera.

 

Am vb si eu la un magazin cu piese daewoo pentru una, poate gasesc baietii ceva SH :banana:

Share this post


Link to post

Si-a montat cineva cotiera pe modelul de Cielo cu butoanele de comanda geamuri intre banchete?

Share this post


Link to post

Eu am vazut montata la un prieten! Vine super bine pt ca acele butoane se pot muta foarte usor!

Share this post


Link to post

Unde a mutat butoanele? Daca poti sa-mi dai amanunte.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...