Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Kitsch-URI

Recommended Posts

Exceptand inscriptiile, loganul ala e tunat cu accesorii de uzina... Pe mine ma distreaza rau loganurile tunate, cu spoilere, fuste, praguri, eleroane etc si care fie au jante de tabla cu capace, fie au bare pe acoperis pentru portbagaj, fie sunt taxi, fie sunt toate la un loc si dci pe deasupra =))

Share this post


Link to post

Deci barele alea de pe cupola fac toti banii, sunt precum bomboana de pe coliva. Adica ti-ai tras kit(sch) sport si cari ladoiul deasupra. =))

Share this post


Link to post

Pai si ce opelul e mai prejos ?

Adica face curbele cu 180 km/h rtagand remorca :P

Si evident are antena rechinoasa alaturi de antena telescopica ( se vede vag in dreapta fata ) .

 

Un astfel de montaj scarbos l-am vazut pe un A6 cu o antena de rechin dar ARGINTIE sclipisioasa.

Pacat de masina .

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

Ai dreptate, dar la opel nu m-am uitat atent (mere naspa netul) si n-am vazut carligul. Oricum poate sa faca lejer planorism cu ce aripa are in spate.

Buei, deci cea mai tare faza: ati avut/vazut presuri din alea de iuta- un fel de scoarta sau cum isi pun batranii pe jos in case? Ei bine, azi in parcare la Kaufland am vazut un logan (ce altceva) cu ţol din ala, prins de tetiere cu sfoara. Pe cuvant. Mi+a parut rau ca nu am facut o poza, dar chiar ma grabeam.

Share this post


Link to post

Nop, n-ai castigat !

N-am poze dar am martori.

Vw passat cu rapirea din Serai ( sau cum se scrie ) pe post de huse canapea spate ( inclusiv spatarul )

Beat this ! :D

Iar pe scaunele din fata erau carpete d-alea verzi de le are bunica-mea pe jos, covoare impletite.

 

Stiu suna a minciuna beata dar nu e, sincer mi-a fost frica sa ii fac poze.

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

Plecaciuni! E mai tare Rapirea din serai- sau Brusli il bate pe Vandam :) ).

Share this post


Link to post

Nu stiti ce tare vibra dracovenia aia de eleron la 120km/h,imi era frica sa stau in spatele pustiului ca poate ma trezeam cu ea in brate. :mda:

Edited by CARABUSU

Share this post


Link to post

Ar trebui să vedeţi un film turcesc: Babam ve Oglum.

E acolo un Renault (mă rog, o Dacie 1300) cu nişte ciucuraşi ca de canapea la parbriz şi cu nişte perdeluţe la geamurile laterale... mamă, mamă!

Cam ceva în genul a ceea ce zice Cumnatu'. Da' măcar ăsta-i un film...

Share this post


Link to post

O sooooper dacie din parcare de la mine de la munca. Bleah.(atentie la capacele de la roti)

post-15307-1218523407_thumb.jpg

post-15307-1218523411_thumb.jpg

post-15307-1218523779_thumb.jpg

Edited by criss_blue

Share this post


Link to post

Pozna este perfect autentica si realizata de subsemnatul in capitala patriei noastre :)

post-64-1218603510_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Thoamneee fereste ! Asta nu are semnalizarea laterala de pe caroserie , dar in schimb are ditamai roata...care oricum ii atinge ! =))

Share this post


Link to post

Emil, asta e deja infama :) )

Am pozat-o si eu prin iulie cand am fost in Mamaia, iar nenea Topser a postat-o aici in urma cu vreo 2 pagini.. oricum e foarte tare :) )

Share this post


Link to post
Pozna este perfect autentica si realizata de subsemnatul in capitala patriei noastre :)

Bai nene, doar masina poate fi kitsch aici ca rotile sunt ok...

 

 

 

 

Si totusi, parca nu e kitsch... nu atat de mult, oricum.

 

Era un baiet p-aci cu un Seat cu jante de Porsche... Acolo da, la dacia asta e o imbunatatire reala. Sa mai spun ce usor e sa schimbi tamburi sa o faci pe 4 suruburi, etc?

Share this post


Link to post

Si eu zic ca dacia aia nu e kitch. Si se vede ca nu este terminata, nu are bord nu are de nici unele si s-a mai gasit un destept sa o loveasca cu piciorul in aripa din spate...

Am un prieten, din Tulcea care avea asa ceva si tot timpul mesterea la ea. Ajunsese in faza in care masina avea motor si cutie de renault 5 alpine turbo, scaune de porche, bord (complet functional) de BMW ursulet, roti de 205/45 R15 pe fata si 215 45 R15 pe spate, amortizoare si arcuri sport, chiar arata si mergea foarte bine.

Share this post


Link to post
Pozna este perfect autentica si realizata de subsemnatul in capitala patriei noastre :)

Jantele valoreaza de 4 ori restul cotigii. > :)

 

@Mircea, masina aia nu are nici macar retrovizoare, nu are cum sa circule cu ea.

 

Eu unul nu as mai baga banii in troace dintr-astea care se descompun la umezeala, cum a facut a lui taica-mio.

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Dacia asta nu ar trebui sa circule pe drumurile patriei noastre...nu e decat un rahat cu flanse...nu stiu cum dreaq trec astia cu dacii tunate itp-ul ! In GL sunt cateva exemplare, chiar anul trecut pe str. Domneasca prin dreptul prefecturii am vazut cum i-a cazut roata la un cazan tunat..iar flansa alerga singurica :D

Share this post


Link to post

@Laurentiu

Imi pare rau sa te informez, insa si Daciile au nevoie de service de calitate.Daca ai crezut ca asa cum ai luat-o ea merge sute de mii de kmde cat cu benzina inseamna ca te-au mintit aia de la "showroom". Da e adevarat, daca le refaci ca la carte merg chiar bine, mai ales cu niste modificari trece pe langa tine de se intoarce stema de renault pe dos.

Tu de la ce masina ai plecat?

Poate ca omu ala are o pasiune pentru masini, daca te uiti atent are distantoare la roti, si discuri pe spate din cate vad eu , sau poate ma insel.N-are nici portbgaj nici steme nike sau turbo sport. Nu inteleg de unde e kitch???

 

Poate astia cu daciile tunate :) ) au frane , ce e asa greu de priceput, daca masina corespunde tehnic si estetic care-i problema? Poate au omologari. Am vazut logan nou fara frane pe spate la itp asa ca give me a break.

Edited by ROV

Share this post


Link to post

La dacia lui taica-miu au inceput sa i se descompuna podelele, ba chiar are o ditamai gaura in partea dreapta, de nu stiam de ce se aude motorul ca afara. Ce drac de intretinere sa fac la caroserie, in afara de spalat?

Si, sincer, cand stiu ca are 10 ani si e doar dacie, parca nici nu mai merita reparata.

Share this post


Link to post

Astea sunt probleme care n-au fost remediate la timpul lor si s-au agravat, deci probleme de intretinere. (reparatiile facute ca al carte nu ca nea gigi mecanic de genu " las ca tine ani buni asa" )

Share this post


Link to post
Astea sunt probleme care n-au fost remediate la timpul lor si s-au agravat, deci probleme de intretinere.

Suntem way offtopic, dar sincer nu stiu ce procedura de intretinere exista pentru caroserie in afara de curatarea de mizerie si eventual de sare la sfarsitul iernii. Daciile 1300+/- ruginesc. (punct) Toate. (punct) pentru ca nu au caroseria galvanizata iar tratamentele aplicate tablei sunt precare.

Edited by andreib

Share this post


Link to post

Cum ce metoda? O data la doi ani dai jos tot de pe ea si dai cu antifon pe toate fetele si poate dupa aia ai noroc si nu rugineste.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...