Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Kitsch-URI

Recommended Posts

Te prind eu la o nationala si-ti dau o limitare, intreaba-l pe andreib ce-a patit la Bicaz. :lol:

Share this post


Link to post

Hai Viorele, da-te prins, te-am gasit si international :mrgreen:

 

PS: da, erau "swarovski" :roll:

vio_doi.jpg

Share this post


Link to post

Poate te prindea arabetele ca-i faceai poze la masina... te castra direct! :lol:

Share this post


Link to post

Belea accesoriu! < ;) :)

 

Acum sa nu credeti ca nu a dat gauri in capota! :thumbl:

 

post-10825-0-19684900-1366661722_thumb.jpgpost-10825-0-44242900-1366661757_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Pai ce ai fi vrut? Ai vazut tu bizon fara coarne?

Share this post


Link to post

Un 4x4 barbatesc, solid...

 

 

pinkgmc.jpg

Share this post


Link to post

Aa?

post-10825-0-72919700-1428553738_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Lanterna Verde, frate!

greenlantern.jpg

Share this post


Link to post

Ce castane isi merita specimenu ... Si pe fata orbitoare , banui, sub stratul de negru - tuci misto minjite cu sparaiu.

 

:-j

Share this post


Link to post

Ha? Ce aveti cu omu'? E ok masina si stopurile se vad normal cand sunt aprinse... am vazut multe masini cu stopuri verzi sau mov de-a lungul anilor (nu sunt vopsite), e o moda de prin anii '90, dar becurile se vad f bine cand sunt aprinse.

Share this post


Link to post

Moda cocalarului coclit vrei sa zici , nenea Geo ? :mrgreen: Covorase persane si iconite cu guta sau parizer ? =))

 

Astia trebuie sariti din certificatu' de inmatriculare, din punctul meu de vedere ! Noi avem reguli si standarde, nu mode ... ca asa ii fatara mintea lu' sulica frinara sa-i dea culoarea muschilor lui ...

 

 

Edited by Viktor

Share this post


Link to post

In afara de stopurile verzi, ce e in neregula cu masina asta? Mie nu mi se par kitsch, doar diferite.

Si repet: stopurile alea se vad f bine cand se aprind becurile, sunt la fel de vizibile ca si cele standard.

Share this post


Link to post

Un alt lucru (si cel dintii) in neregula la masina aia ii proprietaru' , din punctul meu de vedere.

 

In stationare, pe timp de noapte, triplele alea reflectorizeaza in bataia farurilor la fel de bine precum cele in toate mintile ?

Share this post


Link to post

In afara de stopurile verzi, ce e in neregula cu masina asta?

... lipseste a treia "lampa de frina" ... lucru foarte des intilnit la Golf 3

 

Share this post


Link to post

Si la Cielo model mai vechi... si la cam toate masinile din anii '80-'90.

Deja sunteti doar carcotasi, nu e nimic in neregula in poza aia.

Share this post


Link to post

nu e nimic in neregula in poza aia.

Crezi ca modificarile facute la blocurile optice spate se impaca cu urmatoarele prevederi din "codul rutier" ?

Art.101. - (1) Constituie contraventii si se sanctioneaza cu amenda prevazuta în clasa a III-a de sanctiuni urmatoarele fapte savârsite de persoane fizice:

10. montarea la autovehicul, remorca sau tramvai a luminilor de alta culoare sau intensitate, a altor lumini ori dispozitive de avertizare sonora sau accesorii ori modificari neomologate;

 

Art.112. – (1) Certificatul de înmatriculare sau de înregistrare ori dovada înlocuitoare a acestuia se retine de catre politia rutiera în urmatoarele cazuri:

d) vehiculul circula cu defectiuni majore la sistemele de iluminare-semnalizare sau cu alte dispozitive decât cele omologate;

Share this post


Link to post

Daca sunt omologata, da. Si cum toate stopurile astea au venit montate din Germania, cel mai probabil exista o omologare pt strada (nu obligatoriu si facuta in Ro).

V-ati legat de niste stopuri transparente, dar de alta culoare, cand N masini au stopuri negre ca noaptea sau matuite de vreme, de nu se mai vede nimic prin ele. asta vorbind doar de stopuri, nu si de alte chestii...

Si oricum... topicul era legat de kitsch-uri, nu de legalitate.

Share this post


Link to post

Eu unu tin neaparat sa recunosc ca mi-s invidios ca n-am asa ceva.

 

:) )

 

Si daca o fi facuta si/sau omologata de neamt, ce? De neamt tembel n-ai auzit , Geo ?

 

 

Share this post


Link to post

Sunt Hella... cu asta eu inchei discutia, nu are nici un rost sa ma contrazic la infinit.

Share this post


Link to post

Nu se mai gasesc de multi ani, au fost oricum rarute... gasesti informatii pe forumurile vw, kult, sau chiar ebay.

Share this post


Link to post

Irelevant ce soi de tripla e, Adrian, po'a sa fie Hella, Stela ori Marioara ca tot un drac e, n-au nimic in comun cu automobilul (din punctul meu de vedere) in dizainu' ala. Se umflara istetimea in vreo unu in goana dupa cariera si hop, hai sa fac si io ceva misto. De cind mama dracu o tripla spate-i verde lipsita de ori ce logica ... nu pricep, da' daca atitt l-o dus mintea atit o facut. Un sistem de curatare/spalare a triplelor din mers pentru fi mentinute curate, vizibile, nu i-o trecut prin ramasita de materie cenusie, ii da culoare, si nu oricare, ci la firu' ierbii asa ... Poate n-am prins eu ideea ca rosu nu bate la ochi suficient de bine pentru a fi luata in seama motiv caruia multi nici nu opresc la rosu semaforului si-apoi s-o gasi el vreo unu sa schimbe din rosu in cacaniu in dungi, ca-i place mai mult . Originitatea triplelor (rosii) se schimba, lichidul de frina il coloreaza in fel si chip (sa poata fi incurcat mai usor cu antigelul spre ex) regula prioritatii se bate cap in cap cu schimbarea directiei de mers (semnalizarea in sensul giratoriu cu deplasarea catre inainte, lipsita de orice logica) s.a.m.d.

 

Da io cred ca m-am obijnuit cu din astea ... Voi ?

 

:mrgreen:

 

 

Oh, ca mi-ai luat boltaru' de pe inima, Geo. Da' bine ca au sistat porcariile ! Mai sint si oameni in toate mintile bag seama ...

 

 

Edited by Viktor

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...