Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Kitsch-URI

Recommended Posts

Doamne fereste...astia ar trebui legati...hidos e prea putin spus...Cum e cu putinta sa creezi asa ceva? oare respectivii sunt N.F sau ce dreaq e in mintea lor ? cum sa dai bani sa ai asa ceva? nici daca mi s-ar da bani nu as primi asa ceva pe masina...

Share this post


Link to post
In curand poze cu pleoape

 

Oare or fi pleoape de dragon?? :D

Share this post


Link to post

... "pleoape" sau "pleape" ???

post-1976-1213596374_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Ham ham , sunt rau si musc.

Pacat de calitatea executiei. Arata bine finisata dar odios gandita.

post-3313-1213602624_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Bine ai venit!

Eu as zice de aripioara de rechin, care e un "must-have" in lumea chici-tiuningului.

Share this post


Link to post

Sunt convins ca in unele, doar unele si foarte putine cazuri ea e activa tehnic. Dar in general e ca tine.

Share this post


Link to post

In cazurile alea.. sunt gandite :)

2006_Mitsubishi_Lancer_Evolution_IX_FQ_360_3.jpg

bmw_m3_coupe_background.jpg

Share this post


Link to post

Evident ca da.

Dar mai sunt si cei foarte putini care isi pun antena de masina , antena activa care arata asa.

E o imitatie la fel de ... ok asa cum sunt angel eyes ce au aparut initial la BMW si apoi mai la toate masinile. La unele, la majoritatea dau chiar bine, chair daca ideea e copiata.

Acum evident ca ala cu Dacie de 15 milioane nu da 5 milioane pe o antena aripioara rechin activa. Sunt insa unii care dau.

Share this post


Link to post
... asa cum sunt angel eyes ce au aparut initial la BMW si apoi mai la toate masinile. La unele, la majoritatea dau chiar bine, chair daca ideea e copiata.

Pererea ta, nu generaliza. ;)

Share this post


Link to post
post-3560-1213606721_thumb.jpg

 

Satu si ma gandesc cat ar putea sa mai dureze pana sa vedem asa ceva pe un harban de dacie...sau chiar pe logan :D

Share this post


Link to post

Ciudata poza oricum, volanul e pe dreapta si totusi masina tot pe dreapta e condusa.

Share this post


Link to post

Poate depasea masina din care a fost facuta poza..

Share this post


Link to post

Sau poate era pe circuit sau pe pista unui aeroport :)

Share this post


Link to post
Satu si ma gandesc cat ar putea sa mai dureze pana sa vedem asa ceva pe un harban de dacie...sau chiar pe logan :D

 

S-a facut deja , si cei de la reno spun ca sunt gandite pentru a reduce consumul.

Edited by EFZ

Share this post


Link to post

si cum ar trebui chestiile alea sa ajute la reducerea consumului?

Share this post


Link to post

Ceva cu niste turbioni care se formeaza acolo daca nu sunt acele aripioare (cum e cazul unui logan normal), nu am citit prea mult pe tema asta, sunt altii mult mai in masura sa-si dea cu parerea. Daca citesti din postarile de acolo sunt sigur ca te vei lamuri si de rolul lor.

Edited by EFZ

Share this post


Link to post

Hai mai fratilor.Ale naibii turbioane,consumuri etc.Pai daca era asa nu faceau astia din fabrica ceva .Hai mai inteleg la masini de formula 1,,,2 pentru stabilizare .Asa ca =))

Share this post


Link to post

Ie facut din fabrica...

Share this post


Link to post

Da pentru asa ceva sunt ! Voi deschide un topic(mai ...incolo) la sectiunea Tico. Am tot asteptat sa deschida cineva discutia despre eleroane si chiar despre coeficient aerodinamic dar pana acu, cel putin, eu nu am vazut tema asta pe aici. Ma asteptam sa existe printre noi si cunoscatori ai "fenomenului" si care nu s-au exprimat inca.

Share this post


Link to post

Despre coeficienti exista discutie, e drept ca parca e pitita pe la Espero.

Share this post


Link to post

:->

post-5518-1213724452_thumb.jpg

Share this post


Link to post

De pe alt forum :

post-3313-1213725131_thumb.jpg

 

Ce sa mai, ne-au luat baietii de pe 4tuning. Au gasit mult mai multe ragalii prin trafic, nici nu stiam ca sunt atatea.

Cand aveti rabdare uitati-va http://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=5696 eventual de la coada la cap.

 

Tari rau de tot remarcile lui IO4rap din pagina 257. La ce sorcova are el...

 

=)) =)) =))

AU Doamne, nu mai pot, ma doare burta de ras si creierul de scarba.

Va zic, nu stiti ce pierdeti pana nu dati paginile din linkul de mai sus de la ultima pana la prima. Sunt DEMENTIALE masinile alea. Si am ajuns abia la pagina 254.

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

M-a intrebat Oana daca nu-mi pun si eu numele pe hayon... =))

Doamne, cate idei au baietasii astia. Pun pariu ca dinauntru rasuna manele de calitate cu haccente de Gutza de maimutza (scuzati Irc-ul) iar prin geamurile foliate in parcare se intrezaresc cruci pe parbriz si zaruri la oglinda...

Share this post


Link to post

@NFS

Voi cauta acolo.Daca nu gasesc ce vreau deschid unul dedicat Tico. Deh...dragoste mare.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...