Jump to content
Sign in to follow this  
FLEX

Magazine piese Daewoo

Recommended Posts

Salut ,

 

M-am uitat azi dimineata pe autokarma.ro sa vad cat costa bielete directie si cap de bara ... pentru Matiz-ul meu

Pe acest site este asa :Bielete directie daewoo= 62.25 RON/buc, Cap bara daewoo =62,25 ron/buc.

Tot pe autokarma...amortizoare fata costa vreo 263 ron/buc...

 

Am sunat la magazinul de pe Crizantemelor si mi-au spus ca Bielete directie costa 29 ron si Cap de bara 25-26 ron, amortizoare fata = 83 ron/buc...Am intrebat de unde sunt si cica din Coreea...

Daca nu ma credeti ..sunati si intrebati 0747685119... NU ESTE RECLAMA...VREAU UN RASPUNS...

 

Nu vi se pare o diferenta cam mare de pret?!?!

Sa fie oare resapate? Tipul nu mi-a zis nimic...

 

Voi ce ziceti?

Multumesc

Share this post


Link to post

Poate n-au mai actualizat preturile de pe site

Nu i-ai intrebat de ce e asa mare diferenta?

Share this post


Link to post

Am fost aseara la un alt magazin cu piese daewoo si tot asa ieftin am gasit ...cu cativa roni mai scump ...

Daca stiti magazinul de la Razoar bucuresti, cum te duci spre academie, dupa ce treci de linia de tramvai 10 metri ...acolo bieletele erau 36 ron , amortizoare 110...ieftin...

 

Piesele sunt noi... dar din Corea ...sa fie oare asa proaste daca sunt din Corea?

Amortizor matiz 110 ron!!! si pe autokarma este 269ron...cu 500ron imi schimb multe pe sub masina... :)

Share this post


Link to post

De unde pot cumpara un rulment fata de nubira 2??Si cam la ce pret???

Share this post


Link to post

In cele din urma am primit aseara de la Al Padrino seturile de reparatie etrier spate Leganza.

Au fost singurii capabili sa aduca piesele solicitate, in conditiile in care si alte magazine "de renume" aduceau piese de la acelasi producator, dar nu au putut aduce si pentru Leganza.

 

Ma declar fan Al Padrino! :osanale:

Edited by noris

Share this post


Link to post

in galati unde pot gasi piese mai ieftine si de calitate? ma refer la distributie cielo.

dar un service unde pot schimba distributia la un pret bun?multumesc

Share this post


Link to post

MONROE 1217762 amortizor nophoto_icon2.png Tip amortizor: presiune ulei

Tip constructiv amortizor: Ansamblu amortizor-arc

Sistem amortizor: bitubular

Partea de montare: punte fata

126,26 RON

156,56 RON Salut! La 62 kkm, demult trebuia sa le schimb, dar acum ma gandesc serios sa schimb amortizoarele din fabrica. Mai sus am atasat modelul si preturile gasite la un magazin online din Iasi - ingaraj.ro. M-ar ajunge 540 lei, setul de 4. E bine, e rau, sunt alte magazine unde as putea sa gasesc amortizoare pt. matiz, de calitate, in Iasi? Prefer magazinele locale ca sa evit sa platesc transportul prin curierat. Multumesc anticipat!

1225187 amortizor nophoto_icon2.png Tip amortizor: presiune ulei

Sistem amortizor: bitubular

Tip montare amortizor: ochi inferior

Partea de montare: puntea spate

92,28 RON

114,43 RON

 

Share this post


Link to post

King auto importa ei sau sunt doar distribuitori?

Share this post


Link to post

Va salut,

 

 

Stie cineva unde s-a mutat magazinul de piese Daewoo de la intersectia Bd. Ferdinand cu Str. Ritmului? Acum e un micro acolo si ei nu au nici o idee.

 

Multumesc

Share this post


Link to post

asa o fi?

 

Am vorbit cu cei de la magazinul de piese de pe Crizantemelor nr. 1 si acorda reducere de 10 % membrilor forumului.

Si fara reducere tot au preturile cele mai mici.Produsele sunt importate din Coreea.

probabil esti ruda cu ei...sau prieten sau cine stie..lucrezi chiar acolo...

1.acest magazin are pe stoc in cea mai mare parte piese ANAM (sant importatori directi dar ghici ce? ANAM este produs in CHINA nicidecum coreea

2.referitor la reducerea de 10% ea nu exista cu adevarat este fake atata timp cat pe rafturi nu ai sa gasesti preturile afisate pe produs...corect?

3.la acest magazin am cumparat o piesa marca ANAM china si cand am dus-o inapoi cu rugamintea sa-mi dea ceva coreean mia zis ca o ia innapoi dar la jumatate de pret !!

4.fiti foarte atenti la ce cumparati de la acest magazin si uitativa daca au preturile afisate pe produs altfel cumparati marfa china la pret de coreene originale !!!

Edited by morph1c

Share this post


Link to post

@morph1c - de reducerea de 10% am beneficiat de fiecare data.

 

Ba chiar am returnat piesa pe care nu am folosit-o si am luat altceva in locul acesteia. Domnul din magazin de la vanzari, putin mai in varsta intai "te ia mai tare" dar daca vorbesti clar ca stii de reducere pune mana pe telefon si suna la director.

 

Piesele ANAM sunt calitate/pret ok, nu te poti astepta sa dai 5 lei si sa ai calitate GM de 10 lei.

 

Bafta!

Share this post


Link to post

@morph1c - de reducerea de 10% am beneficiat de fiecare data.

 

Ba chiar am returnat piesa pe care nu am folosit-o si am luat altceva in locul acesteia. Domnul din magazin de la vanzari, putin mai in varsta intai "te ia mai tare" dar daca vorbesti clar ca stii de reducere pune mana pe telefon si suna la director.

 

Piesele ANAM sunt calitate/pret ok, nu te poti astepta sa dai 5 lei si sa ai calitate GM de 10 lei.

 

Bafta!

pe tine personal te cred dar pe ei cum sa ii cred atata timp cat nu vad un pret afisat pe piesele de pe raft?apropo sti ca pt o bucsa de teflon de la caseta de directie matiz mi-a cerut 28 de lei ?in alta parte am gasit-o la doar 4lei !! e o diferenta totusi nu?si atunci daca mi-ar fi facut 50%discount si tot nu era corect pretul care de multe ori este doar verbal, si repet nu afisat

Edited by morph1c

Share this post


Link to post

Salutare tuturor!

 

unde as putea gasi un magazin bine dotat cu piese pentru Matiz in Timisoara?

 

Multumesc

Share this post


Link to post

Buna ziua!

Un "baiat distept" mi-a taiat furtunul de alimentare cu benzina (cel care intra in rezervor) ca sa imi fure combustibil. Stie cineva cum se numeste aceasta piesa (ca sa caut un cod)?

De asemenea, orice recomandare pentru un magazin si o schema de montare e binevenita.

Edited by umbra

Share this post


Link to post

Da sincer magazinul de pe crizantemelor nici eu nu-l recomand, odata am fost acolo si m-am crucit, pe o conducta mica de frana(matiz) imi cere 110 lei, ca a cautat el pe calculator si atat e la importatori. Plec speriat ca o amarata de conducta costa atat, dau email la King Auto si aflu ca acolo o simpla conducta costa 11 lei, in final cu ajutorul celor de la king evit oferta de "nerefuzat" a celor de pe crizantemelor. Si inca ceva despre cei de pe crizantemelor, respectivi au un "papagal", tu le ceri o informatie si ei te tin 30 de minute pana ti-o ofera.

Share this post


Link to post

INCERCATI SI ROTSTAR BUZAU ,CA AU PRETURI MICI SI TRIMIT SI CURIER SI MAI ZIC CAS IMPORTATORI COREEA,CEAM VAZUT COREEA CAP PLANETARA TICO LA 80 LEI.

Share this post


Link to post

Salutare tuturor!

 

unde as putea gasi un magazin bine dotat cu piese pentru Matiz in Timisoara?

 

Multumesc

 

SC AUTOBIPO SRL tel: 0723855185 gasesti tot ce vrei de Daewoo.

Share this post


Link to post

Pentru cei din Bucuresti

Am vazut azi ca exista un magazin cu piese Daewoo la intrare in pasaj la Muncii.

Stie cineva ceva de el?

Au preturi bune ?

Sunt bine aprovizionati?

Cred ca o sa trec pe acolo saptamana viitoare.

Share this post


Link to post

Salutari tuturor si o intrebare .Unde gasesc kit ambreiaj pentru cutie automata nubira 1.6 16v ?In nici un site specificat de dvs nu am gasit asa ceva ,sau gasesc numai la comanda?

Share this post


Link to post

Magazinul de la Muncii este bine aprovizionat si au preturi bune

Eu cumpar de 2 ani de la domnul acela

Share this post


Link to post

Azi am vazut , ca s-a redeschis magazinul cu piese Daewoo , situat in Sect 3 - Str Constantin Brancusi 23-25. Au atat piese pentru masinile Daewoo cat si pentru Chevrolet. Tel 0314380357

Share this post


Link to post

Magazinul de la Muncii este bine aprovizionat si au preturi bune

Eu cumpar de 2 ani de la domnul acela

 

Este la intrarea dinspre Dristor sau la intrarea dinspre Obor ?! Pe stanga sau pe dreapta :D Ca ma asteapta revizia in weekend si fac sondaje pentru preturi :)

Multumesc !

Share this post


Link to post

Mers dinspre Dristor spre Obor. La IESIREA din pasaj, pe dreapta.

Share this post


Link to post

In Pitesti de unde pot cumpara piese la preturi bune?

Ce saboti pentru frana spate sa cumpar? Mai trebuie si altceva (cel care a venit azi sa vada a zis ca s-ar putea sa mai fie niste arcuri, ceva de genu).

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...