Jump to content
Sign in to follow this  
FLEX

Magazine piese Daewoo

Recommended Posts

Salutari,

 

daca intrati cumva pe www.acsa.com, aveti grija ca preturile si stocurile nu mai sunt actualizate de peste un an... tocmai am facut ceva cumparaturi de la mag din Str. C-tin Brancusi nr 23-25, caci mag. din str. Breaza nr. 47 (Vitan) este in concediu pana pe 30 august..

Pentru preturi informative recente, cititi postul meu de aici:

http://www.gmclub.ro/forum/index.php?showt...2720&st=300

Edited by gabip30

Share this post


Link to post
Salutari,

 

daca intrati cumva pe www.acsa.com, aveti grija ca preturile si stocurile nu mai sunt actualizate de peste un an...

Mai mult ca sigur ai vrut sa scrii www.acsa.ro! Ce adresa ai pus tu nu are nici o treaba cu piesele auto!

Edited by martiz

Share this post


Link to post

Cel de la Apaca are mai mult consumabile.Iar mecanicii de la service-ul alaturat mi-au spus ca piesele sunt de calitate indoielnica.

Eu am patit-o cu un filtru de ulei pe care tocmai,era scris GM.Nu era bun filetul(il am si acum aruncat prin debara). X(

Am sa incerc si eu pe cel de pe Crinzantemelor.

Aveti idee pe unde mai gasim dezmembrari auto pt gama Daewoo?

Share this post


Link to post

In legatura cu dezmebrarile ma gandeam daca ati fost voi in persoana pe la vreun centru si ati vazut daca erau sa nu "bine aprovizionati".

ce a scris userul Olimpiu la inceputul topicului nu mai sunt valabile primele 2 posturi.

1.Telefonul lui Doru Simion nu mai este de actualitate

2.Daniel Manta nu se mai ocupa cu piese Daewoo.

 

3.Cred ca numai Automec99 mai sta in picioare.Dar suna ocupat la nr de telefon afisat.

 

Telefonul de la magazinul Radacini(Gara de Nord)vis-a-vis de hotelul Ibis 0213142039

 

PS-Pe zi ce trece se imputineaza magazinele daewoo iar piesele devin de o calitate indoielnica.Pacat!

Edited by Depecher

Share this post


Link to post
Cel de la Apaca are mai mult consumabile.Iar mecanicii de la service-ul alaturat mi-au spus ca piesele sunt de calitate indoielnica.

...

Am sa incerc si eu pe cel de pe Crinzantemelor.

Nu te mai obosi, au acelasi furnizor (Rotstar Buzau). Cei din Crizantemelor mai au un magazin aproape de fostul Abator, de fapt e chiar la intrarea pe Bd. Abatorului.

Share this post


Link to post

Vreau sa atrag atentia asupra magazinului Autodaewoo din Iasi, http://www.autodaewoo.ro/ reprezentat la noi in batatura de un nene pasionat de raliuri. Sunt / au devenit cel mai PROST magazin on-line de piese auto de la care am facut vreodata comanda. De peste 4 ori am avut neplacerea sa incerc sa fac o comanda, la intervale mari de timp, dar domnii de acolo nu s-au obosit nici macar sa-mi confirme disponibilitatea pieselor respective. Culmea, piesele in cauza exista mari, colorate, pe prima a site-ului respectiv. Sfatul meu este sa va mutati comenzile la alte firme serioase, astia sunt de tot kktul.

 

Rusine, domnilor !

Edited by Englishman

Share this post


Link to post
Nu te mai obosi, au acelasi furnizor (Rotstar Buzau). Cei din Crizantemelor mai au un magazin aproape de fostul Abator, de fapt e chiar la intrarea pe Bd. Abatorului.

 

Cei din Crizantemelor au dovedit o atitudine total neprietenoasa fata de client, iar au am incetat colaborarea cu ei.

In magazinul Iancului-Avrig la fel, vanzatori "deranjati" de clienti, care inceasrca sa-ti vanda ce vor ei.

La Apaca nu gasesti, chiar pe comanda toate reperele(furtune, baterii, etc).

Titan-Lucretiu Patrascanu am avut surpriza sa gasesc tot felul de maruntisuri pe care nu le gaseam peste tot.

Cel mai bine aprovizionat magazin (si la comanda 1-2 zile) mi s-a parut cel de la Sura Mare)

Share this post


Link to post

Atentie la firma CORMAR.

 

Am comandat de la ei mai multe piese, printre care si flanse pt. amortizoare, pt un Cielo.

Mi-au trimis inainte oferta, preturi OK, piesele au venit in <24 de ore. Totul OK pana aici.

In oferta scria "Kit flansa amortizor".

 

In cutie, in schimb, au fost protectii pentru amortizor.

 

Cand i-am sunat, au spus ca astea sunt flansele. In schimb, pe site-ul lor, la "flanse" apar rulmentii din capul amortizorului + suportul, nicidecum protectiile.

Protectiile pe care mi le-au trimis (desi eu comandasem flanse) nu se potrivesc la Cielo.

Ei vor ca eu sa platesc returul acestui produs

Cand le-am cerut din nou oferta pentru flanse, mi-au trimis 2 preturi pentru exact acelasi produs: 75 si 120 lei. Nici acum nu am reusit sa aflu de ce, sau care era pretul corect.

Acum sustin ca mi-au trimis oferta cu poze si cu termeni&conditii atasate. Nu a fost cazul.

 

Greseala mea a fost ca am cerut factura pe firma.

 

Atentie mare, nu conteaza ce comandati, ei va trimit ce vor ei, dupa care va pun sa platiti transportul.

 

Pentru cine vrea dovezi, am absolut toate mail-urile, trimise si primite.

Edited by ALiCE

Share this post


Link to post

@Alice, OPC-ul pe ei, este furt.

 

Eu colaborez f ok cu cei de pe abatorului, crizantemelor si cu magazinul de la dimitrov.

 

Atentie: sunt 2 magazine la Dimitrov, unul unde vinde un domn de isprava cu barba (este mai spre intersectie, langa fostul magazin gepa) si celelalt unde vinde un domn si cu o cucoana (pe coltul opus, dupa cinema aurora), 2 "intepati" - cand intrebi de ceva parca le-ai dat cu paru' in mufe. Cand vad banii parca li se lumineaza fruntile, niste "fomisti".

Edited by Banderas_232003

Share this post


Link to post

D-asta am zis "Greseala mea a fost ca am cerut factura pe firma.".

Am vorbit insa cu altcineva din firma respectiva, si se rezolva.

Share this post


Link to post

Imi reinoiesc parerea execrabila despre Autodaewoo din Iasi, http://www.autodaewoo.ro. Am incercat DIN NOU sa ii fac sa raspunda la mailurile mele insistente, dar li se rupe. Nu as mai incerca daca nu ar fi singurii care au piesa care ma intereseaza.

Share this post


Link to post

Pune mana pe telefon si suna! E cel mai sigur! Poate nu mai au personal la dispozitie sa citeasca doleantele clientilor. La ce calitate au piesele sunt ocupati cu vanzarile! :mrgreen:

Share this post


Link to post

Chiar in primavaa am comandat un set de amortizoare si aparatori de praf pentru ticosenia mea.Am primit oferta a doua zi iar la juma de ora ce am dat comanda am fost sunat si intrebat daca sunt de acord sa-mi trimita un amortizor de matiz in locul unuia de tico pentru ca nu mai au, ele fiind la fel.

Eu am fost multumit de ei pina acum si intentionez sa iau si gumele de iarna de la ei.

Share this post


Link to post

E miraculos ceea ce zici, mi se pare ...incredibil. O sa-i sun, dupa cum spunea prietenul Cris. Ai dat comanda pe mail sau ai sunat? Eu nu vreau decat niste rahaturi de paravanturi amarate, nu vreau cine stie ce, si problema este ca doar la ei se gasesc...

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

De cielo am vazut la cei de pe abatorului...care ar fi la fel ca pe crizantemelor(aici nu stiu daca mai au dar aveau ca m-am uitat eu la ele si nu se potriveau la a mea)

Share this post


Link to post
E miraculos ceea ce zici, mi se pare ...incredibil. O sa-i sun, dupa cum spunea prietenul Cris. Ai dat comanda pe mail sau ai sunat? Eu nu vreau decat niste rahaturi de paravanturi amarate, nu vreau cine stie ce, si problema este ca doar la ei se gasesc...

 

Comanda am dat-o pe mail.

Mai insistati pe mail sau sunati, tre sa raspunda cineva :) )

Edited by Carabusu junior

Share this post


Link to post

@Puchi: In Brasov stiu 2 magazine cu piese daewoo: Melania, pe Mihai Viteazu 25, si mai e unul pe B-dul Saturn, la parterul primului bloc inainte de HardDiscount.

Edited by Juliaen

Share this post


Link to post

Inca o data confirm reducerea de 10 % ce o ofera magazinul de pe Abatorului + ajutorul acestora in gasirea celei mai bune variante de calitate/pret.

 

Am cumparat ceva piese de la ei, majoritatea de producator (ANAM, PARTS MALL, etc), unele GM, piesele fiind deja montate si care merg ok.

Share this post


Link to post

E miraculos ceea ce zici, mi se pare ...incredibil. O sa-i sun, dupa cum spunea prietenul Cris. Ai dat comanda pe mail sau ai sunat? Eu nu vreau decat niste rahaturi de paravanturi amarate, nu vreau cine stie ce, si problema este ca doar la ei se gasesc...

 

Daca nu suni, nu faci nimic. Nu mai este dl. Nicu Barbu sa rezolve problemele! La ultima comanda -piese Cielo- o cucoana mi-a trimis capac de E-tec Cielo, garnitura capac, buson ulei si inca o garnitura si inca un buson pt. ca eu am facut comanda de capac, buson si garnitura pe bucata, nestiind ca ele vin la set. Deci am primit un set plus inca o garnitura si un buson pe care le-am platit, bineinteles.

 

Cine este din zona Iasi, e bine sa mearga personal la Autodaewoo.ok.gif

 

Le: Feriti-va de piesele marca ANAM si AUTOX. Sunt de cea mai proasta calitate si la solicitari indelungate, cedeaza.

Edited by nt98adu

Share this post


Link to post

Apropo de Autodaewoo intradevar de ~1an Nicu nu se mai ocupa de magazin.

Iar in Decembrie cind am trecut pe acolo am vazut o droaie de fete noi ...

Share this post


Link to post

Stie cineva ce magazine d epiese Daewoo mai sunt de actualitate in Bucuresti.Am nevoie urgenta de furtunele care intra in calorifer pt Nubira 2 si la Radacini -Gara de nord nu le au nici pe comanda,in Dr Taberei (la V. Ialomitei au numai consumabile,la Apaca nu tine nimic furtune pt Nubira).

 

Va rog cateva adrese de magazine din Bucuresti si daca s-ar putea si nr de telefon de la magazine.

PS-Din cauza frigului napaznic s-a sectionat in ambele parti si mi-a curs tot antigelul,am adus-o la sufa acasa

post-17751-126445951282_thumb.jpg

Edited by Depecher

Share this post


Link to post

Le-am gasit la magazinul King Auto(http://www.kingauto.ro/) care arata a magazin bine aprovizionat si mult mai ieftin decat Radacini Gara de Nord .

Piesele sunt de origine.

De exemplu furtunul pt calorifer pe care-l cautam la Radacini era 48 ron iar la King a fost 35 ron,bucsa bascula la Radacini 25 ron/buc,la King 18 ron/buc.

Edited by Salex
Nu mai cita integral postul anterior ... mai ales ca e vorba de autocitare

Share this post


Link to post

Cam miroase a reclama !!!!

Edited by Salex
NU mai cita postul anterior !

Share this post


Link to post

Draga Ana zero-zero, nu este reclama,ci sunt doar niste fapte.

Poate unii dintre noi au gasit piese mai ieftine si tare as dori sa citesc, de unde le-au luatok.gif

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...