Jump to content
Sign in to follow this  
ovidiuc

Cu ce echipa de fotbal simpatizati?

Cu ce echipa de fotbal simpatizati?  

91 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

cu steaua de mic, dar pe la stadion nu am trecut, deh am "mangaiat" dragastos pe nepotul unuia din liderii galeriei mai cu atitudine si am un ban pe acolo :">

 

dar mi-e o scarba de jiji de imi vine sa ma las de steaua nu alta. cu dinamo nu am nimic, e o echipa spectaculoasa dar am o ura existentiala fata de rapid desi lucescu e, in opinia mea cel mai bun antrenor roman pe care il stiu eu...

mmmm, antrenori buni? lucescu, piturca, rednic, lacatus, andone, iordanescu e ciuca batailor, e o gluma la adresa antrenoratului :dizzy:

Share this post


Link to post

dat fiind faptul ca de mic am fost GicaContra si ca din copilarie toata lumea tine cu Steaua eu am tinuyt cu Dinamo . dar n-am ni9mic cu Steaua , au mari merite in promovarea fotbalului romanesc .

Asta ca sa nu sara cei 11 stelisti sa ma linseze :D

In tot cazul Dinamo mi se pare ca joaca un fotbal mult mai spectaculos ca orice echipa romaneasca ( vezi meciul cu Real de Madrid) .

Share this post


Link to post

RAPID si POLI TIMISOARA.

Share this post


Link to post

Romania Steaua, Europa Steaua, oriunde Steaua Campionii din Ghencea!!!!!

 

Na ca am trecut si de dinamo :P :P next on the list:Rapid

 

catre toti rapidistii:Va linsam in Ghencea!!!!

Share this post


Link to post

Am votat steaua desi nu mai este chiar asa real. In tinerete tineam cu steaua, acum sunt a-microbist. Urmaresc in scarba meciurile echipelor romanesti cu altele straine. Cel mai adesea se intampla sa pierdem. Interes pentru campionatul intern nul.

In schimb tin cu Orlando Magic din campionatul american de basket NBA. Si asta de pe vremea cand era Shaq la ei si se bateau pentru titlu cu Chicago in finala. Acum sunt mai modesti dar tot aproape de inima mea.

Share this post


Link to post

Uite ca-s si eu odata de acord cu zal!

Tic cu Craiova , desi nu-s oltean , nu am rude in zona dar Craiova a fost prima echipa romaneasca , care a ajuns unde a ajuns.

Acum preluata de un fost militian a reusit sa se faca de bafta .

BINE EU TIN IN PRIMUL RAND CU PETROLUL DAR SI AICI E ACEEASI PB CA SI LA CRAIOVA ! Au incaput pe mana unor excroci si uite unde au ajuns.

Share this post


Link to post

Steaua pana la moarte! Desi Jiji si cu Meme ne strica rau de tot. Presupun ca a aflat toata lumea de isprava memelushului. Asta e cel mai mare tampit care a existat vreodata la Steaua. Din punctul asta de vedere imi e rusine. RUSINEEE!!!

Share this post


Link to post

Am auzit acu vreo 2 zile pe unul pe la TV zicand ca ar trebui facut ceva ca Univ. Craiova sa ramana in A, indiferent prin ce mijloace. Cum in teren deja nu mai este posibil, dpdv matematic, ramane sa cumpere un loc.

Mi se pare de tot rahatul... unde naiba in lumea asta s-a mai vazut asa ceva?!? :o

Si de ce ma rog, ar trebui neaparat ajutata Craiova sa ramana in A si nu Apullum sau Brasovul? Pt ca are o istorie in spate? Sa fim seriosi! In felul asta nu o sa evoluam niciodata. Avem o groaza de exemple de echipe care au facut istorie iar acum se zbat prin B sau C... si nu numai la noi... iete Napoli, Leeds sau Fiorentina.

 

Propun sa facem o divizie din care sa nu mai retrogradeze nimeni niciodata, ce naiba, prea mare bataie de cap, zau asa!

Share this post


Link to post

Ma descarc si eu un pic aici! Craiova a fost echipa mea de suflet in adolescenta! Aveam autografe de la Beldeanu, Boldici, Balaci, Oblemenco! Ce mai, eram lesinat dupa ei!

Acum câteva luni, dupa ce a preluat Rednic echipa, mi-am zis: "Mama, au scapat! Sa vezi ce echipa face Rednic din prapaditii astia!" Pe naiba! Nu l-au lasat! Dupa câteva etape, Craiova parca renascuse, nu alta! Apoi, clanul mafiot condus de BADEA, vazând rezultatele bune ale lui Rednic si simtindu-se amenintati, au trecut la atac (cititi ziarele din perioada aceea!) si Craiova a ajuns unde a ajuns :spumelagura: ...

Pacat!

Share this post


Link to post

coleg de suferinta. (asta daca as pune la suflet fotbalul)

Share this post


Link to post

Eu sunt un dinamovist 100%, sufletist si neviolent, aka calm!

 

Sigur ca nu imi place ce se intampla la club, sigur ca nu-mi plac conducatorii, sigur ca nu-mi place atitudinea unor jucatori, dar clubul asta a insemnat si inseamna mai mult decat astia de acum. Are o traditie, un palmares, niste jucatori de legenda, etc.

 

Adevarat este si ca la meciul Steaua -Valencia am plans de fericire...

 

Legat de "unicul capitan": este vorba de atasament pentru un jucator care isi dadea sufltul p teren, mura cu adversarul de gat, in contradictie cu fotabalistii actuali ai lui Dinamo.

Share this post


Link to post

Otelul :) Sunt galatean.

 

Dintre cele serioase, cu Steaua.

Share this post


Link to post

Fiind clujean, normal ca trebuie sa tin cu CFR-ul. Dar echipa mea de suflet se numeste Juventus Torino.

Share this post


Link to post
am votat Steaua- echipa din copilaria mea (tata tine cu Dinamo). dar fotbalul nostru e shmenarit, doar banul conteaza pentru unii. este pacat ca avem valoare (stiu, valoarea mea, valoarea meaaa... :twisted: ), suntem la fel de buni precum cei din liga germana, italiana, franceza, engleza etc, dar interesul poarta fesul...

 

 

Si eu am votat cu Dinamo - echipa din copilaria mea (tata tinea cu Steaua, dar de cand cu Jiji... spera ca Steaua sa ia bataie de la toti :D )

Share this post


Link to post

eu tin cu STEAUA,dar nu sunt un fan impatimit...ma mai duc la meciuri din cand in cand...

Share this post


Link to post

STEAUA , ma mai duc si pe la meciuri..dar de cand cu scandalurile care sunt la echipa si de cand am eu impresia ca echipa nu mai joaca un fotbal spectaculos pot sa spun ca am lasat-o un pic mai moale . nu pierd nici un meci al stelei.

am o mare ura pe cei certati cu sapunul si apa calda ( se stiu ei :-& )

 

 

bafta !!!

Share this post


Link to post

nu imi place fotbalul intern, nu tin cu nici o echipa, doar atunci cand reprezinta romania ma mai uit si eu la un meci cu echipele din divizia romana.

Share this post


Link to post

eu acum tin mai mult cu Finlanda...voi?

Share this post


Link to post

Trup si suflet cu Finlanda! [-O

Share this post


Link to post

cu Cehia...aia de-au luat bataie de la Olandezi...of of of

Share this post


Link to post

nu sunt mare cunoscator, insa nu cred ca avem sanse la baraj , daca trebuie sa ne bazam pe finlanda ca bate cehia, care a fost o echipa mare.. dar s-ar putea sa ma insel > :)

Share this post


Link to post

Farul Constanta bineinteles echipa de suflet.

Dintre cele serioase, tot cu Farul... :P

Share this post


Link to post

Eu am votat cu Dinamo, deoarece bunicii mei au jucat la aceasta echipa si majoritatea rudelor tin cu Dinamo. :tongue:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...