Jump to content
Sign in to follow this  

Recommended Posts

Intr-adevar,la Cielo Exe sunt perfecte :D

@Tommy ,pt. 600 euroi sunt ale tale :) >-!

Share this post


Link to post

sunt absolut super, acum mi-am luat 4 de iarna, am incheiat sezonul de investitii la roti :) ,

dar la primavara iau

(tinem legatura)

mersi frumos

Share this post


Link to post

salutare! am inteles ca vrei niste amortizoare reglabile? as fii si eu interesat de asa ceva! si de un tunning finut! ma poti ajuta??? cu respect taner

Share this post


Link to post

Pana la urma ce jante recomandati pentru nubira2? mie imi plac cms urile alea din metro dar daca nu se potrivesc degeaba.. ! Eu as vrea ceva pe 15" in 5spite ..astea de 15 sunt legale? cam ce mi-ati recomanda ? :)

Share this post


Link to post

Pai in talon ar trebui sa ai trecut si 195/55 R15 - deci sunt legale.

Daca iti iei de 15, ai grija sa aiba un ET> 42

Share this post


Link to post

Ca recomandare ,eu zic sa iei unele de opel originale ca se potrivesc mai bine la daewoo.

Edited by mugur

Share this post


Link to post

Multumesc pentru raspuns! Voi ce jante aveti pe nubire? daca se pot pune si niste poze ! multumesc! ;)

Share this post


Link to post

Desi nu intra la tuning, in acceptiunea multora...

Jantele mele, cele originale de cdx s-au facut nasoale. Adica s-a cojit vopseaua pe alocori, in mare din cauza rahaturilor de plumbi baturi pusi din fabrica si a solutiilor de 2 lei folosite la spalatorii auto. As vrea sa le vopsesc si nu stiu cu ce si unde sa o fac. Deasemenea, as vrea sa le fac in doua culori, argintiu-spitele si conturul si negru restul. Idei?

Share this post


Link to post

Eu zic sa nu le vopsesti decat intr-o singura culoare, ca altfel risti sa dai in kich ? :)

Buza argintie merg la jantele cu buza doar.

Revopseste-le argintii, cei de la vulcanizari ar trebui sa stie cu ce si cum.

Share this post


Link to post

Salutare, eu am pe nubira jante de opel tigra pe 15, 205/55/15. ideea e ca merg foarte bine pe 17 cu 205/40/17, am vazut si arata mortal

Share this post


Link to post

Salut , se poate o poza ceva cu jantele de tigra? de unde le ai luat? si la ce pret ? mersi ! dk vrei id : axu90

Share this post


Link to post

Pt. modelul in cauza: 6 x 14 ET: 17, 24, 30, 35, 38

Este suficient un ET de 38?

Share this post


Link to post

LYM trebuie neaparat sa-ti dea si inele de centrare, vezi sa aiba pt masina ta . Fara inele de centrare zici ca mergi cu caruta :D

PS> frumoase jantele dar incearca si aici www.vanzarianvelope.ro ;)

Share this post


Link to post

7J cu E.T.38 am avut eu si ating aripile spate, incearca 7j cu E.T.42 sau mai mare(jante 15", anvelope 195)

Edited by Sharpe

Share this post


Link to post

Deci, limita maxima la nubira pt jante pe 14'' sunt 6j (oricum cu cauciucurile 185 nu trebuie sa fie mai late pt ca nu mai sta cauciucul bine pe ele) ET 35. Daca jantele sunt sub ET35 sau cauciucurile mai late de 185,jantele mai late de 6J vor atinge buza aripilor spate.

 

Pentru jante pe 15'' (cauciucuri 195) trebuie ET42 sau mai mare.

Edited by andreib

Share this post


Link to post

Jantele le vreau de 14", insa am cautat si nu prea are nimeni nimic pe 14 in stoc. Mai caut ...

Share this post


Link to post

Fratilor eu nu am inteles nimic din insiruirea de dimensiuni ale cauciucurilor si jantelor. Pe mine , sa am o masina aspectuasa e pe locul doi, pe primul loc ma intereseaza sa am o nubira 2 euro 3 din 2005 cu garda la sol ceva mai inalta, asa cum aveam la Cielo, care pare-mi-se are garda la sol mai mare si dupa ce am rezolvat problema asta sa-i pun niste jante frumoase. Apropo in ce mod influenteaza favorabil jante cu greutatea cat mai mica? mentionez ca acum am jantele si cuciucurile din fabrica adica 18/65r14, eu merg mult pe drumuri de tara sau pe campuri pentru ca am stupi si trebuie sa ma duc la ei asa ca merg si pe camp si Nubira mi se pare cam joasa, asa este sau ma insel?

Va multumesc

Share this post


Link to post

Ti s-a raspuns la mesajul cu nr. 94, de mai sus, care este dimensiunea maxima la care poti merge (care coincide cu dimensiunea data de producator, culmea).

 

Ce vrei tu sa faci, adica sa inalti masina, nu se face prin marirea jantelor, ci prin interventii asupra suspensiei (arcuri si amortizoare).

Share this post


Link to post

Pai intrebarea care doare: pot pune jante de 16" cu 195/50? care tre sa fie ET in cazul asta?

Daca nu se poate care este marimea maxima in ceea ce priveste janta de 15"? Merci frumos. P.S.: Pt Nubira II imi trebuie nu pt Tico :)

Share this post


Link to post

NU. ET 38 - cauciucuri 205/45 R16

Share this post


Link to post

Salut , am o nubira 2 , argintie , ce sa aleg pt jante pe 15' primul model sau al 2lea? credeti ca s'ar potrivi modelul respectiv?

post-3691-1206647615_thumb.jpg

post-3691-1206647643_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...