Jump to content
Sign in to follow this  
cristeck

Incalzire Oglinzi Laterale Cielo

Recommended Posts

Salutare,

 

 

Nu stiu daca mai urmareste cineva acest subiect, dar am nevoie de cateva lamuriri pentru incalzirea oglinzilor laterale la o nubira 1. Functioneaza pe acelasi principiu care e descris in subiect. Azi mi-am achizitionat un modul pentru comenzile de incalzire de la de la o Leganza si se potriveste "cat de cat" pe Nubira I (Model CDX) . Interesant e ca acest modul are la butonul de dezaburire a lunetei si functia (desenata) pentru dezaburire oglinzi. Din ce am observat sunt comatibile acelasi mufe, parghia etc.

Cum as putea sa imi dau seama daca sunt trase firele din oglinzi pentru dezaburire?

 

 

Merci anticipat :)

Share this post


Link to post

Am avut pe mana acum niste ani buni - o Nubira 1 SX (deci mai cheala ca a ta) - si avea oglinzi incalzite.

Share this post


Link to post

Cum as putea sa imi dau seama daca sunt trase firele din oglinzi pentru dezaburire?

 

Desfacind ornamentul din interior.

Share this post


Link to post

Multumesc pentru raspunsuri.

 

Am desfacut ornametul si am observat mufa cu 5 fire: (i) Randul 1: Rosu si negru; (ii) Randul 2: Gri, Verde si Alb.

 

Din ce am citi mai sus (Au folia de nichelina lipita pe spatele geamului oglinzii, sau, daca nu e doar oglinda de vanzare ci tot mecanismul si nu se vede nichelina, vei observa 2 fire (de alimentare ceva mai groase) sau 2 separate de alte 3-4 care sunt pentru reglajul electric) se pare exista deja firele trase si se pare ca era si functional :uff:

 

Merci.

 

 

 

Desfacind ornamentul din interior.

Share this post


Link to post

Salut colegii ,

Am achizitionat de curand un cielo din 2006 .Este modelul cu oglinzi mici (nerabatabile cred) .

Aveti idee daca se pot monta oglinzi modelul pe semirotund mai mari ? ( ca cele de pe GLE?)

Multumesc !

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...